طهرانچی: طرح بورسیه دانشجویان برای ارتباط با صنعت سال جاری انجام می گردد

به گزارش مجله فضای وب، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: از مهرماه سال جاری در قالب طرح پویش 500 دانشجوی واحد اصفهان دانشگاه آزاد برای ارتباط با صنعت بورسیه می شوند.

طهرانچی: طرح بورسیه دانشجویان برای ارتباط با صنعت سال جاری انجام می گردد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله فضای وب، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در حاشیه نشست سراسری معاونان فرهنگی دانشگاه آزاد که در دانشگاه واحد علوم تحقیقات برگزار گردید، در جمع مجله فضای وب درباره برنامه های این دانشگاه برای سال تحصیلی جدید گفت: دانشگاه آزاد برای سال تحصیلی برنامه های جدیدی را در نظر گرفته است. با شروع نیم سال تحصیلی نخستین مساله و دغدغه ما این است که چگونه به استقبال دانشجویان برویم و دانشجویان با محیط دانشگاه آشنایی داشته باشند همچنین مشاوره های فکری، درسی و برنامه ریزی برای ارتباط بین خانواده و دانشگاه در برنامه های ما قرار گرفته است.

وی افزود: به همین منظور در دو هفته آینده برنامه ای برای حضور خانواده ها در دانشگاه و آشنایی دانشجویان با دانشگاه در نظر گرفته ایم.

طهرانچی اظهار کرد: در موضوع پژوهش تحصیلات تکمیلی این وعده را دادیم که با شروع سال تحصیلی برنامه پایش به صورت کامل انجام گردد. به همین دلیل زیرساخت ها آماده شد و پس از گذراندن دوره آزمایشی از مهر سال جاری طرح پایش به صورت عملیاتی در دانشگاه ها انجام می گردد.

رئیس دانشگاه آزاد افزود: به این ترتیب دانشجویان تحصیلات تکمیلی می توانند در قالب نظام موضوعاتی که اصل چالش های منطقه ای و کشور محسوب می گردد رساله های خود را انتخاب نمایند. در سامانه بیش از 9 هزار نظام موضوعات در نظر گرفته شده است. مهر 98 برای آموزش عالی و در عرصه پژوهش تحصیلات تکمیلی مبدا یک تحول و شروع نگاه جدید است.

وی تاکید نمود: همچنین وعده هایی برای شروع به کار سراهای نوآوری داده بودیم که به همین منظور از مهر سال جاری چند سرای نوآوری در ملایر، اصفهان و چند شهر دیگر شروع به کار می نمایند.

رئیس دانشگاه آزاد ادامه داد: همچنین براساس طرحی که با صنعت به انجام می رسانیم دانشجویان از همان ابتدای شروع به تحصیل بورسیه شده و مطابق با استاندارد صنعت فعالیت می نمایند و از همان ابتدا با صنعت ارتباط برقرار می نمایند. این طرح در قالب طرح پویش در استان اصفهان و با 500 دانشجو شروع شده که در ادامه این کار را به دیگر واحدهای دانشگاهی تسری می دهیم.

وی در سرانجام اظهار داشت: همچنین موضوع روان سازی اخذ وام های دانشجویی را در دستور کار قرار دادیم. طی سال های گذشته جهت خیلی سختی برای اخذ وام برای دانشجویان وجود داشت که سال جاری بنا داریم این موضوعات را حل کنیم و دیگر دانشجویان در صورت بروز مشکل به معاونت دانشجویی واحدشان مراجعه نمایند و از این طریق مسائل آنها حل گردد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 384

به "طهرانچی: طرح بورسیه دانشجویان برای ارتباط با صنعت سال جاری انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طهرانچی: طرح بورسیه دانشجویان برای ارتباط با صنعت سال جاری انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید