هشدار روسیه درباره امکان حمله شیمیایی تروریست ها در ادلب

به گزارش مجله فضای وب، رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه از تحرکات مشکوکی از سوی گروه های تروریستی در منطقه کاهش تنش ادلب اطلاع داد که گویای فراهم سازی مقدمات اقدامات تحریک آمیز، از جمله با استفاده از سلاح های شیمیایی با یاری کلاه سفیدها است.

هشدار روسیه درباره امکان حمله شیمیایی تروریست ها در ادلب

به گزارش گروه بین الملل مجله فضای وب به نقل از خبرگزاری تاس، یوری بارینکوف رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه (که زیر نظر وزارت دفاع روسیه فعالیت دارد) اعلام نمود که خطر اقدامات تحریک آمیز از سوی گروه های تروریستی، از جمله با استفاده از سلاح های شیمیایی در منطقه کاهش تنش ادلب در سوریه همچنان پابرجاست.

این مقام نظامی روس شب گذشته در جمع مجله فضای وب گفت: براساس اطلاعات دریافت شده در مرکز آشتی نیروهای متخاصم از سوی ساکنان محلی و اعضای بازداشت شده از گروه های مسلح غیرقانونی ، نیروهای گروه تروریستی هیئت التحریرالشام (یکی از نام های گروه افراطی جبهه النصره) وارد مناطق مسکونی کفر حمرا در استان حلب ، ماریات میسرین و اریحا در استان ادلب شدند و نمایندگان سازمان به اصطلاح بشردوستانه کلاه سفید با پشتیبانی تروریست ها ظروف حاوی مواد شیمیایی ، احتمالاً گاز کلر به این مناطق منتقل نموده اند.

به گفته وی، علاوه بر این ، اطلاعاتی درباره ذخیره مواد سمی توسط تروریست ها در انبارهایی در حومه بعضی شهرها در استان ادلب نیز به دست آمده است.

رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه اضافه نمود: آزمایشگاه هایی در بعضی مناطق استان ادلب فعالیت می نمایند که در آنجا متخصصان آموزش دیده در اروپا سنتز مواد سمی و شیمیایی را انجام می دهند.

وی تأکید کرد، به نظر می رسد بعضی گروه های تروریستی به همراه کلاه سفیدها بار دیگر قصد انجام اقدامات تحریک آمیز برای متهم کردن مقامات سوریه به استفاده از سلاح های شیمیایی علیه غیرنظامیان در منطقه کاهش تنش ادلب را دارند.

روز دوشنبه ، خبرگاری سانای سوریه از آمادگی گروه های تروریستی برای استفاده از سلاح های شیمیایی و اقدامات تحریک آمیز علیه نیروهای دولتی اطلاع داد. بر اساس این اطلاعات، تروریست ها از این طریق قصد دارند جلوی پیشرفت ارتش سوریه را بگیرند.

رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه همچنین از ادامه تیراندازی گروه های مسلح غیرقانونی به مناطق مسکونی استان حلب اطلاع داد.

سرهنگ یوری بارینکوف گفت: طی شبانه روز گذشته ، 91 مورد تیراندازی از سوی گروه های مسلح در منطقه کاهش تنش ادلب به ثبت رسیده است و همچنین تعدادی از مناطق مسکونی در استان های حلب ، لاذقیه ، ادلب و حماه مورد حمله تروریست ها قرار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 760

به "هشدار روسیه درباره امکان حمله شیمیایی تروریست ها در ادلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار روسیه درباره امکان حمله شیمیایی تروریست ها در ادلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید