10 پروژه جهاد کشاورزی در ساوه به بهره برداری می رسد

به گزارش مجله فضای وب، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساوه گفت: همزمان با فرا رسیدن دهه مبارک فجر 10 پروژه به صورت نمادین در حوزه جهادکشاورزی این شهرستان به بهره برداری می رسد.

10 پروژه جهاد کشاورزی در ساوه به بهره برداری می رسد

حسن شریفی در گفت وگو با خبرنگار مجله فضای وب، اظهار کرد: پروژه های متعددی در حوزه جهادکشاورزی شهرستان برای دهه مبارک فجر آماده افتتاح و بهره برداری است اما به طور شاخص و به صورت نمادین 10 پروژه ویژه در لیست برنامه های افتتاحیه دهه فجر شهرستان قرار گرفته است.

وی به افتتاح طرح پرورش گاو شیری 200 راسی به عنوان یکی از پروژه های شاخص اشاره نمود که تسهیلات آن از محل تسهیلات اشتغال روستایی تامین و در اختیار سرمایه گذار قرار گرفته است و در دهه مبارک فجر مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی از اعطای مبلغ بالغ بر 60 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی طی امسال در سطح شهرستان اطلاع داد و اضافه کرد: با اعطای این میزان تسهیلات بالغ بر 50 طرح به بهره برداری رسیده است.

مدیر جهاد کشاورزی ساوه از احداث و بهسازی کانالها به منظور مصرف بهینه منابع آبی اشاره نمود و گفت: در این خصوص سه پروژه به نمایندگی از سایر پروژه های حوزه آبیاری برای دهه فجر جهت بهره برداری به ستاد دهه فجر شهرستان پیشنهاد شده است که بالغ بر 7.5 کیلومتر طول این پروژه هاست و از محل اعتبارات بلاعوض دولتی با 15 درصد آورده متقاضیان تامین اعتبار شده است.

وی به سه پروژه آبیاری تحت فشار به وسعت 300 هکتار به نمایندگی از سایر پروژه های آبیاری تحت فشار با تامین 75 درصد از منابع اقتصادی آن به وسیله اعتبارات بلاعوض دولتی اشاره نمود و اضافه کرد: در امسال بالغ بر هزار هکتار پروژه آبیاری تحت فشار به بهره برداری رسیده است.

شریفی به بهره برداری از خط فراوری کنسانتره دامی به همت شرکت تعاونی امور عشایری استان مرکزی به عنوان یکی از پروژه های وابسته به حوزه جهادکشاورزی اشاره نمود و اضافه کرد: برای احداث این پروژه بالغ بر هشت میلیارد ریال هزینه شده است که حدود سه میلیارد و 500 میلیون ریال با نرخ چهاردرصد از محل منابع بانکی تامین و مابقی با مشارکت شرکت تعاونی و آورده سرمایه گذار تامین شده است.

وی اضافه کرد: در مجموع بالغ بر 100 میلیارد ریال برای اجرای این پروژه های شاخص هزینه شده است که بیش از 700 خانوار از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 129

به "10 پروژه جهاد کشاورزی در ساوه به بهره برداری می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 پروژه جهاد کشاورزی در ساوه به بهره برداری می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید