گرانترین دانشگاه های جهان کدامند؟

به گزارش مجله فضای وب، برای بسیاری از دانشجویان بین المللی، در کنار کیفیت آموزش و شهرت دانشگاه انتخابی، مهم ترین مسئله شهریه و هزینه های تحصیلی است. در حوزه آموزش نیز درست مانند هر بخش دیگری در جهان، از انواع محصولات گرفته تا خدمات، هر چه کیفیت بالاتر می رود، هزینه بیشتری باید بپردازید. در عوض، مطمئن هستید که چیزی بهتر و قابل اطمینان تر دریافت کرده اید که می تواند مدت زمان بیشتری رضایت شما را جلب کند.

گرانترین دانشگاه های جهان کدامند؟

اگر چه در میان دانشگاه هایی که بیشترین شهریه تحصیلی را دریافت می کنند، دانشگاه های چون هاروارد، ییل، آکسفورد، کمبریج و موسسه فناوری ماساچوست دیده نمی شود، اما باید گفت این دانشگاه ها نیز در رشته هایی خاص جزو بهترین دانشگاه ها هستند. اگر در فکر تحصیل در خارج از کشور هستید، در ادامه مطلب می توانید لیستی از 10 دانشگاه گران در دنیا بر اساس شهریه تحصیلی، خوابگاه و سایر مخارج را ببینید.

10. دانشگاه شیکاگو (57,711 دلار)

دانشگاه شیکاگو یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در شیکاگو ایلینویز است. انجمن آموزشی باپتیست آمریکا، چهار سال پس از تعطیلی مدرسه دیگری با همین نام به علت مسائل مالی، این دانشگاه را در سال 1890 تاسیس کرد. با پشتیبانی مالی از جانب جان راکفلر و زمین اهدایی مارشال فیلد، دانشگاه شیکاگو کار خود را در سال 1892 شروع کرد. نخستین راکتور هسته ای دنیا توسط گروه فیزیک دانشگاه شیکاگو ساخته شد. همچنین این دانشگاه دارای بزرگ ترین انتشارات دانشگاهی آمریکا است. 87 برنده جایزه نوبل از این دانشگاه بوده اند.

9. دانشگاه جان هاپکینز (57,820 دلار)

دانشگاه جان هاپکینز یک دانشگاه خصوصی و غیر انتفاعی در بالتیمور است. این دانشگاه در سال 1875، یعنی سه سال پس از مرگ کارآفرین معروف جان هاپکینز تاسیس و حدود 7 میلیون دلار برای ساخت آن هزینه شد. گروه علوم طبیعی دانشگاه بسیار شناخته شده است. به علاوه، به مدت 31 سال، دانشگاه جان هاپکینز به عنوان مدرسه برتر در زمینه علوم، تحقیقات پزشکی و توسعه مهندسی شناخته می شد.

8. مدرسه جدید طراحی پارسونز (57,910 دلار)

مدرسه جدید طراحی پارسونز یک کالج خصوصی هنر و طراحی واقع در نیویورک و یکی از معتبر ترین دانشگاه های هنر و طراحی در دنیا است. ویلیام مریت چیس، نقاش امپرسیونیست، این کالج را در سال 1896 تأسیس کرد. به همین دلیل است که در ابتدا این مدرسه چیس (Chase) نامیده شد. همچنین این مدرسه با نام هایی چون دانشکده هنر نیویورک، دانشکده هنرهای زیبا و کاربردی نیویورک و دانشکده طراحی پارسونز شناخته می شد. در سال 1970، مدرسه پارسونز به مدرسه جدید تحقیقات اجتماعی پیوست.

7. کالج دارتموث (57,996 دلار)

کالج دارتموث یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در نیوهمپشایر است. این کالج عضو لیگ دانشگاه های آیوی است و یکی از نه کالج کلونیال است که قبل از انقلاب آمریکا تاسیس شده است. الیزر ویلاک (Eleazar Wheelock) مدرسه را در سال 1769 افتتاح کرد. این کالج کوچک ترین مدرسه در میان مدارس لیگ آیوی است و تا به حال سه جایزه نوبل به دانشجویان این کالج تعلق گرفته است.

6. دانشگاه کلرمونت (58,065 دلار)

کلارمانت مک کنا یک کالج تخصصی لیبرال در کالرمانت کالیفرنیا است. در سال 1946 بود که به عنوان کالج مردان کلارمانت تاسیس شد، اما از سال 1976 شروع به پذیرش دانشجویان زن کرد. در سال 1981، نام دونالد مک کنا (یکی از موسسان) به نام دانشگاه اضافه شد. این کالج به خاطر فرایند پذیرش بسیار سختگیرانه خود شهرت دارد و دارای یکی از پایین ترین نرخ های پذیرش دانشجو در کل کشور است.

5. دانشگاه وسلین (58,502 دلار)

دانشگاه وسلین (Wesleyan) یک کالج هنر خصوصی آزاد است که در میدلتاون کنتیکت واقع شده است. این مدرسه پس از جان وسلی، بنیان گذار روش متدیست نام گذاری و توسط کلیسای اسقفی متدیست در سال 1831 تأسیس شد. دانشگاه وسلین بر آموزه های سطح کارشناسی در حوزه هنر و علوم تأکید دارد و دومین کالج صنعتی لیبرال در آمریکا از نظر تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی است که وارد مقطع دکتری می شوند.

4. دانشگاه کلمبیا (58,742 دلار)

نام کامل دانشگاه کلمبیا دانشگاه کلمبیا واقع در شهر نیویورک است، اما عموما به عنوان دانشگاه کلمبیا شناخته می شود. این دانشگاه یکی از نه نهاد اصلی کالج های ایالتی و از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی ایالت است. در سال 1754 به عنوان کالج پادشاهی به دنبال منشور سلطنتی تاسیس شد. اما در سال 1784 به عنوان کالج کلمبیا تغییر نام یافت و در سال 1787 منشور جدیدی برای آن نوشته شد. 98 برنده جایزه نوبل از فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند و مدیر مسئول جایزه پولیتزر است. دانشگاه کلمبیا اولین مدرسه آمریکایی بود که مدرک پزشکی اهدا کرد و چندین دانشجوی برجسته، از جمله 29 سرپرست دولتی در این دانشگاه تحصیل کرده اند. از فارغ التحصیلان مشهور دانشگاه می توان به نام هایی چون باراک اوباما، جیک جیلنهل، کیتی هولمز و الیشیا کیز اشاره کرد.

3. کالج هاروی (58,913 دلار)

کالج هاروی یک کالج تخصصی لیبرال است که در سال 1955 از طریق کمک های خانواده و دوستان هاروی متد تاسیس شد. این مدرسه در کالرمانت کالیفرنیا قرار گرفته و بخشی از کالج های کالرمانت است. هاروی بر آموزش ویژه در علوم عمومی تأکید دارد و به نحوی مساوی بر روی تحقیقات و آموزش توجه دارد. فارغ التحصیلان این کالج از پردرآمدترین فارغ التحصیلان دانشگاهی در آمریکا محسوب می شود.

2. دانشگاه نیویورک (59,337 دلار)

دانشگاه نیویورک یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که در گرینویچ ویلج در محله نیوهمشایر منهتن واقع شده است. این دانشگاه در سال 1831 به عنوان دانشگاه شهر نیویورک تاسیس شد. در سال 1896، به طور رسمی به عنوان دانشگاه نیویورک تغییر نام داد. این دانشگاه یکی از پرجستجوترین دانشگاه ها در سطح اینترنت توسط دانشجویان بین المللی است. دانشگاه نیویورک بیش از هر دانشگاه دیگر در آمریکا، به تبادل دانشجو در دوره های مختلف با دانشگاه های خارجی می پردازد. این دانشگاه، فارغ التحصیلان برجسته ای چون مارتین اسکورسیزی، آنجلینا جولی، وودی الن، عزیز انصاری، ان هاتوی و بسکمک دیگر را پرورش داده است. برندگان 36 جایزه نوبل و 16 جایزه پولیتزر از دانشجویان این دانشگاه بوده اند.

1. دانشگاه سارا لارنس (61,236 دلار)

کالج سارا لارنس یک کالج تخصصی هنرهای لیبرال است که در ایالت نیویورک در یونکرز وستچستر کانتی واقع شده است. ویلیام ون دوزر لارنس این مدرسه را در سال 1926 تاسیس کرد و آن را به نام همسرش سارا نامگذاری کرد. این کالج به برخورداری از استانداردهای علمی بالا شناخته شده است و مشخصه آن برگزاری دوره های فردی برای دانشجویان و نسبت مناسب تعداد دانشجو به اساتید است. تعاملات بین دانشجو و استاد بر اساس سیستم تک نفره دانشگاه های آکسفورد و کمبریج مدل سازی شده است. این کالج بر مطالعات مستقل، به ویژه در زمینه علوم انسانی، تولید و اجرای هنر، تأکید دارد. دانشجویان کالج سارا لارنس به خاطر مشارکت های سیاسی و فعالیت های خود شناخته می شوند.

منبع: کجارو
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1424

به "گرانترین دانشگاه های جهان کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانترین دانشگاه های جهان کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید