آشورزاده و خدابخش طلا گرفتند، عمیدی و علیزده روی سکوی دوم

به گزارش مجله فضای وب، به گزارش خبرنگاران ، تیم ملی تکواندو ایران که آماده حضور در رقابتهای قهرمانی دنیا در روسیه می گردد با دو تیم مردان و بانوان برای حضور در تورنمنت بین المللی هلند راهی آیندهوون شد. دویچ اپن از معتبرترین تورنمت هایی اروپاست که همه ساله با حضور بهترین های دنیا برگزار می گردد و در این دوره نیز 999 تکواندوکار حضور دارند.

آشورزاده و خدابخش طلا گرفتند، عمیدی و علیزده روی سکوی دوم

امروز شنبه در روز نخست این رقابتها تکواندوکاران در اوزان 49-، 57-، 67- و 73- کیلوگرم زنان و 58-، 68-، 80- و 87- کیلوگرم مردان بر روی 12 شیاپ چانگ به رقابت پرداختند. کیمیا علیزاده، فاطمه روحانی و هانیه اخلاقی در بخش بانوان و فرزان عاشورزاده، محمد باقری معتمد، علیرضا نصرآزادانی، مهرداد نورمحمدی، مهدی خدابخشی و امید عمیدی در بخش مردان نمایندگان کشورمان بودند که امروز رقابتهای خود را برگزار نموده و حاصل آن کسب 2 مدال طلا توسط خدابخشی و عاشورزاده و 2 نقره توسط علیزاده و عمیدی بود.

در وزن 87- کیلوگرم، مهدی خدابخشی با پیروزی برابر نمایندگان فرانسه، ترکیه ، هلند و بازهم ترکیه راهی مرحله فینال شد. وی در بازی نهایی باید با امید عمیدی دیگر نماینده کشورمان مبارزه می کرد که این دیدار به دلیل آسیب دیدگی عمیدی برگزار نشد تا خدابخشی مدال طلای وزن هفتم را بدست آورد و عمیدی نقره کسب کند.

در وزن 58- کیلوگرم نیز فرزان عاشورزاده با شکست حریفانی از آلمان ، انگلیس ، صربستان و دوباره انگلیس راهی بازی نهایی شد و در جدال برای کسب مدال طلا مقابل حریفی از تایلند در بازی نهایی پیروز شد و مدال طلا را بدست آورد.

در وزن 57- کیلوگرم کیمیا علیزاده نوجوان با آتیه کشورمان با رجحان برابر نمایندگان ایتالیا ، پرتغال ، صربستان، اسپانیا و روسیه راهی فینال شد اما در مبارزه برای کسب مدال طلا در راند طلایی نتیجه را به جید جونز تکواندوکار انگلیسی دارنده مدال طلای المپیک لندن واگذار کرد و به مدال نقره بسنده کرد.

فاطمه روحانی در وزن 67- کیلوگرم کار خود را با رجحان مقابل جاگودا اولفیک از لهستان شروع کرد و سپس ونسا کوئرنول از آلمان را شکست داد و در ادامه برابر الین جانسون از سوئد (نفر اول رنکینگ المپیک، دارنده 2 مدال طلا و 2 مدال نقره گرندپریکس) با نتیجه نزدیک 4 بر 3 مغلوب شد و از دور رقابتها کنار رفت. در وزن 73- کیلوگرم زنان، هانیه اخلاقی، در نخستین گام با نتیجه 27 بر 23 به تینا اسکار از نروژ (نایب قهرمان دو دوره مسابقات قهرمانی اروپا) باخت و از گردونه مسابقات حذف شد.

در بخش مردان و در وزن 68- کیلوگرم نیز محمد باقری معتمد، پس از یکدور استراحت برابر نمایندگان اسلونی، ترکیه و بلژیک برنده شد اما برابر نماینده کانادا مغلوب شد و از راهیابی به مرحله نیمه نهایی بازماند.علیرضا نصرآزادانی دیگر نماینده ایران در این وزن پس از یکدور استراحت و پیروزی برابر نماینده مغولستان، نتیجه را 8 بر 7 به تکواندوکار آلمان واگذار کرد تا از دور رقابت ها کنار رود. مهرداد نورمحمدی نیز که در وزن چهارم بر روی شیاپ چانگ رفت با کسب یک پیروزی (لیتوانی) و یک شکست (بلغارستان) به کار خود در این رقابتها خاتمه داد.

تورنمنت بین المللی هلند G2 است و به نفر اول 20 امتیاز، نفر دوم 12 امتیاز و نفرات سوم 7.2 امتیاز در راه کسب سهمیه المپیک 2016 تعلق خواهد گرفت.فردا (یکشنبه)؛ در دومین و آخرین روز این مسابقات تکواندوکاران اوزان 46-، 53-، 62- و 73+ کیلوگرم زنان و 54-، 63-، 74- و 87+ کیلوگرم مردان مبارزه می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 423

به "آشورزاده و خدابخش طلا گرفتند، عمیدی و علیزده روی سکوی دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشورزاده و خدابخش طلا گرفتند، عمیدی و علیزده روی سکوی دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید