راه درمان کمردرد بدون دارو

به گزارش مجله فضای وب، 5 روشی که به شما یاری می نماید کمردرد خود را بدون قرص بهبود ببخشید

راه درمان کمردرد بدون دارو

به گزارش ، درد یک موضوع شخصی است. آزمایش خون یا اسکن نمی تواند وجود درد و حسی که در شما وجود دارد را تشخیص دهد. چیزی که ممکن است درد یک فرد را تسکین دهد ممکن است در شما کارساز و مفید نباشد. این موضوع بدین خاطر است که درد در همه افراد یکسان نیست.

همانند حس گرمی یا شادابی، درد چیزی است که در مغز و بر اساس اطلاعات حسی که از بدن دریافت می نماید ایجاد می گردد. فاکتور های زیادی تعداد درد هایی که توسط مغز دریافت می گردد را تحت تاثیر خود قرار می دهد. اضطراب، خستگی و حتی انتظار درد می تواند این حس را افزایش یا کاهش دهد.

روش های زیادی برای تسکین درد وجود دارد. بیشتر این روش ها هیچ ارتباطی با مصرف قرص های مسکن ندارند. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم.

بودن می تواند حس درد را در شما بیشتر کند. زمانی که با دوستان خود ارتباط برقرار می کنید ترشح اندورفین در مغز افزایش پیدا می نماید.

همانطور که می دانید اندورفین یک ماده شیمیایی خوب است که می تواند فعالیت ها را در مرکز مغز آرام سازد و همین امر باعث بهبود درد شما می گردد.

به همین خاطر زمانی که در کنار دوستان صمیمی خود هستید حس درد کمتر به سراغتان می اید. از سوی دیگر جدا شدن از جامعه باعث بدتر شدن کمردرد می گردد و می تواند حال شما را بدتر سازد.

منبع: مجله سلامت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 336

به "راه درمان کمردرد بدون دارو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه درمان کمردرد بدون دارو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید