مخالفت گزینه مشاور امنیت ملی بایدن با تروریستی اعلام کردن انصارالله

به گزارش مجله فضای وب، گزینه مشاور امنیت ملی رئیس جمهور منتخب آمریکا با مخالفت ضمنی با تروریستی اعلام کردن جنبش مقاومت انصارالله یمن، گفت این اقدام فقط درد و رنج مردم یمن را بیشتر می نماید.

مخالفت گزینه مشاور امنیت ملی بایدن با تروریستی اعلام کردن انصارالله

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، جیک سالیوان گزینه مشاور امنیت ملی دولت جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا، با تصمیم دولت کنونی این کشور برای تروریستی اعلام کردن جنبش انصارالله یمن مخالفت کرد.

سالیوان بامداد یکشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: فرماندهان حوثی باید جوابگو باشند اما اعلام کل سازمان [انصارالله به عنوان تروریستی]، فقط درد و رنج بیشتری به مردم یمن تحمیل نموده و دیپلماسی حیاتی برای خاتمه دادن به جنگ را عقب می اندازد.

وی این توئیت را در ابراز موافقت با اظهار نظر سناتور تاد یانگ در مخالفت با تروریستی خواندن انصارالله منتشر کرد. یانگ در توئیتی گفته بود: تصمیم مایک پامپئو (وزیر خارجه آمریکا) برای اعلام کردن جنبش حوثی ها در یمن به عنوان یک سازمان تروریستی، گام اشتباه دیگری در رویکرد نادرست ایالات متحده در مناقشه یمن است.

پیش از این نیز، 25 نماینده کنگره در نامه ای به وزیر خارجه این کشور، تصمیم کوته بینانه دولت ترامپ در تحریم جنبش انصارالله یمن را محکوم کردند.

اخیرا وزیر خارجه آمریکا از تصمیم خود برای اطلاع رسانی به کنگره این کشور مبنی بر تروریستی اعلام کردن جنبش مقاومت انصارلله یمن اطلاع داد و گفت: قصد دارم سه رهبر انصارالله، عبدالملک الحوثی، عبدالخالق بدرالدین الحوثی و عبدالله یحیی الحکیم را به عنوان تروریست های دنیای اعلام کنم

این اقدام پامپئو علیه انصارالله یمن در حالی بود که ائتلاف سعودی-اماراتی نزدیک به شش سال زیرساخت های یمن را زیر بمباران و موشک باران خود گرفته، با محاصره همه جانبه، گرسنگی و کمبود منابع درمانی به مردم یمن تحمیل نموده است و به کشتار زنان و بچه ها این کشور ادامه می دهد.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین ماه سال 1394 کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به نابودی زیرساخت های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است.

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در دنیا توصیف می نمایند. 22 میلیون نفر که 75 درصد جمعیت یمن را تشکیل می دهند نیازمند نوعی یاری رسانی و حمایت بشردوستانه هستند. از این میان، 8.4 میلیون نفر نمی دانند وعده غذایی بعدی شان از کجا تأمین خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1427

به "مخالفت گزینه مشاور امنیت ملی بایدن با تروریستی اعلام کردن انصارالله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت گزینه مشاور امنیت ملی بایدن با تروریستی اعلام کردن انصارالله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید