لیگ برتر والیبال 16 تیمی خواهد شد؟، آیین نامه دستخوش تغییرات!

به گزارش مجله فضای وب، به گزارش خبرنگاران، انتها مرحله مقدماتی سی و پنجمین دوره مسابقات لیگ برتر والیبال تکلیف تیم های انتهای جدول را معین نموده است. 8 تیم به مرحله پلی آف صعود نموده اند و امروز (سه شنبه) رقابت های این مرحله شروع خواهد شد.

لیگ برتر والیبال 16 تیمی خواهد شد؟، آیین نامه دستخوش تغییرات!

طبق آخرین نسخه آیین نامه مسابقات لیگ برتر که به تصویب هیات رئیسه نیز رسیده است 4 تیم از 14 تیم حاضر به دسته یک سقوط خواهند کرد و 2 تیم از دسته یک به لیگ برتر صعود خواهند کرد تا لیگ سال آینده با 12 تیم برگزار گردد.

تیم های خاتم اردکان، شهرداری قزوین، راه یاب ملل کردستان و آذرباتری ارومیه 4 تیم انتهای جدول هستند که بر اساس آیین نامه باید با لیگ برتر خداحافظی نمایند اما ظاهراً این اتفاق رخ نخواهد داد چرا که آیین نامه بار دیگر دستخوش تغییرات خواهد شد!

طبق آیین نامه، مسابقات لیگ برتر آقایان سال 99 با شرکت 12 تیم برگزار خواهد شد و در خاتمه سال تیم های اول تا دهم رده بندی می شوند و دو تیم آخر به دسته یک نزول خواهند کرد. در تبصره 8 نیز آمده است: بر حسب شرایط و با صلاحدید فدراسیون تعداد تیم های لیگ برتر تا 14 تیم می تواند افزایش یابد و در خاتمه فقط تیم های اول تا دهم امتیاز بندی می شوند و 4 تیم آخر به دسته اول نزول می نمایند.

فدراسیون و کمیته رویدادها و مسابقات والیبال نخستین بار، ابتدای رقابت ها آیین نامه ای را که به تصویب هیات رئیسه رسانده بود نادیده گرفت و مسابقات را 15 تیمی کرد. اتفاقی که بر خلاف ادعای فدراسیون با مخالفت مدیران عامل باشگاه ها رخ داد. در نهایت نیز در ادامه تیم شهروند اراک به دلیل عدم تعهدات اقتصادی پس از چند هفته از برگزاری مسابقات از رقابت ها حذف شد!

حال یک بار دیگر در خاتمه مسابقات بار دیگر شاهد تغییر در آیین نامه هستیم. خبرنگاران کسب اطلاع نموده است آیین نامه مسابقات در حال تغییر است و به احتمال بسیار 14 تیم حاضر در مسابقات حفظ خواهند شد و 2 تیم دیگر از دسته یک به لیگ برتر صعود خواهند کرد تا مسابقات سال آینده 16 تیمی انجام گردد.

البته یک احتمال دیگر نیز وجود دارد که البته بسیار ضعیف است اینکه 4 تیم انتهای جدول سقوط و 4 تیم از دسته یک به لیگ برتر صعود نمایند! در نهایت باید منتظر لیگ 16 تیمی در سال آینده باشیم.

آیین نامه سال 99 همچنان در حال تغییر است و معنی خود را از دست داده است و مدام با تغییر شرایط دستخوش تغییرات خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1489

به "لیگ برتر والیبال 16 تیمی خواهد شد؟، آیین نامه دستخوش تغییرات!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر والیبال 16 تیمی خواهد شد؟، آیین نامه دستخوش تغییرات!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید