اولین اقدام رییسی برای اصلاح بستر های فسادزا در دولت

به گزارش مجله فضای وب، رییس جمهور منتخب اولین جلسه کمیته ای متشکل از روسای دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی کشور را با هدف تدوین راه حل های اصلاح بستر های فسادزا در دولت تشکیل داد.

اولین اقدام رییسی برای اصلاح بستر های فسادزا در دولت

به گزارش ایسنا، ابراهیم رئیسی شخصاً اولین جلسه کمیته ای متشکل از روسای دستگاه های نظارتی و اطلاعاتی کشور را تشکیل داد تا پیش از زمان رسمی استقرار دولت نو، براساس آسیب شناسی ها و تجارب پیشین خود در مبارزه با فساد، راه چاره های اجرایی برای ایجاد تحول در سازوکار های فسادزای دولت و اقدامات اولویت دار را پیشنهاد نمایند.

تدوین دستورالعمل ها و ابلاغیه های مورد نیاز به منظور اصلاح سازوکار های اقتصادی فسادآفرین و رانت زا، زمینه های بروز فساد و هم پیشگیری از وقوع جرم در نظام بانکی، اقتصادیات، گمرک، مناقصات دولتی، قاچاق سازمان یافته و ارایه نقشه راه عملیاتی برای ایجاد شفافیت در نظامات اقتصادی کشور و تحقق سامانه جامع اطلاعات اقتصادی کشور، از جمله ماموریت های محوله به این کمیته است.

رئیسی در ابتدای این جلسه با اشاره به این نکته که یکی از انتظارات مردم از دولت نو ریشه کنی فساد است، گفت: آغاز این کار تا زمان استقرار دولت نباید به تاخیر بیفتد و زمینه های آن از الان باید فراهم شود تا در روز نخست تشکیل دولت، اقدامات عینی را آغاز کنیم.

وی ادامه داد: آسیب شناسی های اجرا شده از طریق دستگاه های نظارتی را ما باید به آسیب زدایی تبدیل کنیم.

رئیس جمهور منتخب با اشاره به حضور روسای دستگاه ها و نهاد های مختلف نظارتی در این جلسه گفت: انتظار بنده از این جلسه با توجه انباشت تجربه مبارزه با فساد و داشتن آسیب شناسی خوب از دستگاه های اجرایی و شناخت قابل قبول از بستر های تولید فساد در دولت این است که اولا نتایج حاصل از آسیب شناسی دستگاه های اجرایی و اطلاعات خود در خصوص بسترها، ریشه ها و گلوگاه های تولید فساد در دولت را جمع بندی و به ما اعلام نمایید.

رئیسی در ادامه با تشریح انتظارات دیگر از این کمیته افزود: برای ایجاد تحول در نظام اداری کشور به منظور خشکاندن ریشه های فساد، راه چاره های موثر اجرایی پیشنهاد کنید تا از روز اول استقرار دولت، اقدام و عمل را بدون فوت وقت آغاز کنیم.

در این جلسه سید محمود علوی وزیر اطلاعات، حسین طائب رییس سازمان اطلاعات سپاه، مهرداد بذرپاش رییس دیوان محاسبات، نصرالله پژمانفر رییس کمیسیون اصل نود مجلس، فرزاد مخلص الائمه معاون سازمان بازرسی کل کشور کاظم پالیزدار دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به روحیه و منش ضد فساد رییسی و اقدامات موثر و امید آفرین وی در قوه قضاییه، دلگرمی و چشم امید مردم به دولت نو را مورد اشاره قرار دادند و با ارایه گزارشی از حوزه فعالیت و اقدامات نهاد متبوعه خود، پیشنهادات و راه چاره هایی را برای برخورد جدی با بستر های فسادزا در دولت سیزدهم مطرح کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1716

به "اولین اقدام رییسی برای اصلاح بستر های فسادزا در دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین اقدام رییسی برای اصلاح بستر های فسادزا در دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید