6 نکته ای که در خرید کالاهای دست دوم باید به آنها توجه کنیم

به گزارش مجله فضای وب، در جهانی امروز، زندگی ما آمیخته با مصرف گرایی است و روز به روز میل ما برای خرید و تعویض وسایل بیشتر می شود. استفاده از کالاهایی که هنوز قابل مصرف هستند گزینه مناسبی برای مقابله با خرید افراطی وسایل است. در کشوری مانند سوییس که اولین کشور ثروتمند جهان است، جوانان زندگی مستقل و مشترک خود را با خرید وسایل دست دوم شروع می کنند. حال بیایید به این روی ماجرا هم نگاهی بیندازیم، چگونه متوجه شویم که وسایلی را که می خریم سالم هستند؟ چگونه مطمئن شویم که این خرید به نفع ماست و بعد از مدتی به مشکل بر نمی خوریم؟ آیا می شود به ضمانت فروشنده اعتماد کرد؟ در ادامه خبرنگاران زندگی توضیح خواهد داد.

6 نکته ای که در خرید کالاهای دست دوم باید به آنها توجه کنیم

1. چه زمانی کالای دست دوم می خریم؟

زمانی که ما به وسیله ای احتیاج داریم و به هر علتی نمی خواهیم هزینه زیادی بکنیم، کالاهای دست دوم یکی از گزینه های مناسب است؛ اما نه آن دسته از کالاهایی که ایراد دارند و بعد از هزینه خرید و هزینه تعمیر از قیمت کالای دست اول گران تر برایمان آب بخورد. پس در خرید کالاهای دست دوم نیز باید دقت زیادی را به خرج دهید.

2. لپتاپ و گوشی؛ حساس ولی به قیمت

وسایل الکترونیکی بسیار حساس هستند و به همین علت باید در خرید نوع دست دوم آنها دقت فراوانی را به خرج دهید. آسان ترین گزینه این است که قبل از خرید این وسایل را به یک کارشناس بی طرف نشان دهید تا وسیله را تست و از صحت سلامت آن مطمئن شود. می توانید چند ساعت با آن کار کنید تا اگر ایرادی داشت از آن مطلع شوید. برخی از شرکت های خصوصی پا به عرصه دست دوم فروشی گذاشتند و بعد از تست کالاها، آن را تا 2 هفته زمانت می کنند. از این شرکت ها نیز می توانید خرید کنید.

3. یخچال و تلویزیون، لباس شویی؛ دقت کنید تا خرید خوبی را داشته باشید

خوشبختانه این دسته از کالاهای دست دوم پیچیدگی زیادی ندارند تنها کافی است آن ها را به برق بزنید و مطمئن شوید که کار می کند اگر ظاهر مرتب و بدون ضربه (خط و خش) هم داشته باشند که چه بهتر. اگر می خواهید خرید مطمئن تری داشته باشید بهتر است کارشناس بی طرفی، کالا را قبل از خرید کارشناسی کند.

4. مبل و کمد؛ به نکات دیگر جز رنگ توجه کنید

در هنگام خرید مبل و کمد دست دوم، اصلی ترین عامل های تعیین کننده ممکن است رنگ و طرح این کالاها باشد. بهتر است به جنس و سلامت تشکچه ها در مبل و سلامت چوب در کمد توجه بیشتری داشته باشید. نگاهی همه جانبه داشته باشید و مطمئن شوید که شکستگی و ندارند.

5. خودرو؛ مطمئن باشید که کارشناس خبره ماشین را تایید می کند.

ماشین نیز از جمله مواردی است که بازار دست دوم آن داغ تر از بازار خرید خودروهای نو است. در این مورد حتما قبل از خرید با ماشین حدود 1 ساعت دور بزنید. زیرا برخی از ایراد خودروها بعد از داغ شدن موتور، معلوم می شوند. بهتر است اگر از ماشین سر در نمی آورید کارشناس خوبی را در این زمینه سراغ داشته باشید تا بتواند کمک تان کند.

در این باره بخوانید:

در آپارتمان، به راحتی این 6 محصول را کاشت و برداشت کنید

چطور در دوران کرونا خانه خرید و فروش کنیم؟

6. به ضمانت نامه های کتبی اعتماد کنید

فروشنده ها اغلب برای فروش کالاهای خود به این نکته اشاره می کنند که کالا را به شرط و ضمانت به شما می فروشند؛ اما به این گفته ها اعتمادی نکنید و اول مطمئن شوید که کالا سلامت لازم را دارا است. سپس اگر باز هم مطمئن نبودید می توانید از فروشنده ضمانت نامه کتبی بگیرید که در صورت بروز مشکل قابل پیگیری باشد.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1892

به "6 نکته ای که در خرید کالاهای دست دوم باید به آنها توجه کنیم" امتیاز دهید

861 کاربر به "6 نکته ای که در خرید کالاهای دست دوم باید به آنها توجه کنیم" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 نکته ای که در خرید کالاهای دست دوم باید به آنها توجه کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید