مونسان نیامد ؛ هتل 5ستاره تهران افتتاح نشد ، خواسته های تکراری هتل داران ؛ این بار از وزارت تازه تاسیس

به گزارش مجله فضای وب، افتتاح یک هتل 5 ستاره در تهران به تعویق افتاد تا در هفته دولت و با حضور رئیس جمهور رسما بازگشایی گردد..

مونسان نیامد ؛ هتل 5ستاره تهران افتتاح نشد ، خواسته های تکراری هتل داران ؛ این بار از وزارت تازه تاسیس

خبرنگاران: مراسم افتتاح هتلی 5 ستاره در تهران که قرار بود روز گذشته برگزار گردد، به تعویق افتاد تا این هتل به جای افتتاح با حضور سرپرست وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دست رئیس جمهوری و در هفته دولت افتتاح گردد.

این افتتاحیه که نخستین برنامه افتتاحیه سرپرست وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود حالا به تعویق افتاده است تا علی اصغر مونسان به زودی با رییس جمهور در یک قاب تصویر دیده شوند و هتلی که با سرمایه گذاری خصوصی ساخته شده، همزمان با هفته دولت به افتتاح برسد. با توجه به اینکه شنیده می گردد دولت حسن روحانی گزینه ای جدی تر از علی اصغر مونسان برای وزارتخانه تازه تاسیسش ندارد و این بار نیز قرار نیست دولت خود را درگیر انتخاب خاصی برای سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کند، حالا حضور رییس جمهور در مراسم افتتاح یک هتل 5 ستاره نیز به همین دلیل تعبیر می گردد.

با این وجود سرمایه گذار هتل 5 ستاره ویستریا شب گذشته برنامه خود را تغییر نکرد و مراسم افتتاح که جشن پیش از افتتاح نامیده می شد با حضور نمایندگان مجلس، مسئولان شهری و فعالان حوزه گردشگری برگزار گردید.

جمشید حمزه زاده رییس جامعه هتل داران ایران در این مراسم ضمن تقدیر از سرمایه گذاری در ساخت هتل، دوباره لیستی از خواسته هایش نسبت به دولت را تکرار کرد. حمزه زاده در بیش از یکسال گذشته هربار تریبونی در اختیار داشته، مسائل و خواسته های هتل داران را مطرح نموده است. مسائلی که باید با تسهیل گری سازمان میراث فرهنگی با نهادهای دیگر دولتی حل و فصل گردد اما سازمان و حالا وزارتخانه نسبت به آن بی اعتنا بودند و از لیست خواسته های هتلداران حتی یک مورد هم کم نشده است.

او در این مراسم گفت: تا سه سال گذشته 70 درصد ضریب اشغال هتل های تهران را مسافران تشکیل می دادند اما در سال گذشته ضریب اشغال هتل ها به زیر 55 درصد از مسافر رسید که البته این اتفاق با تخفیف 40 درصدی بود.

رئیس جامعه هتل داران با برشمردن مسائل هتل ها گفت: افزایش 4 برابری قیمت حامل های انرژی، مالیات های سنگین، جریمه های عجیب و رکود مسائلی است که هتل داران با آنها روبرو هستند. پیش از این نیز قرار بود بسته حمایتی ای از هتلداران در دولت تعریف گردد، که این اتفاق نیز رخ نداده است.

هتل داران حالا چشم به مجلس شورای اسلامی دارند تا این بار با تایید بعضی خواسته های هتل داران، وزارتخانه جدید التاسیس و دستگاه های دیگر دولتی موظف به اجرای آن شوند.

منبع: چمدان
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 304

به "مونسان نیامد ؛ هتل 5ستاره تهران افتتاح نشد ، خواسته های تکراری هتل داران ؛ این بار از وزارت تازه تاسیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونسان نیامد ؛ هتل 5ستاره تهران افتتاح نشد ، خواسته های تکراری هتل داران ؛ این بار از وزارت تازه تاسیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید