یمن حملات موشکی و پهپادی به عربستان را متوقف کرد

به گزارش مجله فضای وب، رئیس شورای عالی سیاسی یمن توقف حملات پهپادی و موشکی و تمامی انواع هدف گیری ها علیه عربستان را اظهار داشت و خواهان مقابله به مثل عربستان در این باره شد.

یمن حملات موشکی و پهپادی به عربستان را متوقف کرد

مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن وابسته به انصارالله در صنعا در قالب اعلام طرح تحقق صلح با اعلام توقف هدف گیری خاک عربستان با پهپادها، موشک های بالستیک و بالدار و تمامی انواع هدف گیری ها تاکید نمود: منتظر پاسخ مثبت و متقابل و بهترین واکنش و اعلام متقابل در مورد توقف هرگونه هدف گیری و حملات هوایی به خاک یمن هستیم و در عین حال حق پاسخگویی را در صورت عدم پاسخ به این طرح برای خود محفوظ می دانیم.

المشاط عصر آدینه در سخنرانی به مناسب پنجمین سالگرد انقلاب 21 سپتامبر با تقدیر از کوشش های صلح و کوشش های محلی و بین المللی و در راس آن کوشش های دبیرکل سازمان ملل و فرستاده ویژه این سازمان به یمن درباره طرح تحقق صلح گفت: از همه طرف های مختلف جنگ می خواهیم به طور جدی وارد مذاکرات جدی و حقیقی شوند که به آشتی ملی فراگیر بینجامد و هیچ طرفی از این روند مستثنی نباشد تا از ریختن خون یمنی ها ممانعت شده و رشته های برادری باقی بمانند و منافع عالی ملی در نظر گرفته شوند.

المشاط بار دیگر عفو عمومی گفت و از تمام فریب خوردگان از افراد و رهبران خواست از این فرصت دست داده استفاده نموده و به آغوش وطن بازگشته و راه درست را انتخاب نمایند.

وی ادامه داد: تاکید می کنیم ادامه جنگ هرگز به نفع هیچ کس نخواهد بود بلکه تحولات مهم و خطرناکی را به همراه خواهد داشت که نمی خواهیم رخ دهند با علم به اینکه بیشترین خسارت و آسیب متوجه ما نخواهد بود بلکه در وهله اول و به طور اساسی و مستقیم متوجه کشورهای متخاصم خواهد بود.

المشاط این رهبر سیاسی انصارالله یمن همچنین با درخواست برای احترام به رنج های ملت یمن کشورهای متخاصم را به لغو فوری ممنوعیت پرواز از فرودگاه بین المللی صنعا و توقف تعقیب کشتی هایی فراخواند که به سمت الحدیده می روند.

وی گفت، قطعا این کار به بهانه ای درباره واردات به بندر الحدیده و حول توهم ائتلاف عربی است که فکر می نماید به وسیله این بندر قاچاق سلاح انجام می گیرد ما آماده واریز کردن درآمدها به شعبه بانک مرکزی هستیم تا کسری جبران شده و حقوق کارمندان در سراسر استان های جمهوری یمن پرداخت گردد.

وی خواهان سازوکار تحقیق و تفتیش سازمان ملل برای پیوستن به فعالیت ها در بندر الحدیده شد و از انتقال به مذاکرات جدی در سایه توقف کامل درگیری ها که منجر به راه چاره سیاسی فراگیر می گردد، استقبال کرد.

المشاط گفت: طرف دولت مستعفی و ائتلاف عربی تعهدات خود را در قالب توافقنامه استکهلم اجرا ننموده اند و باید به مذاکرات جدی وارد شوند.

این مقام یمنی در انتها اعلام طرح صلح خود تاکید نمود: به طرف های مربوطه می گوییم به آنالیز مسائل و پرونده های زندانیان در بند زندان های یمن در چارچوب قدرت شورای عالی بپردازند و زندانیان عقیده و تمامی زندانیانی که اتهام شان در زمینه نقض حقوق شهروندان یا خیانت به کشور ثابت نشده آزاد نمایند. از کشورهای متخاصم می خواهیم دست از مانع تراشی در راستا آزادی زندانیان برداشته وارد روند مثبتی در تبادل فراگیر و کامل زندانیان از هر دو طرف حال چه یکباره یا طی چند مرحله شوند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 396

به "یمن حملات موشکی و پهپادی به عربستان را متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن حملات موشکی و پهپادی به عربستان را متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید