پاکستان صدور مجوز کار برای غیربومی ها در کشمیر توسط هند را غیرقانونی دانست

به گزارش مجله فضای وب، وزارت خارجه پاکستان با اشاره به تفاهمنامه های پیشین صدور حق کار برای غیر کشمیری ها توسط هند را کوشش برای تغییر بافت جمعیت یک مطنقه معین تکلیف نشده دانست.

پاکستان صدور مجوز کار برای غیربومی ها در کشمیر توسط هند را غیرقانونی دانست

به گزارش دفتر منطقه ای مجله فضای وب به نقل از داون نیوز، عایشه فاروقی سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در واکنش به صدور حق کار برای غیر بومی ها در کشمیر آن نقض آشکار تفاهم نامه های پیشین دانست.

وی توضیح داد: پاکستان چنین مجوزهایی را به رسمیت نمی شناسد و دولت هند موظف است طبق تفاهم نامه های گذشته میان دو کشور عمل کند.

فاروقی گفت: طبق تفاهم نامه های گذشته هیچ کدام از دولت هند یا پاکستان حق ندارند به تنهایی در خصوص کشمیر تصمیم گیری نمایند.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اضافه نمود: صدور مجوز کار برای غیر بومی ها در کشمیر کوششی آشکار برای به اقلیت کشاندن مسلمانان و تغییر بافت جمعیت در منطقه است.

این مقام ارشد وزارت خارجه پاکستان افزود: هند از 18 می تا کنون برای 25 هزار غیر کشمیری حق کار در این منطقه را صادر نموده و به این ترتیب جمعیت در حال تغییر است و غیر مسلمانان نیز توسط هند به کشمیر منتقل می شوند.

لازم به ذکر است فردی که حق اشتغال در کشمیر را به دست آورد بر خلاف گذشته می تواند ساکن این منطقه نیز بشود و حتی زمین هایی را نیز به نام خود بخرد.

هند از 320 روز پیش با لغو خودمختاری کشمیر کوشش نموده تا به اشغال این منطقه شکلی قانونی داده و عملا آن را بخشی از خاک خود کند.

این در حالی است که سازمان ملل از دولت های هند و پاکستان خواسته با برگزاری یک همه پرسی آزادانه آینده کشمیر را به دست ساکنان آن بسپرند.

هند سال هاست با برگزاری همه پرسی مخالفت می نماید و سرکوب مسلمانان کشمیر توسط نظامیان هندی در 3 دهه اخیر حداقل 100 هزار مسلمان را به کام مرگ کشانده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1081

به "پاکستان صدور مجوز کار برای غیربومی ها در کشمیر توسط هند را غیرقانونی دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان صدور مجوز کار برای غیربومی ها در کشمیر توسط هند را غیرقانونی دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید