استقرار 2300 نیروی گارد ملی آمریکا در اطراف کنگره

به گزارش مجله فضای وب، گارد ملی آمریکا 2300 نیروی واکنش سریع را برای حمایت از پلیس کنگره در برقراری نظم و امنیت مستقر نموده است.

استقرار 2300 نیروی گارد ملی آمریکا در اطراف کنگره

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سی ان ان، سخنگوی گارد ملی آمریکا در اظهاراتی گفت: بیش از 2300 نیروی واکنش سریع گارد ملی آمریکا برای حمایت از پلیس کنگره در حفاظت و برقراری امنیت، در اطراف ساختمان کنگره آمریکا مستقر شده اند.

بر اساس این گزارش وی اضافه نمود: به دلیل امنیت عملیاتی، نمی توانیم درباره جزئیات مربوط به استقرار نیروی واکنش سریع صحبت کنیم. در حادثه اخیر در ساختمان کنگره، هیچ یک از اعضای گارد ملی آمریکا زخمی نشده است.

ساختمان کنگره آمریکا روز آدینه پس از یورش راننده یک خودرو به سوی ماموران پلیس در محوطه این ساختمان موقتا بسته شد.

یک مامور پلیس پس از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحات وارده جان باخت. یک مامور دیگر نیز مجروح شده و به بیمارستان انتقال یافته است.

راننده خودرویی که به سوی محوطه کنگره رانده بود به ضرب گلوله ماموران کشته شده است. پیش از این گزارش هایی از انتقال او به بیمارستان به دلیل جراحات وارده منتشر شده بود.

بنا به بعضی گزارش ها راننده این خودرو چاقو به همراه داشته است و در جریان حوادث روز آدینه با استفاده از چاقوی خود این دو مامور را زخمی نموده است. بعضی گزارش ها پیش از این از شنیده شدن صدای تیراندازی در اطراف ساختمان کنگره حکایت داشت.

تدابیر امنیتی در اطراف ساختمان کنگره آمریکا پس از یورش طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری وقت این کشور به این ساختمان در روز شش ژانویه (17 دی) افزایش یافته است. پنج نفر در جریان یورش طرفداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره کشته شدند.

اعضای کنگره آمریکا اکنون دوران تعطیلات خود را سپری می نمایند اما بعضی از دستیارهای آنها و شماری از خبرنگاران در زمان حادثه روز آدینه در ساختمان کنگره حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1557

به "استقرار 2300 نیروی گارد ملی آمریکا در اطراف کنگره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار 2300 نیروی گارد ملی آمریکا در اطراف کنگره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید