ترامپ: اگر پیروز شوم، یک ساعته با ایران توافق می&zwnjکنم!

به گزارش مجله فضای وب، رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه به زودی در موضوع انتخابات ریاست جمهوری به دیوان عالی خواهد رفت، گفت اگر شکست خورده بود اقرار می کرد، اما این کار را نمی کند، چون تقلب شده است.

ترامپ: اگر پیروز شوم، یک ساعته با ایران توافق می&zwnjکنم!

به گزارش فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بامداد یکشنبه بار دیگر ادعای خود مبنی بر وقوع تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر این کشور را تکرار کرد.

ترامپ طی سخنرانی در ایالت جورجیا، گفت: انتخابات ریاست جمهوری تقلبی بود، ولی ما آن را پیروز می شویم و به زودی به دیوان عالی می رویم.

به نوشته رسانه های آمریکایی، وی با ادعای اینکه کوشش هایی نیز برای تقلب در انتخابات مجلس سنا در ایالت جورجیا اتفاق افتاده، گفت: دو کرسی سنای ایالت جورجیا نباید با تقلب همراه گردد.

رئیس جمهور آمریکا درباره شکست خوردن در انتخابات ریاست جمهوری نیز ادعا کرد: اگر شکست خورده باشم، بازنده ای بسیار رئوف خواهم بود! اگر شکست خورده باشم، می گویم که باختم و به فلوریدا می روم و استراحت می کنم.

ترامپ ادامه داد: اگر شکست خورده بودم، اقرار می کردم. اما وقتی که آن ها (دموکرات ها) تقلب می نمایند، نمی توانید (شکست) را بپذیرید.

وی در ادامه ادعا های خود، درباره کشور های راضی از نتیجه انتخابات و شکست خود گفت: خشنود ترین افراد، سران چین هستند. بعد از آن ها سران ایران هستند.

بر این اساس، رئیس جمهور آمریکا با انتقاد از تصمیم جو بایدن نامزد حزب دموکرات برای بازگشت به توافق هسته ای ایران نیز مدعی شد: بایدن آغاز به پول دادن به ایران خواهد نمود. اما اگر من پیروز شوم، یک ساعته سران ایران را در دفترم جمع می کنم تا توافق امضا کنیم.

ترامپ همچنین اضافه نمود: البته هنوز هم امکان دارد این اتفاق بیافتد!

وی پیش از این، در توئیتی که تا حدودی نشان دهنده استیصال وی از تغییر دادن نتیجه انتخابات بود، نوشت: ما تا کنون رأی قانونی بیشتری به دست آوردیم. تنها کاری که می توانم کنم این است که به کوشش و پویش ادامه داده و رئیس جمهور خوب (عالی!) باشم.

در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که روز سوم نوامبر (13 آبان) برگزار گردید، برآورد رسانه ها حاکی است جو بایدن با 306 رأی الکترال در مقابل 232 رأی ترامپ پیروز شده است. طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزد های انتخاباتی که بتواند 270 رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می آورد.

تیم دونالد ترامپ از پذیرش شکست امتناع نموده و شکایت هایی را در چند ایالت علیه آنچه به گفته آن ها تخلف ها و تقلب های انتخاباتی است، مطرح نموده است، اما این شکایت ها در چند ایالت رد شده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1349

به "ترامپ: اگر پیروز شوم، یک ساعته با ایران توافق می&zwnjکنم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: اگر پیروز شوم، یک ساعته با ایران توافق می&zwnjکنم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید