مانع جدی موفقیت از لحاظ روانشناختی

به گزارش مجله فضای وب، مشاور و راهنمای بنیان گزار شاهنشاهی مائوریا می گوید اگر در مورد برخی از مسائل صحبت کنید بزرگترین مانع موفقیت را در زندگی فردی و اجتماعی برای خود ساخته اید.

مانع جدی موفقیت از لحاظ روانشناختی

شما با انجام این کار ها هرگز پیروز نخواهید شد:

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک،مطابق سخنان چاناکیا که مشاور و راهنمای بنیان گزار شاهنشاهی مائوریا بود ، اگر شما در زندگی خود در برابر مردم فخر فروشی کنید همین عامل مانع پیروزیت خواهد بود.

چیزهای زیادی وجود دارند که نباید به مردمان این جهان نشان داد بحث کردن سر هر چیز معین مانع پیشرفت و پیروزیت شما خواهد شد اما در این میان 5 رفتار که شاید به نظرتان اصلا مهم نباشد می تواند اصلی ترین مانع پیروزیت شما شود.

اینک ما لیستی از چیزهایی که کاملاً باید از آنها دوری کنید را ذکر می کنیم این لیست شامل چیزهایی است که ما گاها انجام می دهیم و از آن ها چشم پوشی نمی کنیم.

مواردی که دوری کردن از آنها ضروری است شامل :

هرگز از خانواده خود هیچ حرفی را به دیگران نگویید:

در هر خانواده نقاط ضعف وجود دارد هر از گاهی ممکن است برخوردهای عاطفی و احساسی در آن رخ دهد ، در این مورد مسائل خانواده خود با دیگران سخن نگویید در غیر این صورت شما با گفتن مسائل به دیگران شرایط را بدتر می کنید.

به عبارت دیگر شما با گفتن مسائل به دیگران اجازه مسخره کردن خود را می دهید و در چشم خواهید بود.

هیچ وقت از ثروت خود فخر فروشی نکنید:

هرگز در مورد ثروت خود و یا مسائل مالی خود با هیچکس سخن نگویید ، مگر اینکه در شرایط بد مالی قرار گرفته اید و نیاز به پول دارید.

با احتیاط به دیگران هدیه بدهید:

هرگز اجازه ندهید که آنچه را هدیه می دهید و یا به شخصی می بخشید آشکار شود تا از شما به عنوان فرد سرمایه دار یاد کنند.

همین کار که شما دادن هدیه یا بخشیدن چیزی به دیگران را آشکار سازی کنید یکی از نشانه های فخر فروشی است.

هرگز سن واقعی خود را به دیگران نگویید:

ممکن است که شما هم اکنون به این فکر کنید که چگونه گفتن سن واقعی در پیروزیت شما تاثیر می گذارد و یا اصلا با پیروزیت مرتبط نمی باشد ، اما به عقیده روانشناسان در مورد انسان های امروزی باید گفت که این عامل مانع کار کردن و شانس شما می شود به این علت که به شما احساس جوانی می دهد و انرژی های کاذبی را به شما می دهد.

زندگی شخصی خود را به طور محرمانه در دست داشته باشید:

زندگی خود را به نحوی پیش ببرید تا به هیچی کسی اجازه قضاوت کردن را ندهید ، اگر اطرافیان از شما چیزی را کشف کنند فورا به قضاوت شما می پردازند . پس سعی کنید که از زندگی شخصی و خصوصیات تان کسی بویی نبرد که مانع پیشرفت شما خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1225

به "مانع جدی موفقیت از لحاظ روانشناختی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مانع جدی موفقیت از لحاظ روانشناختی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید