ذوالفقارنسب: پرسپولیس و استقلال بی برنامه و احساسی بازی کردند، درگیری ها نشان دهنده آماتور بودن فوتبال ایران است

به گزارش مجله فضای وب، پیشکسوت پرسپولیس گفت: اگر یک فرد آگاه به فوتبال دربی را دیده باشد اینطور برداشت می کند که این دو تیم از فوتبال خیلی عقب هستند و بی برنامه, احساسی و پرخاشگرانه بازی می کنند.

ذوالفقارنسب: پرسپولیس و استقلال بی برنامه و احساسی بازی کردند، درگیری ها نشان دهنده آماتور بودن فوتبال ایران است

بیژن ذوالفقارنسب در گفت و گو با خبرنگار ورزشی مجله فضای وب, درباره دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس در دربی 90 گفت: این بازی از لحاظ کیفی و فنی سطح پائینی داشت و اصلاً ایده آل نبود, از این جهت که دو تیم برنامه خاصی برای 90 دقیقه نداشتند و هیچ زمینه سازی برای این بازی نکرده بودند. بازی بیشتر احساسی دنبال می شد و اگر یک فرد آگاه به فوتبال این بازی را دیده باشد اینطور برداشت می کند که این دو تیم از فوتبال خیلی عقب هستند و بی برنامه, احساسی و پرخاشگرانه فوتبالی بازی می کنند.

وی بیان کرد: با این وجود با توجه به دیدار سنتی و دیرینه استقلال و پرسپولیس این بازی هم دارای جذابیت های ویژه و فضای خاصی را در استادیوم ایجاد کرده بود. همین جو و فضای استادیوم باعث شده بود تیم ها نتوانند زودتر به گل برسند و احساسی کار کنند. در مجموع من فکر می کنم بازی متوسطی را نسبت به لیگ 8-7 سال پیش شاهد بودیم.

پیشکسوت پرسپولیس درباره عملکرد این تیم گفت: پرسپولیس بعد از گل با برنامه و هدف مندتر کار کرد و با تجربیات چند بازیکنش توانست بازی را به خوبی کنترل کند. با همه این فعل و انفعالات اگر قرار باشد در این بازی بی کیفیت, 3 امتیاز را به یک تیم بدهیم باید این تیم پرسپولیس باشد.

ذوالفقارنسب با اشاره به درگیری بیش از حد بازیکنان دو تیم در بازی شرح داد: این نشان از فوتبال نیمه حرفه ای و آماتور ما می دهد که فوتبالیست ها حرکاتی انجام می دهند که خیلی بعید است و اصلاً آموزنده نیست. هر دو تیم حرکات غیر ورزشی انجام می دادند, به گونه ای که تماشاگران نیز به تبعیت از بازیکنان در برخی مواقع شئونات اخلاقی را رعایت نکردند.

وی با بیان اینکه سطح دربی 90 پائین تر از متوسط بود یادآور شد: شاید مهم ترین نکته این بازی کسب 3 امتیاز برای پرسپولیس بود که می تواند کمک زیادی به این تیم کند و پیامدهای مثبتی داشه باشد و برعکس این شکست برای استقلال می تواند تبعات منفی داشته باشد. این تیم در 4-3 روز آینده باید فشار های زیادی را از سوی هوادارانش تحمل کند و این شکست می تواند عواقب بدی برایش داشته باشد.

این کارشناس درباره گلزنی مهدی عبدی در اولین بازی اش برای پرسپولیس, بیان کرد: پیش از این خیلی کم سابقه داشته که فردی گمنام در دربی گل بزند اما این بازیکن در صحنه گل عملکردی خوب و نقشی اساسی داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 399

به "ذوالفقارنسب: پرسپولیس و استقلال بی برنامه و احساسی بازی کردند، درگیری ها نشان دهنده آماتور بودن فوتبال ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالفقارنسب: پرسپولیس و استقلال بی برنامه و احساسی بازی کردند، درگیری ها نشان دهنده آماتور بودن فوتبال ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید