اپل به فکر تعبیه دوربین در بند اپل واچ بوده است

به گزارش مجله فضای وب، بر اساس پتنتی که بعد از چند سال مراحل ثبت آن به انتها رسیده، اپل حداقل برای مدتی تعبیه دوربین در بند اپل واچ را در نظر گرفته است. در این پتنت، شاهد تعبیه دوربین در قسمت اضافی بند اپل واچ هستیم تا افراد بدون دردسر و بدون اینکه مچ خود را تا حد زیادی حرکت دهند، بتوانند برای زوایای مختلف از این دوربین بهره ببرند. در پتنت مذکور آمده که به وسیله فشار فیزیکی یا فرمان صوتی می توان از چنین دوربینی استفاده کرد و در مواقعی که مورد استفاده قرار نمی گیرد، بخش اضافه بند می تواند به جای اصلی خود برگردد.

اپل به فکر تعبیه دوربین در بند اپل واچ بوده است

تعبیه دوربین در گجت پوشیدنی اگرچه امکان پذیر است ولی این مشخصه از لحاظ تجربه کاربری با مسائل زیادی روبرو می گردد و در همین زمینه می توانیم به ساعت هوشمند نوبیا آلفا اشاره کنیم. زمانی که یک دوربین به مچ دست وصل باشد، آزادی عمل برای عکاسی بسیار محدود می گردد و به ناچار باید مچ دست را در موقعیت های تقریبا غیرممکنی قرار دهید. تعبیه دوربین در بند اپل واچ بسیاری از این مسائل را رفع می نماید ولی همانطور که سال ها قبل در خصوص ساعت هوشمند گلکسی Gear شاهد بودیم، این رویکرد هم مسائل زیادی به همراه دارد.

در نهایت باید خاطرنشان کنیم که ثبت این پتنت به این معنا نیست که اپل به زودی چنین ایده ای را عملی می نماید. اپل در سال 2016 برای ثبت این پتنت اقدام نموده و بعد از 3 سال مراحل ثبت آن به خاتمه رسیده و این یعنی در دوران نسل دوم اپل واچ چنینی پتنتی را ارائه داده است. از آن موقع، اپل دو نسل جدید اپل واچ را روانه بازار نموده که در هیچکدام از آن ها اثری از دوربین دیده نمی گردد. البته ما نمی گوییم که اپل هیچوقت چنین کاری انجام نخواهد داد، اما بهتر است که نسبت به ارائه این مشخصه چندان امیدوار نباشید.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 19 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 235

به "اپل به فکر تعبیه دوربین در بند اپل واچ بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل به فکر تعبیه دوربین در بند اپل واچ بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید