سیاستمداران مهاجرستیز به دنبال تسخیر اتحادیه اروپا

به گزارش مجله فضای وب، سیاستمداران افراطی در اتحادیه اروپا روز گذشته در میلان در نشستی با یکدیگر مصاحبه کردند.

سیاستمداران مهاجرستیز به دنبال تسخیر اتحادیه اروپا

به گزارش گروه بین الملل مجله فضای وب به نقل از یورونیوز، احزاب ملی گرا و راست افراطی کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز شنبه در یک گردهمایی در شهر میلان ایتالیا شرکت کردند.

این گردهمایی تنها هشت روز پیش از برگزاری انتخابات مجلس اروپا برگزار گردید. هزاران نفر از طرفداران حزب لگا به رهبری ماتئو سالوینی، معاون نخست وزیر و وزیر کشور ایتالیا در یکی از میدان های مرکز شهر میلان تجمع نموده بودند.

رهبران احزاب راست افراطی 11 کشور عضو اتحادیه اروپا در این گردهمایی از برنامه خود برای کاهش قدرت اتحادیه اروپا و مقابله با ورود پناهجویان سخن گفتند.

صدها تن از مخالفان حزب لگا و دیگر احزاب راست افراطی اروپا نیز در نزدیکی محل برگزاری این گردهمایی تجمع نموده بودند. مخالفان احزاب راست افراطی هنگام سخنرانی ماتئو سالوینی فریاد می زدند: فاشیست ها میلان را ترک کنید!

وزیر کشور ایتالیا در پاسخ به مخالفانش گفت: هیچ افراط گرا، نژادپرست یا فاشیستی در این میدان حضور ندارد!

مارین لوپن، رهبر حزب اتحاد ملی (جبهه ملی سابق) فرانسه و خیرت ویلدرس، رهبر حزب آزادی هلند از دیگر شرکت کنندگان در گردهمایی روز شنبه بودند.

راست گرایان افراطی کشورهای عضو اتحادیه اروپا امیدوارند بتوانند در انتخابات مجلس اروپا که بین روزهای 23 تا 26 مه برگزار می گردد تعداد کرسی های خود را در این نهاد افزایش دهند.

تجمع احزاب راست افراطی اتحادیه اروپا تا حدودی تحت الشعاع رسوایی رهبر حزب آزادی اتریش نهاده شد که روز شنبه مجبور به کناره گیری از سمت خود شد. هاینتس کریستیان اشتراخه، معاون صدراعظم اتریش و رهبر حزب آزادی این کشور روز شنبه به دنبال انتشار ویدئویی قدیمی از او مجبور به استعفاء شد.

در ویدئوی منتشر شده هاینتس کریستیان اشتراخه در حال معامله با فردی دیده می گردد که خود را از بستگان یک الیگارک روس معرفی می نماید. معاون سابق صدراعظم اتریش در این ویدئو با این فرد در خصوص اعطای قراردادهای دولتی در ازای کسب حمایت سیاسی مذاکره می نماید.

حزب آزادی اتریش به دنبال این رسوایی نماینده ای در گردهمایی روز شنبه در میلان نداشت.

حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان (AFD) یکی دیگر از احزاب شرکت کننده در گردهمایی میلان بود.

تیجه آخرین نظرسنجی ها نشان می دهد که اتحاد احزاب راست افراطی اروپا با موضوع لگا خواهد توانست در مجلس آینده اروپا چهارمین فراکسیون قدرتمند را تشکیل دهد. این در حالی است که مارین لوپن اعلام نموده است که احتمال پیوستن حزب فیدش مجارستان به رهبری ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور به اتحاد احزاب راست افراطی وجود دارد.

ویکتور اوربان به طور علنی از مواضع ماتئو سالوینی حمایت نموده است. وی وعده داده است که پس از انتخابات مجلس اروپا با وزیر کشور ایتالیا همکاری خواهد نمود.

این در حالی است که نخست وزیر مجارستان تاکنون هرگونه همکاری با حزب اتحاد ملی فرانسه و مارین لوپن را رد نموده است.

با اینکه اغلب احزاب راست افراطی اروپا با یکدیگر بر سر مقابله با ورود پناهجویان، تضعیف قدرت اتحادیه اروپا و تقویت دولت های مرکزی و اسلام ستیزی تفاهم دارند اما برنامه مالی آنها با یکدیگر متفاوت است. امری که ممکن است مانع از همکاری دراز مدت آنها با یکدیگر گردد.

بنا به نظرسنجی های اجرا شده حزب لگا در ایتالیا در رای گیری هفته آینده بیشترین رای در میان احزاب ایتالیا کسب خواهد نمود. به این ترتیب این حزب احتمالا به بزرگترین حزب ایتالیا در مجلس آینده اروپا تبدیل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 202

به "سیاستمداران مهاجرستیز به دنبال تسخیر اتحادیه اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاستمداران مهاجرستیز به دنبال تسخیر اتحادیه اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید