4 مقام آمریکایی از سوی چین تحریم شدند

به گزارش مجله فضای وب، تهران (پانا) - وزارت امور خارجه چین امروز سه شنبه اعلام داشت، این کشور در پی تحریم های آمریکا در ماه جاری میلادی علیه چند فرد و نهاد چینی به بهانه سوءاستفاده های حقوق بشری در سین کیانگ چهار مقام یک کمیسیون امور آزادی مذهبی در آمریکا را به خاکش ممنوع الورود می نماید.

4 مقام آمریکایی از سوی چین تحریم شدند

به گزارش ایسنا، ژائو لیجیان، سخنگوی این وزارتخانه گفت، این چهار نفر که از اعضای کمیسیون آزادی مذهبی بین المللی (USCIRF) هستند ورودشان به چین، هنگ کنگ و ماکائو ممنوع خواهد شد.

ژائو در ادامه این اظهاراتش طی یک نشست مطبوعاتی عادی تاکید نمود، دارایی های آنها در چین هم مسدود خواهند شد و معاملهنهادها و شهروندان چینی با آنها ممنوع خواهد شد.

کمیسیون USCIRF به ایمیل درخواست برای اظهارنظر درباره این گزارش پاسخ نداد.

آمریکا پیشتر اعلام نموده بود، تحریمهایی که 10 دسامبر علیه این طرفهای چینی اعمال کرد، در پاسخ به نقضهای حقوق بشری در منطقهسین کیانگ چین بوده اند. چین ارتکاب این سوءاستفاده ها در سین کیانگ را رد و تصریح نموده که سیاستهایش در آنجا هدفشان یاری بهمبارزه با افراط گری بوده اند.

کمیسیون USCIRF نهادی در دولت فدرال آمریکا است که به ارزیابی و پیشنهاد سیاستهایی در قبال یک سری کشورها که طبق تلقی اینکمیسیون درآنها آزادی مذهبی در خطر است، می پردازد.

ژائو بیان نمود، رئیس، معاون رئیس و دو عضو این کمیسیون طبق این تدبیر چین ورودشان به خاک این کشور ممنوع می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 بهمن 1400 بروزرسانی: 26 بهمن 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1945

به "4 مقام آمریکایی از سوی چین تحریم شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 مقام آمریکایی از سوی چین تحریم شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید