تعرفه مکالمات در اربعین را به صفر می رسانیم

به گزارش مجله فضای وب، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: تهیه و توسعه زیرساخت های ارتباطی برعهده اپراتورهای عراقی است. همچنین تیم مذاکراتی ما هفته آینده پس از تاسوعا و عاشورا راهی عراق خواهند شد تا پیگیر موضوعات شوند.

تعرفه مکالمات در اربعین را به صفر می رسانیم

وی ادامه داد: البته حدود یک ماه پیش وزیر عراقی سفر به ایران داشت که در آن سفر مذاکراتی را انجام دادیم. پیشنهاد تعیین ما این بود که در ایام اربعین تعرفه مکالمات میان دو کشور را همچون ویزا به صفر برسانیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان نمود: سیگنال های اولیه مثبت است اما تا روی کاغذ بیاوریم، باید این مذاکرات ادامه داشته باشد تا بتوانیم به نتیجه برسانیم.

وی شرح داد: بحث بهبود راستا ارتباطی و توسعه شبکه مدنظر بوده است، البته سال پیش نسبت به سال های گذشته بهتر شده است.

آذری جهرمی در پاسخ به سوالی در خصوص تحریم حوزه صنعت فضایی ایران، گفت: می گفتند شخصی رفت گواهینامه بگیرد و مرتبا امتحان می داد و قبول نمی کردند و سپس سوار ماشین شد و پلیس گفت گواهینامه؟ او نیز گفت مگر گواهینامه دادی که می خواهی؟ حال امروز آمریکایی ها در عرصه صنعت فضایی چه چیزی به ما داده بودند که حالا بخواهند ما را تحریم کنند؟ این تحریم ها به درد خودشان می خورد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 345

به "تعرفه مکالمات در اربعین را به صفر می رسانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه مکالمات در اربعین را به صفر می رسانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید