چرا خرید فالوور اینستاگرام یک اشتباه وحشتناک است؟

به گزارش مجله فضای وب، در این مطلب به طور مفصل درباره این موضوع صحبت می کنیم که چرا خرید فالوور اینستاگرام در حال حاضر فایده ای نداشته و حتی برای پیشرفت و رشد صفحه اینستاگرام شما مضر است.

چرا خرید فالوور اینستاگرام یک اشتباه وحشتناک است؟

خرید فالوور اینستاگرام یک استراتژی مخاطره آمیز برای افزایش تعداد فالوورهای شماست و می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. هنگامی که این گزینه را انتخاب می کنید، نه تنها به اعتبار خود در پلتفرم آسیب می رسانید، بلکه ممکن است حساب خود را نیز مسدود کنید. اگر به خرید فالوور اینستاگرام فکر می کنید، در این مطلب اعتقاد داریم که این فرایند، ایده خوبی نخواهد بود. رشد پیج اینستاگرام ربط چندانی به گوشی نداشته و اگر قصد خرید گوشی موبایل در قیمت های پایین را هم دارید، شما می توانید با در نظر گرفتن چند ترفند، به آسانی صفحه اینستاگرام خود را روز به روز پر مخاطب تر و گسترده تر کنید.

1. نرخ تعامل شما روی کاهش شدید تنظیم می گردد

نرخ تعامل یا Engagement Rate یک معیار مهم برای تعیین مقدار مشارکت مخاطبان شما با محتوای شما محسوب می گردد. لایک کردن پست ها، تماشای ویدیوها و حتی به اشتراک گذاری کامنت به شما امکان می دهد ارزیابی کنید که چه تعداد از فالوورهای اینستاگرام شما به طور فعال با استوری ها، پست ها، حلقه ها و موارد دیگر درگیر هستند، که می تواند به شما یاری کند استراتژی محتوای خود را متناسب با ترجیحات مخاطبان خود تنظیم کنید.

بیشتر فالوورهای جعلی که خریداری می کنید با محتوای شما درگیر نمی شوند چون آنها یا ربات هستند یا کاربران غیرفعال! به همین علت، به احتمال زیاد همان سطح تعاملی را که قبل از خرید فالوور داشتید، خواهید دید و این موضوع جای تعجب ندارد. برخلاف داشتن تعداد فالوور بالاتر، عدم تعامل کاربران با محتوای پیج شما باعث کاهش مناسب در نرخ تعامل پیج می گردد. کاهش نرخ تعامل بعلاوه می تواند مخاطبان وفادار شما را دلسرد کند، چون نشان دهنده کاهش علاقه به محتوای شما است.

2. شما برای ربات ها و کاربران غیرفعال هزینه پرداخت می کنید

فالوورهایی که خریداری می کنید، کاربران واقعی اینستاگرام نیستند. آنها یا ربات هایی هستند که به طور اتوماتیک بدون هیچ کاربر واقعی ایجاد می شوند، یا حساب های غیرفعالی هستند که زمانی به وسیله افراد واقعی استفاده می شدند اما دیگر در پلتفرم فعال نیستند. این حساب ها ممکن است دیگر متعلق به کاربران اصلی آنها نباشند.

اگر پیش بینی می کنید که با خرید فالوور اینستاگرام مخاطبین واقعی به پیج شما جذب می شوند، این انتظاری است که برآورده نمی گردد. مراقب وب سایت هایی باشید که وعده فالوورهای واقعی اینستاگرام را می دهند که با محتوای شما درگیر می شوند. چنین ادعاهایی اغلب فریبنده بوده و نباید کورکورانه به آنها اعتماد کرد!

3. حساب شما ممکن است مسدود یا محدود گردد

هر گونه رشد مصنوعی، مانند خرید فالوور اینستاگرام، برخلاف دستورالعمل های انجمن اینستاگرام به شمار می رود. اگر تعداد فالوورهای شما افزایش ناگهانی و تصاعدی داشته باشد، الگوریتم اینستاگرام می تواند این موضوع را تشخیص دهد. اگر به وسیله الگوریتم به اصطلاح فلگ (Flag) گردد، حساب شما ممکن است با محدودیت ها یا حتی ممنوعیت های موقت یا دائمی روبرو گردد.

برای دور زدن مسائل احتمالی اینستاگرام، باید از خرید فالوور از هر منبعی خودداری کنید. در بدترین حالت، حساب شما ممکن است با ممنوعیت روبرو گردد و تمام کوشش هایی را که برای افزایش حضور خود در اینستاگرام در طول ماه ها یا حتی سال ها صرف نموده اید، از دست بدهد.

4. فالوورهای فیک جعلی در پیج باقی نمی مانند

اینستاگرام به طور فعال در برابر تعاملات جعلی مبارزه می نماید تا پلتفرم را تمیز نگه دارد. این اقدام علیه حساب های جعلی انجام می گردد و فعالیت آنها را محدود می نماید. بعلاوه، به طور سیستماتیک حساب های جعلی اینستاگرام را پاکسازی می نماید. همانطور که به وسیله Fraud Blocker گزارش شده، Meta، شرکت مادر اینستاگرام، میلیون ها حساب جعلی را از سیستم عامل های خود به طور روزمره حذف می نماید.

اگر تعداد قابل توجهی دنبال نماینده جعلی در حساب خود داشته باشید و اینستاگرام آغاز به حذف این حساب ها کند، تعداد دنبال نمایندگان شما به ناچار در طول زمان کاهش می یابد. این کاهش می تواند اعتماد در میان پیروان واقعی شما را تضعیف کند، که به طور بالقوه می تواند منجر به کاهش بیشتر تعامل گردد.

5. رشد حساب شما کند می گردد

مانند سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی، اینستاگرام از حساب هایی با نرخ تعامل بالا استفاده می نماید. نرخ تعامل بالاتر، الگوریتم اینستاگرام را وادار می نماید تا محتوای شما را برای مخاطبان بیشتری تبلیغ کند. این موضوع می تواند به شما یاری کند فالوورها و بازدیدهای ارگانیک بیشتری داشته باشید، که به تبع می تواند به رشد طبیعی حساب شما یاری کند.

کاهش نرخ تعامل به الگوریتم اینستاگرام سیگنال می دهد که محتوای شما ممکن است کیفیت نداشته باشد. در نتیجه، این مسئله می تواند پتانسیل آن را برای دسترسی و کشش ارگانیک روی پلتفرم کاهش دهد.

6. حساب شما ممکن است به خطر بیفتد

وب سایت هایی که پیشنهاد خرید فالوورهای تقلبی را ارائه می دهند ممکن است از شما بخواهند که حساب اینستاگرام خود را به پلتفرم آنها پیوند دهید. با انجام این کار، به آنها اجازه دسترسی به حساب خود، از جمله پست ها، مکالمات و سایر اطلاعات شخصی خود را می دهید. به این ترتیب، می توانید داده های خود را در معرض اشخاص ثالث قرار دهید، که این یک خطر امنیتی بزرگ است.

اگر ناآگاهانه از یک سرویس غیرقابل اعتماد استفاده می کنید که سابقه یا معروفیت ثابتی ندارد، می تواند حساب اینستاگرام شما را در معرض خطر هک قرار دهد. برای جلوگیری از این امر باید امنیت اکانت اینستاگرام و اطلاعات شخصی خود را در اولویت قرار دهید و از استفاده از سرویس هایی که درخواست دسترسی به اکانت اینستاگرام شما را دارند خودداری کنید.

7. تعدیل حساب به یک چالش تبدیل می گردد

برای حفظ نرخ تعامل متعادل، بعضی از ربات های اینستاگرام اتوماتیک برای تعامل با پست های شما برنامه ریزی شده اند. با این حال، تعامل آنها واقعی نیست. آنها ممکن است نظرات نامربوط بگذارند، بخش نظرات شما را با ایموجی اسپم نمایند یا همان نظر را چندین بار تکرار نمایند.

بنابراین، باید به طور دائم بر تعامل های غیرعادی به وسیله ربات های هرزنامه نظارت نموده و به صورت مرتب این نظرات را حذف کنید، که می تواند به یک کابوس برای تعدیل حساب تبدیل گردد!

8. شما ممکن است پیشنهادهای مشارکت کمتری دریافت کنید

امروزه کسب و کارها به مقدار کافی زرنگ و خبره هستند تا از همکاری با اینفلوئنسرها و واینرها صرفا بر اساس تعداد فالوورهای بالا جلوگیری نمایند. در عوض، این دسته از افراد متر و معیارهایی دارند که بر اساس آن، اولویت بندی های خود را تعیین می نمایند: نرخ تعامل یا همان Engagement Rate. اگر نرخ تعامل شما کاهش یابد، شرکت ها ممکن است تصمیم بگیرند که کسب و کار خود را به وسیله حساب های دیگر تبلیغ نمایند، حتی اگر فالوورهای کمتری داشته باشند، اما تعامل ارگانیک بالاتری داشته باشند.

رشد فالوورهای خود را می توانید به وسیله روش های ارگانیک انجام داده تا پیج اینستاگرام شما علاوه بر فالوور، مشتریان بالقوه را هم جذب کند. اگر قصد تبلیغ گرفتن را ندارید، پس بهتر است سراغ ترفندهای افزایش جذب مخاطب به وسیله تکنیک های ارگانیک نروید.

9. معروفیت شما می تواند ضربه بخورد

علاوه بر الگوریتم اینستاگرام که بر رشد ارگانیک شما تاثیر می گذارد، به دست آوردن سریع فالوورهای زیاد می تواند توجه فالوورها، شرکای تجاری و رقبای شما را جلب کند. به همین علت، فالوورهای شما ممکن است اعتماد خود را به شما از دست بدهند و رقبای شما می توانند از این موقعیت برای بی اعتبار کردن تان سوء استفاده نمایند. آنها بعلاوه ممکن است حساب اینستاگرام شما را گزارش و به همین راحتی پیج تان را ببندند. برای حفظ معروفیت خود نزد فالوورها و جلوگیری از خدشه دار کردن آن به وسیله رقبا، عاقلانه است که از افزایش غیر ارگانیک تعداد فالوورها خودداری کنید.

با توجه به خطرهای موجود در خرید فالوور اینستاگرام، منطقی به نظر می رسد که از این گزینه به طور کلی اجتناب کنید. در عوض، به طور مداوم محتوای ارزشمند را به اشتراک بگذارید، با فالوورهای خود درگیر شده، تصویر پروفایل و ماهیت صفحه اینستاگرام خود را بهینه کنید، از هشتگ های مرتبط بهره ببرید و کپشن اینستاگرامی مجذوب کننده برای پست ها ایجاد کنید تا رشد ارگانیک را در پلتفرم تقویت کنید. فقط فالوورهایی که به صورت ارگانیک به دست می آورید با شما می مانند، با محتوای شما درگیر می شوند و به رشد حساب شما یاری می نمایند.

منبع: Makeuseof

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 3 خرداد 1403 بروزرسانی: 3 خرداد 1403 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 2293

به "چرا خرید فالوور اینستاگرام یک اشتباه وحشتناک است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا خرید فالوور اینستاگرام یک اشتباه وحشتناک است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید