آغاز تعمیر و تکمیل آخرین حلقه چاه میدان نفتی نفت شهر

به گزارش مجله فضای وب، خبرنگاران/خوزستان مدیر پروژه حفاری طرح توسعه میدان نفتی نفت شهر شرکت ملی حفاری ایران از آغاز مراحل تعمیر و تکمیل آخرین حلقه چاه در این میدان با به کارگیری دستگاه حفاری 48 فتح این شرکت خبر داد.

آغاز تعمیر و تکمیل آخرین حلقه چاه میدان نفتی نفت شهر

غلامرضا آل محمود امروز (23 فروردین ماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مراحل تعمیر و تکمیل آخرین حلقه چاه در میدان نفتی نفت شهر شرکت ملی حفاری ایران با به کارگیری دستگاه حفاری 48 فتح آغاز شد و پیش بینی می شود چاه شماره 11 نیز ظرف مدت دو ماه آینده تکمیل و به شرکت نفت مناطق مرکزی تحویل داده شود.

به گزارش خبرنگاران، وی افزود: پیش از این با کاربست دستگاه های حفاری 35 و 81 و 48 فتح در میدان نفتی نفت شهر، حفر یک حلقه چاه توسعه ای و همچنین دو حلقه چاه تعمیری به اتمام رسید.

آل محمود بیان کرد: پروژه نگهداشت و افزایش تولید میدان نفتی منطقه نفت شهر از جمله پروژه های توسعه ای شرکت ملی نفت ایران است که به صورت EPD/EPC از سوی شرکت ملی حفاری اجرا می شود.

مدیر پروژه حفاری میدان نفت شهر در شرکت ملی حفاری ایران گفت: نفت شهر یکی از میادین نفتی کشور است که از نظر پیچیدگی مخزن، ترکیب نفت و گاز در سطح، شکستگی سازندها و تراکم گاز، پر ریسک و انجام حفاری با وجود عمق کم، زمان بر است و نیاز به دقت عمل و حساسیت کاری بالایی دارد.

وی افزود: شرکت ملی حفاری ایران با بهره گیری از متخصصان مجرب و کارآزموده در راستای همکاری با شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، پیش از این چاه های توسعه ای و تکمیلی متعددی در این میدان، حفاری و تکمیل کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1602

به "آغاز تعمیر و تکمیل آخرین حلقه چاه میدان نفتی نفت شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز تعمیر و تکمیل آخرین حلقه چاه میدان نفتی نفت شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید