نیروهای انگلیسی عامل کشته شدن 186 مرد، زن و کودک بی گناه در افغانستان

به گزارش مجله فضای وب، خبرنگاران: وزارت دفاع انگلیس از کشته شدن 186 مرد، زن و کودک بی گناه افغان در عملیات های نیروهای انگلیسی در این کشور پرده برداشت.

نیروهای انگلیسی عامل کشته شدن 186 مرد، زن و کودک بی گناه در افغانستان

به گزارش گروه بین الملل مجله فضای وب، سربازان انگلیسی مسئول کشته شدن حدود 200 مرد، زن و کودک بی گناه در طول 8 سال جنگ این نیروها در افغانستان هستند.

بیشتر کسانی که توسط نیروهای انگلیسی کشته شدند، قربانیان خسارات ناخواسته در زمان درگیری نیروهای این کشور با طالبان افغانستان بوده اند.

ده ها نفر نیز در حملات هوایی و رگبار توپخانه ها کشته شدند و بعضی دیگر نیز به دلیل اشتباه گرفته شدن با شبه نظامیان طالبان مورد هدف قرار گرفته شدند.

بیش از 40 غیرنظامی در حملات نیروهای انگلیسی در سال 2007 میلادی کشته شدند.

بعضی از اسناد آنالیز نشده نیز فاش کردند که وزارت دفاع انگلیس به صورت میانگین برای هر کشته غیرنظامی در افغانستان حدود 3 هزار پوند پرداخته است.

حدود 4 هزار خانه مردم افغان نیز توسط نیروهای انگلیسی تا به امروز تخریب شده است.

رهبران وزارت دفاع انگلیس اعلام کردند: از سال 2006 میلادی که برای اولین بار نیروهای انگلیسی وارد افغانستان شدند، دولت این کشور حدود 4 میلیون و 200 هزار پوند غرامت خسارت به دارایی های مردم افغان پرداخت نموده است.

دولت لندن تا به امروز 570 هزار پوند نیز به 186 خانواده قربانیان حملات نیروهای انگلیسی و حدود 307 هزار پوند به خانواده های زخمیان این حملات در افغانستان پرداخته است.

براساس اسناد منتشر شده توسط روزنامه سان دی پیپل، در یکی از عملیات های انگلیس 27 می سال 2007 میلادی در منطقه گرشگ ولایت هلمند اعلام شد که پسر، برادر و 44 نفر دیگر کشته شدند.

3 روز پس از حادثه ولایت هلمند، 29 نفر از اعضای یک خانواده در شهرستان سنگین این ولایت کشته شدند.

بیشترین تلفات غیرنظامی در افغانستان توسط نیروهای انگلیسی بین سال های 2009 تا 2011 میلادی رخ داد که 120 خانواده افغان بعضی از اعضای خانواده یشان را در حملات نیروهای انگلیسی از دست دادند.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 749

به "نیروهای انگلیسی عامل کشته شدن 186 مرد، زن و کودک بی گناه در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای انگلیسی عامل کشته شدن 186 مرد، زن و کودک بی گناه در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید