شرکتی دانش بنیان با ارائه خدمات آزمایشگاهی استاندارد به بازارهای جهانی رسید

به گزارش مجله فضای وب، یک شرکت دانش بنیان پیروز شده است با ارائه خدمات آزمایشگاهی بین المللی خدمات خود را به کشورهای ترکیه و آذربایجان صادر کرد.

شرکتی دانش بنیان با ارائه خدمات آزمایشگاهی استاندارد به بازارهای جهانی رسید

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بیژن جهانبخشی مدیرعامل شرکت دانش بنیان مهندسی رهگیر شهاب گفت: این شرکت با تاسیس یک آزمایشگاه انجام تست های پیشرفته شروع به کار نموده است. محصولاتی در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، رادیو، مخابرات، برق و الکترونیک در این آزمایشگاه مورد آزمون قرار می گیرند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان مهندسی رهگیر شهاب، در ادامه اضافه نمود: شرکت های مختلف و ادارات و نهادهای ناظر دولتی این محصولات را برای آنالیز در این واحد، مورد آزمون و آنالیز قرار می دهند. علاوه بر این، گاهی محصولات دانش بنیان یا محصولاتی با فناوری بالا که برای آن استاندارد خاصی تعریف نشده است، به ما ارجاع داده می گردد تا ضمن انجام آزمون، برای این محصول استاندارد تعریف گردد.

این فعال دانش بنیان، ضمن ارائه شرح بیشتر در خصوص فرایندهای انجام آزمون های فنی، گفت: بعضی شرکت ها احتیاج دارند که محصول آنها در سطح بین المللی مورد شناسایی و تایید قرار گیرد. به همین دلیل گواهینامه ها و استانداردهای لازم را اخذ نموده ایم تا در سطح بین المللی بتوانیم آزمون ها و آزمایش های لازم را روی محصولات مختلف انجام دهیم تا سطح کیفیت و کارایی آنها از جنبه های مختلف، مورد آنالیز قرار گیرد.

وی اضافه نمود: برای مثال یک شرکت انگلیسی که توسط ایرانیان مقیم آن کشور محصولات فناورانه فراوری می نماید، در حال مذاکره با ما برای استفاده از خدمات آزمایشگاه است. شرکت هایی از ترکیه نیز محصولات خود را جهت انجام تست های استانداردسنجی به ما ارائه نموده اند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان مهندسی رهگیر شهاب همچنین بیان نمود: از سوی یک نهاد دولتی در کشور آذربایجان دعوت شده ایم تا در آن کشور نیز یک واحد آزمایش سطح فناوری و استانداردسنجی محصولات مختلف را ایجاد کنیم. امیدوار هستیم تا در آینده نزدیک، صادرات خدمات فنی و مهندسی، بیشتر داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1604

به "شرکتی دانش بنیان با ارائه خدمات آزمایشگاهی استاندارد به بازارهای جهانی رسید" امتیاز دهید

1 کاربر به "شرکتی دانش بنیان با ارائه خدمات آزمایشگاهی استاندارد به بازارهای جهانی رسید" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکتی دانش بنیان با ارائه خدمات آزمایشگاهی استاندارد به بازارهای جهانی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید