یک میلیون ترمینال برای ارائه اینترنت پرسرعت جهانی ساخته می گردد

به گزارش مجله فضای وب، ایلان ماسک(Elon Musk) بنیانگذار شرکت اسپیس ایکس اخیرا پس از پرتاب 60 ماهواره استارلینک پیروز به دریافت تاییدیه کمیسیون ارتباطات فدرال برای ساخت یک میلیون ترمینال یا پایانه برای ایجاد اینترنت پرسرعت جهانی شد.

یک میلیون ترمینال برای ارائه اینترنت پرسرعت جهانی ساخته می گردد

به نقل از دیلی میل، شرکت اسپیس ایکس هفته گذشته پیروز به پرتاب 60 ماهواره استارلینک توسط موشک فالکون 9 و از پایگاه فضایی کندی ناسا به فضا شد.

ماهواره های استارلینک بخشی از برنامه اسپیس ایکس برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال 2015 با درخواست ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت از کمیته ارتباطات فدرال مبنی بر اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یک پهنای باند دنیای شروع شد. وی در سال 2017 برنامه استارلینک را به عنوان یک سیستم پهنای باند ارزان قیمت که می تواند دسترسی به اینترنت را در سراسر دنیا فراهم کند، به ثبت رساند.

ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت اسپیس ایکس میخواهد حداقل 400 ماهواره را در مدار زمین قرار دهد تا بتواند پوشش اینترنت دنیای را ایجاد کند و برای پوشش متوسط دنیای باید حداقل 800 ماهواره به فضا بفرستد. به گفته اسپیس ایکس، صورت فلکی متشکل از ماهواره های استارلینک می تواند در آینده به طور چشمگیری رشد کند و به تعداد 12 هزار ماهواره برسد.

این شرکت با ساخت یک میلیون ترمینال در زمین میتواند اینترنت پرسرعت را برای افراد تمام دنیا ارائه کند. این ترمینالها قادر به دریافت سیگنال از فضا و انتقال آنها به کاربران روی زمین خواهند بود. شرکت اسپیس ایکس میخواهد تا سرانجام سال 2020 حدود 1500 ماهواره را به مدار زمین ارسال کند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 875

به "یک میلیون ترمینال برای ارائه اینترنت پرسرعت جهانی ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک میلیون ترمینال برای ارائه اینترنت پرسرعت جهانی ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید