تحولات عراق، جزئیات جدید درباره تعدیل کابینه عبدالمهدی، تاکید بر مقابله با اخلالگران در تظاهرات مردمی

به گزارش مجله فضای وب، جزئیات جدید درباره تعدیل کابینه عبدالمهدی، تاکید فرمانده عملیات فرات مرکزی بر مقابله قاطع با اخلالگران در تظاهرات و کسانی که به اموال عمومی و خصوصی تعدی نمایند، و امدادرسانی حشد شعبی به تظاهرنمایندگان مصدوم در بغداد از جمله خبرهای عراق است.

تحولات عراق، جزئیات جدید درباره تعدیل کابینه عبدالمهدی، تاکید بر مقابله با اخلالگران در تظاهرات مردمی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دولت عراق در راستای پاسخگویی به مطالبات مشروع مردم و برای پیشبرد برنامه اصلاحی، پنج وزیر کابینه را تغییر خواهد داد..

سعد الحدیثی سخنگوی دولت عراق در این زمینه از جزئیات جدیدی درباره تعدیل کابینه که قرار است در راستای اجرای طرح اصلاحی صورت گیرد، اطلاع داده است.

بر اساس گزارش المسله، الحدیثی در یک اظهارنظر تلویزیونی خاطر نشان کرد عادل عبدالمهدی مصمم به انجام تعدیل وزارتی و تغییر پنج وزیر و جایگزین کردن افراد جدید به جای آنهاست.

وی خاطر نشان کرد وزیران جدید را شخص عبدالمهدی انتخاب خواهد نمود.

سعد الحدیثی سخنگوی دولت عراق در گفت وگو با العربیه هم تصریح نموده بود که عناصر نفوذی برای سوء استفاده از تظاهرات کوشش می نمایند.

خبر دیگر اینکه استاندار المثنی بیان کرد تظاهرات در این استان به صورت مسالمت آمیز شروع شد و ما به حمایت از بانکها و مقابله با اغتشاشگران پرداختیم.

وزارت کشور عراق اعلام نموده بود: بعضی از تظاهرات مسالمت آمیز سوء استفاده نموده و به اماکن دولتی حمله کردند.

فرمانده عملیات فرات مرکزی : با متجاوزان به اموال عمومی بر اساس ماده چهارم تروریسم رفتار می کنیم

سرلشکر علی غازی الهاشمی فرمانده عملیات فرات مرکزی از بازداشت هر فردی که به اموال عمومی و خصوصی تعدی کند بر اساس ماده چهار تروریسم اطلاع داد.

الهاشمی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت ما تظاهرنمایندگان نفوذی را شناسایی نموده ایم و با هر کس که به اموال عمومی و خصوصی تعدی کند و امنیت شهروندان را به خطر اندازد، بر اساس ماده چهارم تروریسم برخورد خواهیم کرد.

بر اساس گزارش شبکه الفرات، الهاشمی اضافه کرد نیروهای کماندویی لشکر 19 ارتش برای حفظ امنیت و نظم عمومی در استان الدیوانیه مستقر خواهند شد.

امدادرسانی حشد شعبی به تظاهرنمایندگان مصدوم در بغداد

یک رسانه عراقی از امدادرسانی پزشکی حشد شعبی به تظاهرنمایندگان مصدوم در بغداد اطلاع داد.

بر اساس گزارش واحد اطلاع رسانی حشد شعبی، واحد پزشکی حشد شعبی، مراکز میدانی را در نزدیکی میدان التحریر در مرکز پایتخت عراق با هدف امدادرسانی به تظاهرنمایندگان و نجات افرادی که وضعیت جسمانی خطرناکی دارند، مستقر نموده است.

واحد اطلاع رسانی حشد شعبی در بیانیه ای بیان کرد اداره پزشکی هیئت حشد شعبی روز گذشته نیز به شمار زیادی از تظاهرنمایندگان که در معرض حالت خفگی در میدان التحریر قرار گرفته بودند، امدادرسانی نموده بود.

درخواست ائتلاف مالکی از عبدالمهدی

ائتلاف دولت قانون به ریاست نوری المالکی از عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق خواست در صدور فرمان های سخت برای برقراری امنیت عجله کند.

بر اساس گزارش السومریه، ائتلاف دولت قانون از عادل عبدالمهدی نخست وزیر خواست در صدور فرمان های سخت برای برقراری امنیت عجله کند و همچنین از شهروندان در برابر تجاوزگری کسانی که به تظاهرات رخنه نموده اند، حمایت کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 526

به "تحولات عراق، جزئیات جدید درباره تعدیل کابینه عبدالمهدی، تاکید بر مقابله با اخلالگران در تظاهرات مردمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحولات عراق، جزئیات جدید درباره تعدیل کابینه عبدالمهدی، تاکید بر مقابله با اخلالگران در تظاهرات مردمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید