نهاد نی: هشدار همزمان دولت افغانستان و طالبان به رسانه ها تکان دهنده است

به گزارش مجله فضای وب، نهاد حمایت از رسانه های آزاد افغانستان با تکان دهنده خواندن هشدار همزمان ریاست امنیت ملی افغانستان و طالبان به رسانه ها گفت که محدودیت رسانه ها به نفع هیچکس نیست.

نهاد نی: هشدار همزمان دولت افغانستان و طالبان به رسانه ها تکان دهنده است

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، نهاد حمایت از رسانه های آزاد افغانستان (نی) هشدار و تهدید همزمان رسانه ها توسط ریاست امنیت ملی افغانستان و گروه طالبان را تکان دهنده خواند.

صبح امروز احمدضیا سراج رئیس اداره امنیت ملی افغانستان در نشست محرمانه مجلس این کشور با هشدار به رسانه ها گفت: مطبوعات ما، سیاسیون و کارشناسان ما باید متوجه جنگ روانی دشمن باشند. کسانی که با تروریستان ارتباط برقرار می کنند و به نفع آن ها تبلیغات می کنند، با آن ها مثل یک تروریست برخورد می کنیم.

پس از آن نیز ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان برخی رسانه های افغانستان را ابزار تبلیغات دولت افغانستان خواند و هشدار داد که در صورت تداوم این عمل، عواقب بعدی آن با خود رسانه ها خواهد بود.

نهاد حمایت از رسانه های آزاد افغانستان در این باره نوشت: همزمانی این دو هشدار چنین برداشت می کند که شرایط رسانه ها و آزادی بیان در افغانستان هرروز محدودتر می شود.

این بیانیه می افزاید: طرف های درگیر بدون در نظر دریافت قوانین ملی و بین المللی به هشدار رسانه ها پرداخته و قوانین را نقض می کنند، بیان چنین هشدارهایی می تواند باعث ایجاد ترس و رعب در میان جامعه رسانه ای افغانستان شود.

این نهاد خطاب به طالبان گفت: رسانه های افغانستان مستقل و بر مبنی قانون نافذ رسانه های کشور عمل می کند، هیچ نیرویی نمی تواند رسانه های افغانستان را به عنوان ابزار استخباراتی استفاده کند.

بیانیه در ادامه نیز تاکید کرد: احمد ضیا سراج رئیس اداره امنیت ملی باید بداند که در چنین شرایطی نه به نفع نظام و نه به نفع فرایند صلح است که رسانه ها را محدود کند. اگر سراج سندی مبنی بر غیرقانونی عمل کردن کدام رسانه و یا خبرنگاری در دست دارد باید بر مبنی قانون با آن ها عمل نماید.

نی همچنین شرح داد که دولت افغانستان باید زمینه اطمینان خاطر رسانه ها را در چنین شرایطی بوجود آورد تا اطلاع رسانی در این شرایط حساس به وجه احسن از سوی رسانه ها صورت گیرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1630

به "نهاد نی: هشدار همزمان دولت افغانستان و طالبان به رسانه ها تکان دهنده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهاد نی: هشدار همزمان دولت افغانستان و طالبان به رسانه ها تکان دهنده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید