اختلال در سامانه املاک و اسکان ، ماجرای پیامک اخطار به مالکان چیست؟

به گزارش مجله فضای وب، به گزارش خبرنگاران، حسین میرزایی، مشاور حوزه دولت الکترونیک در توئیتی خاطرنشان کرد: اگر قبل از سال 93 ملکی را خریداری نموده باشید و هیچ معامله ای در دفاتر اسناد رسمی انجام نداده باشید، اطلاعات مالکیت شما بر اساس سند تک برگی در سامانه ملی املاک و اسکان وجود ندارد! اینجاست که باید اطلاعات ملک خود را بطور کامل خوداظهاری کنید.

اختلال در سامانه املاک و اسکان ، ماجرای پیامک اخطار به مالکان چیست؟

در این راستا چند هفته قبل برای بعضی از مالکان این پیامک ارسال شد: مالک محترم برای مشخص شرایط سکونت و مالکیت املاک خود، ظرف مدت 10 روز آینده به سامانه املاک و اسکان به آدرس https://amlak.mrud.ir مراجعه نمایید.

پس از انجام خوداظهاری توسط این مالکان، طی چند روز گذشته پیامک دیگری برای مالکان ارسال شده که در صورت عدم مشخص شرایط مالکیت سکونت مشمول پرداخت مالیات می گردد.

در این پیامک که از سوی وزارت راه وشهرسازی با عنوان آخرین اخطار ارسال شده، آمده است: مالک محترم:درصورت عدم مشخص شرایط مالکیت وسکونت املاک خود در سامانه املاک واسکان به نشانی https://amlak.mrud.ir تا 99/07/28 مشمول پرداخت مالیات بر خانه های خالی می شوید وزارت راه و شهرسازی

علی رغم انجام خوداظهاری پس از دریافت پیامک اول، وقتی مالکان براساس پیامک دوم وارد لینک ارسال شده می شوند، سامانه املاک و اسکان باز نمی گردد و با اخطار روبرو می شوند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1244

به "اختلال در سامانه املاک و اسکان ، ماجرای پیامک اخطار به مالکان چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلال در سامانه املاک و اسکان ، ماجرای پیامک اخطار به مالکان چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید