توزیع موارد حمایتی وزارت بهداشت فراگیر نیست

به گزارش مجله فضای وب، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت شهر سالم می گوید با وجود اینکه بار درمانی به خیلی از مراکز خارج از مجموعه وزارت بهداشت نیز وارد است، این وزارتخانه در توزیع موارد حمایتی نگاه فراگیری ندارد و نگاهش درون وزارتخانه ای است.

توزیع موارد حمایتی وزارت بهداشت فراگیر نیست

به گزارش روابط عمومی شرکت شهر سالم، حمید چوبینه درباره توزیع واکسن آنفلوآنزا در بین کادر درمان مراکز درمانی شهرداری تهران گفت: همانطور که آمار رسمی وزارت بهداشت نشان می دهد، ابتلا به کرونا در کشور اوج گرفته است و مراجعات نیز به طبع آن به درمانگاه های مختلف به ویژه درمانگاه های شهرداری تهران نیز افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: مراجعات شبه کرونایی با این پیش فرض که با اطمینان بیشتری می توان آنها را کرونا فرض کرد، خیلی بیشتر از گذشته شده است و پزشکان مراکز درمانی ما افزایش مراجعات را گزارش می کنند.

چوبینه ادامه داد: متاسفانه وزارت بهداشت با وجود آنکه بار درمانی به خیلی از مراکز خارج از مجموعه وزارت بهداشت نیز وارد است، در توزیع موارد حمایتی نگاه فراگیری ندارد و نگاه درون وزارتخانه ای دارد. مراکزی مانند مراکز درمانی ما نیز از روز اول شیوع کرونا همپای وزارت بهداشت مشغول به خدمت بود، اما در تقسیم بندی های وزارت بهداشت جایگاهی برای همکاران ما در نظر گرفته نشده و این گلایه ای است که از همکارانم در وزارت بهداشت دارم.

وی تاکید کرد: مراکز درمانی شهرداری تهران نیز باید در تقسیم بندی ها و درنظر دریافت امکانات حمایتی از جمله واکسن آنفلوآنزا لحاظ شوند.

مدیرعامل شرکت شهر سالم درباره آمار مراجعات کرونایی به مراکز درمانی شهرداری در روزهای اخیر گفت: در برخی مراکز ما مراجعات روزانه قابل توجه است. برای مثال در مرکز درمانی منطقه 5، روزانه بین 120 تا 150 نفر مراجعه می کنند. در بقیه مراکز مراجعات کمتر است و از روزی 5 تا ده نفر تا روزی 120 نفر مراجعه نیز داریم.

وی درباره بیشترین آمار مراجعه به مراکز درمانی شهرداری در مناطق تهران گفت: مناطق 3، 1، 8 و 6 بیشترین آمار مراجعه را دارند. البته از آنجایی که این مراکز شبانه روزی هستند، درصد مراجعه به آنها نیز بیشتر است.

چوبینه با بیان اینکه در شهرداری تهران آمار افزایش ابتلا به کرونا به نسبت به سطح جامعه با شیب کمتری رخ می دهد، گفت: با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی خوشبختانه فرایند ابتلای گسترده در شهرداری رخ نداده است.

وی دراین باره که آیا وزارت بهداشت برای واکسیناسیون کادر درمان شهرداری سهمیه ای اختصاص داده است یا خیر؟ گفت: هیج سهمیه ای به ما اختصاص داده نشده است. در پروتکل وزرات بهداشت اسمی از مراکز شهرداری با این گستردگی که در حدود 20 مرکز در سطح شهر تهران را شامل می شود، برده نشده است.

مدیرعامل شرکت شهر سالم در پاسخ به این سوال که آیا مسائل پرداخت کارانه برای کادر درمان شهرداری تهران نیز به وجود آمده یا خیر؟ گفت: هرچقدر که شرکت درآمد داشته باشد، همکاران ما نیز به همان اندازه منتفع می شوند.

وی با بیان اینکه بودجه و امکانات خارج از مجموعه تحویل ما نمی شود، اضافه کرد: ماهانه در حدود 8 میلیارد تومان به سیستم های بهداشت و درمان ما زیان وارد شده که تامین و جبران آن باید از طریق اختیارات کرونایی که در اختیار دولت بود انجام می گرفت، اما تا به امروز بودجه ای به ما پرداخت نشده است.

چوبینه اضافه کرد: متاسفانه مبلغی در اختیار ما قرار نگرفت، از طرفی در این مدت پذیرش بیمار برای ما به بیماران کرونایی محدود شد و درآمدهای موارد درمانی دیگر وجود ندارد و بر همین اساس، سطح درآمدی ما پایین آمد. ما سوبسیدهایی برای همکاران در نظر گرفته ایم، اما جوابگو نیست چرا که سطح درآمدی شرکت کاهش یافته است.البته تصمیم گیران دولتی حمایت هایی از ما نیز داشته باشند تا این هزینه ها جبران شود.

وی درباره تاخیر در پرداخت حقوق به کادر درمانی شهرداری گفت: با حمایت هایی که شده است، تا به امروز تاخیری در پرداخت حقوق پزشکان و پرستاران ما وجود نداشته است.

مدیرعامل شرکت شهر سالم درباره تذکر رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران مبنی بر جابجایی کادر درمان شرکت شهر سالم که نارضایتی آنها را به همراه داشته، گفت: جابجایی در درون سیستم ها به معنای حمایت از حوزه درمان است و اینگونه نیست که جابجایی به گونه ای باشد که به صنف درمان کم توجهی شود.

وی اضافه کرد: بعضا ممکن است نظر مدیران داخلی مبنی بر جابجایی باشد که این به منظور انجام خدمت بهتر است. این یک موضوع داخلی است و بحث های آن در حد مدیریت کلان شهری نیست، بلکه درون ساختارهای پایین دست مجموعه برای انجام خدمات بهینه است تا خدمت به مردم بهتر انجام شود.

چوبینه تاکید کرد: وقتی فردی وارد سیستم می شود به او نمی گویند، شما تنها نیروی این درمانگاه هستید، آن فرد برای یک مجموعه جذب می شود و امکان دارد ماموریت او تغییر کند. همیشه تلاش ما این بوده است که بهترین، مناسب ترین و در دسترس ترین امکانات را برای همکاران خود فراهم کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1234

به "توزیع موارد حمایتی وزارت بهداشت فراگیر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع موارد حمایتی وزارت بهداشت فراگیر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید