دعوت فیفا از سرمربیان تیم های ملی برای رایزنی درباره جام جهانی

به گزارش مجله فضای وب، فدراسیون جهانی فوتبال برای تصمیم گیری درباره اصلاحات مدنظرش در مورد تقویم تورنمنت های این رشته ورزشی میخواهد نظر سرمربیان ملی را جویا گردد.

دعوت فیفا از سرمربیان تیم های ملی برای رایزنی درباره جام جهانی

به گزارش خبرنگاران و به نقل از نشریه مارکا، فدراسیون جهانی فوتبال (فوتبال) برای آنالیز تغییرات موردنظرش در تقویم تورنمنت های ملی میخواهد از سرمربیان تیم های ملی عضو این سازمان مشورت و یاری بگیرد.

مدیران فیفا مدتی است که به اجرای یکسری تغییرات در شیوه برگزاری تورنمنت های تحت نظارت نهاد حاکم بر جهانی فوتبال فکر می نمایند که مهمترین آن کاهش فاصله زمانی میان ادوار جام جهانی از چهار به دو سال است. این طرح فیفا مخالفان زیادی دارد که مهمترین آنها اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کنمبل) هستند. این دو سازمان حتی تهدید به تحریم جام جهانی در صورت تصویب دو سالانه شدن این تورنمنت نموده اند.

با این حال فیفا قصد پیشبرد اهدافش را دارد و در پی آن است تا شانس خود را برای عملی کردن طرح های مدنظرش با گرفتن تأییدیه از اهالی جهانی فوتبال امتحان کند. در قدم اول هم این سازمان و مسئول بخش توسعه آن آرسن ونگر از سرمربیان فوتبال در رده ملی دعوت به عمل آورده است تا درباره مسائلی مختلف از جمله تناوب در برگزاری تورنمنت های مختلف فوتبال از سال 2024 از آنها مشورت بگیرد.

به همین دلیل فیفا قرار است دو جلسه ویدئو کنفرانس برگزار کند و در آن از سرمربیان تیم های ملی هم دعوت به عمل آورده است. اولین جلسه فردا (سه شنبه) و دومین جلسه دو روز بعد (پنجشنبه) برگزار خواهد شد.

علاوه بر تناوب ادوار جام جهانی، یافتن راهکارهایی برای حفظ سلامتی بازیکنان و تعداد روزهای فیفا در تقویم سالانه فوتبال، دیگر موضوعات اصلی جلسات فیفا و سرمربیان تیم های ملی خواهد بود.

ونگر در این خصوص گفت: مشورت و همکاری سرمربیان تیم های ملی فوتبال با توجه به صندلی و نقشی که دارند، بسیار حیاتی است. فرصت هایی که ما برای تعامل و گردهمایی داریم بسیار نادر هستند، اما باید قدر آنها را بدانیم. این جلسات به همه ما برای حفظ صندلی خارق العاده ای که فوتبال در جهان دارد و جهانی تر کردن این رشته ورزشی یاری خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1848

به "دعوت فیفا از سرمربیان تیم های ملی برای رایزنی درباره جام جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت فیفا از سرمربیان تیم های ملی برای رایزنی درباره جام جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید