آسمان خراش های قابل حمل ؛ دستاورد جدید حوزه معماری

به گزارش مجله فضای وب، با مطالعه این گزارش تصاویر آسمان خراش های زیبای جهان را از دست ندهید.

آسمان خراش های قابل حمل ؛ دستاورد جدید حوزه معماری

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

آسمان خراش های قابل حمل چیست؟ گروه معماری CRG برای سومین بار متوالی پیروز به دریافت جایزه در خصوص تمرکز بر ایده پردازی در ساخت خانه های مسکونی موقت در شهر بمبئی هندوستان شده است.

این گروه معماری در محله زاغه نشین و پرجمعیت Dharavi طرح ساخت 5 هزار فضای مسکونی موقت با استفاده از 2 هزار و 500 قطعه تجهیزات حمل ونقل را اجرا نموده است و مجموعه آسمان خراش های قابل حمل را ساخته است.

طرح آسمان خراش های قابل حمل، ساختار و سازه اصلی واحدها همگی با بلوک های سبک بتنی مقاوم سازی شده اند که دارای سطحی صیقلی و صاف است که به 3 اتاق قابل سکونت منتهی خواهند شد.

تمام این واحدهای آسمان خراش های قابل حمل همچون قوطی و جعبه های سبک قابل حمل تا ارتفاع 400 متری روی یکدیگر قرار می گیرند و زاویه هرکدام از این قوطی های مسکونی با دیگری متفاوت است.

در قسمتی از بدنه قوطی های قابل سکونت که در این طرح ارائه شده، ورقه شیشه ای و پلی اورتان سبک قرار می گیرد تا هم دما و فشار داخل واحدها را کنترل کند و هم حمل آن ها هرچه راحت تر و سریع تر باشد.

یکی از معماران گروه CRG در این باره می گوید: ما به دلیل نوع زمین و شکل هندسی آن توانستیم با فراغ بال فکر کنیم و با بهره برداری از بالاترین حجم ممکن، در خصوص ساخت 2 برج مسکونی تصمیم گیری های لازم را انجام دهیم. بنابراین به دلیل برخورداری از فضای باز و نامحدود منطقه، در نهایت تصمیم گرفته شد که نمای خارجی این برج ها با یک شکل هندسی مدور و به حالت چرخشی و گردان ارائه گردد.

از نکته های جالب توجه این است که موقعیت کلاسیک و استاندارد هرکدام از جعبه های مسکونی قابل حمل به گونه ای طراحی شده که این امکان را به وجود می آورد تا هر طبقه و هر واحد چشم انداز و زاویه دید متفاوت داشته باشند.

همچنین زاویه های گردشی 90 درجه هر یک از این قوطی ها نیز موقعیتی را در این آسمان خراش های قابل حمل فراهم می نماید که فضای سایه آن بیشتر بوده و فضاهای هدر رفته کمتر در آن به چشم بخورد. از این رو می توان گفت هدر رفتن انرژی در این برج های مسکونی نیز به حداقل میزان ممکن خواهد رسید.

شایان ذکر است که طرح مدور و گردشی این برج های مسکونی سبب شده که سیستم دفاعی سازه در مقابل هرگونه خطرات زیست محیطی بسیار افزایش پیدا کند و آسیب جدی در اثر طوفان، زلزله، سیل و یا گردباد این واحدها را تهدید نکند.

برای دیدن مطالب بیشتر در خصوص معماری های خاص ، دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از خبرنگاران دیدن کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 703

به "آسمان خراش های قابل حمل ؛ دستاورد جدید حوزه معماری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسمان خراش های قابل حمل ؛ دستاورد جدید حوزه معماری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید