قتل خاشقجی، دلیل اصلی کاهش روابط تجاری Uber با شرکای سعودیش است

به گزارش مجله فضای وب، دارا خسروشاهی، مدیرعامل اوبر (Uber)، دلایل کاهش روابط تجاری این شرکت با شرکای سعودی خود را فاش کرد.

قتل خاشقجی، دلیل اصلی کاهش روابط تجاری Uber با شرکای سعودیش است

به گزارش خبرنگار ، دارا خسروشاهی، مدیرعامل شرکت اوبر، در مصاحبه ای با یکی از خبرگزاری ها گفته است که قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار مقیم آمریکا، توسط عربستان سعودی یک اشتباه جدی بود. وی قبل از مقایسه این واقعه با مرگ ناشی از تصادف اتومبیل خودران اوبر اضافه نمود: مردم اشتباه می نمایند، ولی این بدان معنا نیست که هرگز نمی توان آن ها را بخشید.

خسروشاهی بعدا از صحبت خود پا پس کشید و پس از انتها مصاحبه به خبرنگار مربوطه گفت که اشتباه نموده است. این مدیرعامل در بیانیه ای گفت: من در لحظه چیزی گفتم که خودم آن را باور ندارم. وقتی صحبت از جمال خاشقجی می گردد، قتل وی قابل فهم است و نباید به دست فراموشی سپرده گردد.

دارا خسرو شاهی خود در توئیترش درباره این مسئله شرح داد و این کار خود را یک اشتباه دانست. وی در بخشی از توئیت خود به دیدگاهش اشاره نمود و از واضح نبودن صحبت هایش با این خبرگزاری معذرت خواهی کرد. در ادامه توئیت وی را مشاهده می کنید:

شرحات خسروشاهی درباره روابط با عربستان سعودی

در این مصاحبه خسروشاهی در خصوص ادامه روابط شرکتش با دولت عربستان سعودی نیز مورد سؤال نهاده شد. صندوق ثروت مستقل عربستان سعودی پنجمین سهامدار اوبر بوده و رئیس آن، یاسر بن عثمان الرومیان، عضو هیئت مدیره اوبر است. در این مصاحبه، خسروشاهی از الرومیان به عنوان عضو هیئت مدیره بسیار سازنده تقدیر کرد.

پس از کشته شدن خاشقجی در سال 2018، اوبر یکی از شرکت هایی بود که در اعتراض به کنفرانس سرمایه گذاری سالانه عربستان از این کشور خارج شد. این اقدام در خلیج فارس بحث برانگیز بود، به قدری که وزیر امور خارجه در بحرین، که یکی از متحدان نزدیک عربستان سعودی است، از شهروندان خواست تا اوبر را حذف نمایند و قرار شد هرکسی که عربستان سعودی را تحریم می نماید، بایکوت گردد.

خسروشاهی نیز در کنفرانس سرمایه گذاری عربستان سال جاری شرکت نکرد، اما در مصاحبه با این خبرگزاری ادعا کرد که این مسئله ارتباطی به هیچ موضع اخلاقی نداشته و به دلیل درگیری های کاری و برنامه ریزی شده بوده است. وقتی از او سوال شد که اگر جلسه ای نداشت در این جلسه شرکت می کرد وی پاسخ داد که نمی داند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 574

به "قتل خاشقجی، دلیل اصلی کاهش روابط تجاری Uber با شرکای سعودیش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل خاشقجی، دلیل اصلی کاهش روابط تجاری Uber با شرکای سعودیش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید