خبرنگاران روسیه تحریم های یکجانبه را مانع مبارزه با کرونا دانست

به گزارش مجله فضای وب، نیویورک- خبرنگاران- نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد خواهان لغو اقدامات اجباری چندجانبه یا یکجانبه و تحریم های غیر سازمان مللی شد و گفت: نمی توانیم با یک دست یاری کنیم و با دست دیگر آسیب برسانیم.

خبرنگاران روسیه تحریم های یکجانبه را مانع مبارزه با کرونا دانست

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

واسیلی نبنزیا عصر پنج شنبه در نشست غیرعلنی شورای امنیت که به صورت تله کنفرانس برگزار گردید، به طور معمول مساله همه گیری یک بیماری را موضوع این شورا ندانست و اضافه نمود: اما ممکن است آن بر روی عملکرد و تصمیم گیری ما اثر بگذارد.

وی ادامه داد: علاوه بر آن، این یک جنگ است. جنگی علیه یک دشمن نامرئی. برای پیروزی بر آن و غلبه بر پیامدهای آن، احتیاج داریم بر پیش داوری ها، هراس ها، نفرت ها، بی اعتمادی ها و سوء ظن ها فائق آییم.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد اضافه نمود: کووید-19 تقریبا زندگی همه شهروندان این سیاره را تحت تاثیر قرار داده است. یک کشور بدون در نظردریافت اینکه چقدر قدرتمند است یا ثروتمند، همه ابزارهای لازم برای مبارزه با همه گیری را ندارد.

نبنزیا تاکید نمود: همه باید برای مهار این بیماری همه گیر، اقدامات مهمی را که می تواند برای اقتصاد ملی مضر باشد، معرفی کند. تا به امروز کسی واکسن و درمان کارآمدی نداشته است.

وی با بیان اینکه هر بحرانی فقط یک مشکل نیست بلکه فرصت هم محسوب می گردد، توضیح داد: اکنون باید ضرورت همکاری و هماهنگی واکنش جهانی در برابر چنین شرایطی را حتی قوی تر احساس کنیم. اکنون زمان مسابقه نیست که چه کسی چه کاری را انجام داده و چه کسی پیروز تر از دیگران است.

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد یادآور شد: اکنون وقت آن نیست که سرزنش و انگشت اشاره را به سمت کسی بگیریم. وقت آن است که یاری کنیم، تجربیات را به اشتراک بگذاریم و با شنیدن صدای هم، راه هایی برای همکاری بیابیم.

نبنزیا با بیان اینکه پاسخ به تهدید جهانی هم باید جهانی باشد، اضافه نمود: تکه تکه کردن و قفل کردن اقدامات در مرزهای ملی اشتباه خواهد بود. سازمان ملل باید در اینجا نقش محوری داشته باشد. مهم است که همه ما از سازمان جهانی بهداشت به عنوان اصلی ترین آژانس تخصصی سازمان ملل پشتیبانی و به آن یاری کنیم تا اقدامات جهانی را هماهنگ کند و به توصیه های آن گوش فرا دهیم.

وی با اشاره به آثار مالی ویروس جدید کرونا، ادامه داد: گروه20 باید از نظر برنامه مالی همان نقش را داشته باشد ، به ما یاری کند تا پس از شوک ناشی از بیماری همه گیر ، چارچوبی مشترک برای پاسخ های مالی برای احیای اقتصاد جهانی ایجاد کنیم.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد اضافه نمود: همچنین زمان همبستگی بدون در نظر دریافت برنامه های سیاسی و ترجیحات است. کشورهای در حال توسعه با چالش های بزرگی روبرو هستند و باید در مرحله نخست و شکل گیری به آنها یاری گردد.

نبنزیا، سازمان ملل را بهترین بستر برای هماهنگی چنین یاری هایی دانست و اضافه نمود: در این زمینه ما از همه می خواهیم تا اقدامات اجباری چندجانبه یا یکجانبه و تحریم های غیر سازمان مللی را علیه کشورهای در حال توسعه لغو نمایند. ما نمی توانیم با یک دست یاری کنیم و با دیگری آسیب برسانیم.

تاثیر کرونا بر مبارزه با تروریسم/حمایت از آتش بس

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد، اعلام نمود: گفتن اینکه همه گیری بیماری بر حفظ صلح و امنیت بین المللی تاثیر نخواهد داشت، کاملا اشتباه است. ضرورت مقابله با شیوع کووید-19 بر توانایی دولت ها در مبارزه با تروریسم بین المللی تاثیر می گذارد.

نبنزیا ادامه داد: از سوی دیگر، درگیری ها بدون شک مانع از ظرفیت دولت های ملی برای مقابله با بحران سلامت و فراهم آوردن امداد برای مردم است. با این حساب، ابتکار آتش بس توسط دبیرکل سازمان ملل متحد، واقعا به موقع است.

وی با اشاره به تاثیر گسترش کووید-19 بر عملکرد صلحبانی سازمان ملل و ماموریت های ویژه سیاسی آن، گفت: در این شرایط بی سابقه اطمینان از ایمنی و امنیت نیروهای حافظ صلح و اتخاذ تدابیر مناسب از این طریق امکان اجرای موثر ماموریت ها و در عین حال کاهش خطر انتشار ویروس به ماموران، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد اضافه نمود: زمان برای نتیجه گیری و آموختن درس از بحران فعلی هنوز فرا نرسیده است. پس بیایید عجله نکنیم اما خواهد رسید و این یک آزمایش برای بلوغ فردی و ملی ما است.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 911

به "خبرنگاران روسیه تحریم های یکجانبه را مانع مبارزه با کرونا دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روسیه تحریم های یکجانبه را مانع مبارزه با کرونا دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید