دفع حمله نیروهای حفتر به جنوب پایتخت لیبی

به گزارش مجله فضای وب، نیروهای دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فائز السراج ساعات اولیه صبح امروز پیروز شدند با حمله شدید نیروهای تحت امر خلیفه حفتر در چند محور جنوب طرابلس پایتخت لیبی مقابله کنند.

دفع حمله نیروهای حفتر به جنوب پایتخت لیبی

به گزارش گروه بین الملل مجله فضای وب، عبدالمالک المدنی سخنگوی رسمی دفتر اطلاع رسانی جنگ وابسته به دولت وفاق ملی گفت که نیروهای حفتر در ساعات اولیه صبح امروز دوشنبه، حمله شدیدی را در دو محور عین زاره و خلة الفرجان انجام داده و قصد پیشروی داشتند که نیروهای وفاق ملی با آن مقابله کردند.

المدنی در مصاحبه با وبگاه العربی الجدید گفت که نیروهای دولت وفاق ملی همچنان پایگاه های خود در جنوب طرابلس را حفظ کرده اند و آرامش نسبی در این محورها برقرار است.

در چند ساعت گذشته نیروهای حفتر مدعی شدند که در دو محور عین زاره و خلة الفرجان پیشروی کرده اند.

المدنی در واکنش به این ادعا گفت که شبه نظامیان حفتر سعی کردند با پشتیبانی نیروی هوایی حملات خود را شدت بخشند اما این تلاش آن ها باخت و در حال حاضر درگیری ها متوقف شده و تنها صدای شلیک گلوله توپخانه به گوش می رسد.

بر اساس این گزارش، نیروهای حفتر به صورت پراکنده در دو منطقه خلة الفرجان و عین زاره حضور دارند اما به دلیل پیشروی نیروهای دولت وفاق ملی به سمت ترهونه و قطع امداد و ارتباط نیروهای حفتر در این دو منطقه، آن ها در محاصره قرار گرفته اند.

درگیری نیروهای شرق لیبی با نیروهای دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج در طرابلس از حدود پنج ماه قبل آغاز شده است و با وجود حمایت های امارات، مصر، روسیه و فرانسه از حفتر اما نیروهای آن از نفوذ به داخل طرابلس ناکام مانده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 355

به "دفع حمله نیروهای حفتر به جنوب پایتخت لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفع حمله نیروهای حفتر به جنوب پایتخت لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید