آدرس درست و تحریف نشده از موضوعات مهم در دفاع مقدس است

به گزارش مجله فضای وب، فرمانده کل ارتش گفت: یکی از موضوعات بسیار مهم در مباحث دفاع مقدس دادن آدرس درست و تحریف نشده و بکر به مخاطبان، بخصوص نسل های آینده است، جهت و فرآیندی را که دفاع مقدس طی نموده است.

آدرس درست و تحریف نشده از موضوعات مهم در دفاع مقدس است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران از روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی در آئین رونمایی از پنج جلد کتاب با عنوان روایت های ماندگار دفاع مقدس که در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) برگزار گردید ضمن تقدیر از مؤلفان این مجموعه ارزشمند با اشاره به اهمیت نشر و ترویج فرهنگ دفاع مقدس و جلوگیری از تحریف این گنجینه عظیم، گفت: بنده آگاه هستم که در گردآوری این مجموعه با چه سختی ها، موانع و مشکلاتی روبرو بودید و با تکیه بر همت والا و پافشاری این کار را ادامه و امروز به رونمایی از این 5 جلد کتاب منجر شده است.

وی اضافه نمود: البته تا به امروز 60 جلد از این مجموعه ارزشمند که به عنوان شناسنامه ارتش در دروان دفاع مقدس محسوب می گردد توسط فرماندهان، استادان و پیشکسوتان آجا جمع آوری شده است. که به خاطر این کار عظیم و ارزنده از تک تک استادان، فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس که در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جهت تدوین این مجموعه مستقر شدند تشکر و قدردانی می گردد.

سرلشکر موسوی با اشاره به اینکه مجموعه 5 جلدی روایت های ماندگار دفاع مقدس با تحقیق مستمر، کنترل، اعتباربخشی و اثبات کلمه به کلمه تدوین شده و در حوزه تاریخ شفاهی جنگ هشت ساله و تبیین نقش ارتش در دفاع مقدس به رشته تحریر درآمده است، گفت: آگاه هستیم که شما عزیزان با حداقل امکانات به دنبال جمع آوری مستندات بودید و با دقت نظر کامل گام عظیمی را در راستای به نتیجه رساندن یک کار معتبر و ارزشمند برداشتید.

فرمانده کل ارتش تأکید کرد: یکی از موضوعات بسیار مهم در مباحث دفاع مقدس دادن آدرس درست و تحریف نشده و بکر به مخاطبان، بخصوص نسل های آینده است، جهت و فرآیندی را که دفاع مقدس طی نموده، آنجایی که منجر به پیروزی شده آنجایی که منجر به شکست شده حتی میزان بهره وری یک اقدام حتماً باید به نسل آینده منتقل گردد.

وی اضافه نمود: برای این کار احتیاج به یک مرجعی داشتیم که به لطف خدا با کوشش ما عزیزان به این مجموعه عظیم و ارزشمند دست یافتیم؛ چراکه این مجموعه سند معتبری از حضور فرماندهان و رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس است که خود در میادین خون و نبرد حضور مؤثر داشتند و واژه های شجاعت، ایثار، شهادت و اسارت را معنا کردند.

سرلشکر موسوی با تأکید بر اینکه باید موفقیت ها و حتی ناموفقیت های جنگ مورد ارزیابی و دقت نظر قرار گیرد، اعلام نمود: کلمه به کلمه این مجموعه می تواند درحوزه بازی های جنگ و ساماندهی و مشاوره تاکتیکی به عنوان اساس و مبنای راهبردی و آموزشی ارتش و نیروهای مسلح قرار گیرد و کاربرد داشته باشد.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: این مجموعه قطعاً می تواند برای جوانان ما که در آینده صحنه های عملیات را بر عهده دارند ارزشمند و کاربردی باشد و همچنین خلأ نداشتن یک مرجع چندوجهی را در حوزه دفاع مقدس پر کند.

وی اضافه نمود: امروز افسران و دانشجویان جوان ما بیش از هر کسی احتیاجمند این گونه مطالب هستند؛ چراکه باید نخبگان و فرماندهان جنگ خود را به همراه جهتی که طی کردند بشناسند و از خبرنگارانن تأسی کنند.

سرلشکر موسوی در ادامه خاطر نشان کرد: دانشگاه های نظامی از جمله مهم ترین آن ها که همین دافوس است باید همه جنبه ها و جزئیات را در اختیار داشته باشند تا بتوانند روی آن بحث کنند، تجزیه وتحلیل کنند و با استفاده از آن ها در بازی های جنگ و ارائه نظرهای مشورتی در حوادث پیش روی راهکارهای جدید و بهینه ارائه کنند.

وی اظهار کرد: دانشجویان این دانشگاه و سایر دانشگاه های نظامی باید مستنداتی در اختیار داشته باشند که با مطالعه آن ها کاملاً بر آنچه گذشت اشراف پیدا کند و با استفاده از این الگوهای واقعی طراحی و فرماندهی اقدامات تاکتیکی، صحنه عملیات و صحنه جنگ را به خوبی انجام دهند.

فرمانده کل ارتش توضیح داد: این کار عظیم که در واقع استخراج رگه هایی از گنج جنگ است می تواند این خلأ را پر کند و با دادن آدرس صحیح و الگوهای آزمایش شده، این دریچه جدید را بر روی پژوهشگران و علاقه مندان و دانشجویان باز کند.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1217

به "آدرس درست و تحریف نشده از موضوعات مهم در دفاع مقدس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آدرس درست و تحریف نشده از موضوعات مهم در دفاع مقدس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید