سفر به بالی همراه با معرفی مکان های تفریحی فراوان

به گزارش مجله فضای وب، در بزرگترین مجمع الجزایر جهان (اندونزی) جزیره کوچکی به نام بالی وجود دارد که سبب پیوند دو اقیانوس بزرگ جهانی به نام های اقیانوس هند و اقیانوس آرام شده است و خود به علت وجود این آب های بیکران، از شرایط آب و هوایی و اقلیمی مجذوب کننده برخوردار شده است. در سفر جاذبه های گردشگری بالی شما متوجه وجود شرایط آب و هوایی ویژه و همچینن جهانیی شگفت انگیز در این جزیره کوچک که پر است از مکان های تفریحی و جاذبه های گردشگری می باشد؛ می شوید و خواهید دانست که چرا این دلایل سبب شده اند تا نام این جزیره در فهرست نهایی مقاصد گردشگری برجسته موجود در جهان قرار بگیرد و هر ساله جمعیت زیادی به این نقطه گردشگری و گردشگری مهاجرت کنند! گفتنی است برای اطلاع کسانی که قصد سفر به جزیره بالی را دارند بگوییم که جمعیت آن در حدود 3 میلیون نفر است و تقریبا اغلب آنان از مردم اندونزی هستند و تنها به واسطه مجذوب کنندهیت های موجود در این مساحت کوچک بیرون از آب زده و بعلاوه سیر صعودی پیشرفت در حوزه گردشگری و گردشگر سبب روی آوردن بسیاری از اهالی کشورهای اروپایی و استرالیا برای سفر به بالی در این نقطه گردشگری جهانی شده اند که در حال حاضر در آن مشغول به زندگی و کار هستند. پس با ما در مجله خبرنگاران همراه باشید برای اطلاعات بیشتر از تفریحات جزیره بالی و تفریحات شبانه بالی...

سفر به بالی همراه با معرفی مکان های تفریحی فراوان

بالی اندونزی

مساحت جزیره بالی 5620 کیلومتر مربع می باشد و دارای آتشفشان های فعال و بعلاوه خاک بسیار حاصلخیز و مناسبی برای کشاورزی دارد؛ در بین آتشفشان های بالی، کوه گودان آگانگ معروف ترین آن ها و از جاذبه های گردشگری بالی به شمار میرود که (مادر کوه ها) در جزیره بالی قلمداد می گردد و از آتشفشانی فعال به ارتفاع بالغ بر 3000 متر برخوردار است.

جزیره بالی از منطقه ها گوناگونی بهره مند است که اوبود (UBUD) و کوتا (KOTA) از برجسته ترین آن ها می باشند. شمال و جنوب کوه های مرکزی بالی دارای زمین های مناسب و حاصلخیزی برای کشاورزی است که برای کاشت برنج از این زمین ها استفاده می گردد. یکی از منطقه ها این جزیره که معروفیت دنیای یافته، مزارع پلکانی برنج است و از جاذبه های گردشگری بالی به شمار می رود.

اغراق نیست اگر گفته گردد که تفریحات جزیره بالی و خصوصیات کم نظیر آن باعث متفاوت شدن آن از سایر مقاصد گردشگری و گردشگری موجود در دنیا شده است. بی تردید زیباترین و مشهورترین جزیره اندونزی بالی است که موقعیت جغرافیایی آن پایین تر از خط استوا و در میان جاوه در غرب و لومبوک در شرق قرار داده شده است. حدفاصل سفرهای هوایی به جزیره بالی از جاکارتا حدود 2 ساعت و از مرکز ایران (تهران) با احتساب تمام زمان های منظور شده و توقفاتی میان شهرهای دوحه، کوالالامپور و حتی گاهی نیز سنگاپور چیزی در حدود 15 ساعت می گردد.

معرفی مکان های تفریحی و جاذبه های گردشگری بالی:

پارک آبی WATERBOM BALI

از برترین تفریحات جزیره بالی، گذراندن وقت در پارک آبی WATERBOM BALI است. مساحت این پارک آبی 3.8 هکتار می باشد که واقع در زمین های سرسبز استوایی است که می توان با انواع مختلف بازی های آبی ساعت ها در آن سرگرم شد و لحظات و خاطرات زیبایی را از تفریح کردن در آن بدست آورد. در سفر به بالی حتما از سرسره های آبی منحصر به فرد این پارک که معروفیتی خاص را به آن بخشیده و بعلاوه از بالاترین استاندارد ایمنی و بین المللی نیز برخوردار می باشد و همواره آماده خدمت رسانی به گردشگران داخلی و خارجی می باشد، بهره ببرید. ناگفته نماند این خصوصیات پارک آبی باعث انتخاب آن به عنوان برترین پارک آبی آسیا در سال 2015 و سومین پارک آبی دنیا در همین سال به وسیله سایت تریپ ادوایزر نیز گشته است!

تفریحات زیر آب و غواصی کردن

یکی از تفریحات شبانه بالی و تفریحات جزیره بالی در سفر به این جزیره و یکی از خاطراتی که برای همواره در فکر شما نقش می بندد، تفریحات زیر آبی آن، نظیر غواصی و اسنور کلینگ خواهد بود. جزیره بالی دارای چندین مجموعه است که ارائه دهنده این دسته از خدمات می باشد که می توان با مراجعه به آن ها از سفر در بالی لحظات جاودانه و زیبایی را تجربه کرد. نمونه هایی از این مجموعه ها عبارتند از :

Adventure Scuba Diving Bali

Adventures Divers Bali

Atlantis International Bali

Euro Dive Bali

OK Divers Resort and Spa

و دیگر مجموعه ها می باشند. البته از قلم جا نماند که برترین و زیباترین مجموعه های تفریحات جزیره بالی، تور یک روزه Best Bali Reef Cruise and Lembongan Island است که هزینه آن تقریبا 320000 تومان برای شما خواهد بود.

معبد Besakih

از نمونه های دیگر تفریحات مخصوص و تفریحات جزیره بالی در سفر به بالی می توان به تماشا معبد زیبای Besakih که در قسمت شرقی جزیره بالی واقع شده است؛ اشاره نمود. معبد ذکر شده در دامنه کوه Agung قرار گرفته است و به عنوان معبد مادر نیز شناخته می باشد. زیباترین جاذبه های گردشگری بالی و بزرگترین معبد در این جزیره همین معبد است و 86 معبد کوچکتر را نیز در خود جای داده است. این معبد از زیباترین معابد دنیا به شمار می رود و به وسیله پوشش گیاهی خاص و پوشیده از مزارع برنج در این منطقه محصور شده است. افراد محلی در هر ساعت از شبانه روز می توانند برای تماشای این معبد بروند و در واقع درب های معبد همواره برای آنان باز می باشد ولی زمان بازگشایی آن برای گردشگران از ساعت 8 صبح لغایت 5 عصر خواهد بود. نشانی معبد: محله Karangasem به طرف Rendang Sub، دهکده Besakih و برای کسانی هم که قصد ماندن در این قسمت از جزیره را دارند باید بگوییم که برای اقامت خود می توانند از هتل 4 ستاره Artha Agung Resort and Restaurant که در فاصله 1.3 مایلی از معبد ساخته شده است، استفاده نمایند. ضمن اینکه بد نیست بدانید قیمت تور ویژه گشت و گذار در این معبد در حدود 228000 تومان به ازای هر نفر می باشد.

انواع تورهای مخصوص 1 روزه

تورهای ویژه و اختصاصی به جاذبه های گردشگری بالی و منطقه ها مختلفی در سفر به بالی وجود دارد که هر کدام از آن ها هواداران خاص خود را دارند. هزینه این تور های اختصاصی از 210 هزار تومان شروع شده و با توجه به نوع سفر و مقصد انتخابی تان و بعلاوه مقدار فاصله شما از مراکز اقامتی مورد نظرتان، دستخوش تغییراتی می گردد و نرخ آن نیز افزایش می یابد. فرآیند انجام این تورهای مخصوص 1 روزه نیز به این شکل است که شما با توجه به نقاط گردشگری و مکان های تفریحات شبانه بالی که با شرکت های مختلفی از جمله Bali Traditional Tours (Ubud) ، Bali Made Tour ، َAgus Bali Private Tours، Your Bali Driver و سایر شرکت های دیگر طی نموده اید، به اتفاق یک راننده اختصاصی همراه می شوید تا وی برای شما به عنوان یک راهنمای سفری و به صورت کاملا ویژه آن نقاط را نشان شما و همراهانتان دهد.

معبد Tanah Lot

یکی دیگر از معابد بسیار مهم در سفر به بالی، معبد Tanah Lot می باشد که هر سال با استقبال زیادی از سوی گردشگران داخلی و خارجی روبرو می گردد. این معبد که در سواحل بالی واقع شده است، یک مکان کم نظیر برای مشاهده پدیده طلوع و بعلاوه تماشا منظره ها کناری جزیره می باشد و باید گفت که اگر در سفر به بالی به تماشا این مکان نروید، قطعا بعدها پشیمان می شوید! موقعیت مکانی این معبد نیز در فاصله 20 کیلومتری شمال غربی ساحل کوتا در محدوده روستای Beraban از توابع Tabanan می باشد و می توان در ساحل آن با انواع شاپ سنترها، هایپرها، رستوران ها و بعلاوه نمایش های محلی و بومی روبرو شد؛ در تاریخ این معبد نوشته شده است، کشیشی با هدف معینی که آن توسعه مذهب هندو می باشد، به این منطقه سفر نموده و پس از قدری استراحت کردن در این منطقه؛ مکانی را در آن ساخته و آنجا را محلی برای عبادت و پرستش خدای دریا قرار داده است. گفتنی است شرط بازدید از این معبد، در حالت مَد بودن آب دریا می باشد تا شما عزیزان بتوانید راه رفتن به سوی معبد را پیدا نمایید. آدرس معبد Tanah Lot به این ترتیب است که باید ابتدا از Tabanan به سوی Kediri حرکت کنید و روستای Beraban را بیابید و خود را از خیابان Raya Tanah به آن برسانید. البته از قلم نیاندازید که برای تماشا این معبد می توایند از ریزورت Pan Pacific Nirwana عبور کنید و با طی کردن خیابان مربوطه خود را به آن برسانید. به یاد داشته باشید ساعت بازدید از این معبد برای همگان از 7 صبح الی 7 عصر می باشد و قیمت تور اختصاصی آن نیز در حدود 130 هزار تومان برای هر نفر است! بعلاوه از جمله هتل های مجللی که در این منطقه نیز قرار گرفته اند باید به:

هتل 4 ستاره THE Luku Boutique Villa and Gallery

هتل 4 ستاره Kriyamaha Nyanyi Villa

هتل 5 ستاره Pan Pacific Nirwana

اشاره نماییم.

تورهای اختصاصی دوچرخه سواری

جزیره بالی دارای تور های دوچرخه سواری هم می باشد و از هواداران زیادی نیز برخودار است در این قسمت تفریحاتی خود! در سفر به جاذبه های گردشگری بالی بهتر است به سراغ شرکت های متعددی همانند Greenbike Cycling Tours، Celebrity Cycling Tour Bali و Baligobike که در این جزیره مستقر هستند، بروید و برای گشت و گذارهای اطراف محل سکونت خود، دوچرخه هایی را کرایه نمایید؛ توجه داشته باشید برای این منظور راهنمایانی در جهت استفاده بهتر شما در سفر کوتاهی که در حوالی مکان اقامتی خود، خواهید داشت؛ نیز در نظر گرفته شده اند!

معبد Uluwatu

اگر فرض کنیم در بالی شش معبد مهم وجود دارد؛ قطعا یکی از این معابد، معبد Uluwatu می باشد. این معبد به دلیل اعتقاد شدید مردم جزیره بالی یکی از ستون های پایدار شش گانه عرفانی تلقی می گردد و بسته به نقطه خاص و مجذوب نماینده جغرافیایی که در آن واقع شده است یعنی در ارتفاع 70 متری صخره های موجود در سواحل بالی، از چشم مقدارای فوق العاده برخوردار می باشد که تماشای طلوع و غروب خورشید تنها یکی از آن ها به شمار میرود! معبد Uluwatu برای عبادت به صورت 24 ساعته باز است اما برای بازدید و گرفتن عکس از سوی گردشگران، باید گفت تنها از ساعت 9 تا 6 عصر می توان در آن به گشت و گذار پرداخت. برای رفتن به این معبد ارزشمند نیز باید ابتدا به روستای Pecatu در منطقه Kutu از توابع Badung رفته که در حدفاصل 25 کیلومتری کوتا واقع شده است. البته ناگفته نماند که برترین مسیر برای دستیابی به این معبد، طی کردن جاده اصلی Nusa Dua به Jimbaran می باشد که در قسمتی از مسیر گفته شده باید از جاده Uluwatu نیز عبور نمایید.

مزارع برنج در منطقه اوبود - Tegallalang Rice Terraces

صحنه های از مجذوب نماینده ترین جاذبه های گردشگری بالی به وسیله مزارع پلکانی برنج در منطقه اوبود در مزارع Tegallalang به وجود آمده و به یکی از جاهای تماشای بالی در این منطقه بدل گشته است! در این مزارع گاهی در زمان های خاصی می توان شاهد نحوه سنتی و خاص کاشت برنج باشید که مختص این مکان است. Peieng و Campuhan دهکده هایی می باشند که جزو برترین منطقه ها برای تماشا این مزارع زیبا به شمار می روند. این مزرعه های پلکانی شکل در منطقه اوبود و در قسمت شمالی آن قرار گرفته است. برای رفتن به سوی این مکان تماشای ابتدا باید بوسیله خودرو شخصی به سمت شمال اوبود حرکت نمایید و با رد شدن از مرکز هنری این منطقه، کمی تغییر مسیر داده و به سمت شرق به حرکت خود ادامه دهید تا به در نهایت به یک تقاطع و بعلاوه یک مجسمه برسید؛ پس از مشاهده مجسمه باید از تقاطع به سمت نواحی شمالی حرکت نمایید تا با گذشت چند دقیقه و مقداری از میسر، به مزرعه های پلکانی Tegallalang دست یابید.

جنگل میمون های اوبود

یکی دیگر از تفریحات جزیره بالی، بازدید از جنگل میمون اوبود نام دارد. گردشگرانی که به جزیره بالی سفر می نمایند، تجربه بازدید این مکان را نباید به هیچ عنوانی از دست بدهند! معروفیت این جنگل به دلیل موقعیت مکانی خاص، دسترسی آسان و هموار و البته مدیریت بسیار خوب است که در حال کار بر روی این مجموعه هستند؛ این جنگل از نظر مردم روستای Padangtegal یک محیط مقدس به شمار میرود و باید گفت که این بستر گیاهی، برای مطالعه و تحقیق روی گونه های مختلف جانوری بسیار محل مناسبی می باشد. ناگفته نماند که این جنگل یک منطقه ای محافظت شده است و بازدید از حیواناتی مثل میمون ها، تفریحی لذت بخش و سرگرم نماینده است. شایان به ذکر است با توجه به تردد زیاد افراد در منطقه، میمون ها ترسی از گردشگران ندارند، پس بهتر است مواظب وسایل شخصی خود باشید و این را نیز باید بدانید که برای ورود به جنگل میمون های جزیره بالی، باید هزینه اندکی را به جهت خرید بلیط پرداخت نمایید. ساعت کاری این مکان گردشگری و تفریحی از 8 صبح تا 6 بعدازظهر می باشد و موقعیت مکانی آن نیز به توضیح زیر است:

اوبود، دهکده Padangtegal، جاده جنگل میمون ها (البته بهتر است برای رفتن به این جنگل از مسیراصلی اوبود به طرف جنوب، وارد خیابان Hanoman بشوید و این مسیر را ادامه دهدی تا به خیابان جنگل میمون ها (Jalan Monkey Forest) برسید. متوجه این منطقه گسترده و سرسبز شوید!) - شماره تماس: 0361971304- 0062

مرکز هنری اوبود، جایی برای خرید سوغاتی در جزیره بالی

درست در مقابل کاخ Puri Saren Royal ، مرکز هنری اوبود که اهالی جزیره آن را Pasar Seni Ubud می نامند، قرار گرفته است و از مشهورترین مکان ها برای تفریحات شبانه بالی است. این مکان از ساعت 8 صبح تا 17 بعدازظهر باز است و می توان با مراجعه به این مرکز از صنایع دستی مردم بالی، شال و روسری پشمی، تیشرت های مختلف و دیگر مسنوجات تماشا کنید و در صورت تمایل، سوغاتی خود را نیز در این مکان خریداری کنید! ناگفته نماند که تمام محصولات و کالاهای ارائه شده در این مکان، هنر دست مردم روستاهایPengosekan ، Tegallalan Payangan و Peliatan می باشد که بسیار ارزشمند و زیبا هستند.

موقعیت مکانی مرکز هنری اوبود: خیابان Raya Ubud ، درست در مقابل کاخ Puri Seni Ubud

پارک حیوانات و تور سافاری

تفریحات جزیره بالی بسیار است. تاریخ افتتاح پارک حیوانات، سال 2007 می باشد که در حال حاضر از زیباترین و پربازدیدترین جاذبه های گردشگری بالی به شمار می رود و روزانه علاقه مندان به حیوانات و محیط زیست از آن بازدید بعمل می آورند و با تفریحات گوناگون و تفریح های لذت بخش، یک روز کاملا ایده آل را سپری می نمایند. مساحت این پارک 40 هکتار است و در منطقه Gianyar قرار گرفته است و بازدید نمایندگان می توانند با استفاده از شاتل یا مینی بوس های سافاری از فضای زیبای پارک و حیوانات تماشا فرمایید و تور سافاری خاطره انگیز و ماندگاری را برای خود رقم بزنند. در این تور می توانید با تماشای نمایش اورانگوتان ها، فیل ها، کوسه ها و سایر حیوانات وحشی لحظات زیبایی را تجربه کنید. توجه داشته باشید که چنانچه به صورت خانوادگی به این مکان تفریحی و گردشگری مراجعه نمایید و از تفریحات جزیره بالی لذت ببرید، می توانید از تخفیفات ویژه بعضی از وسایل شهربازی و دیگر نقاط مجذوب نماینده این پارک بهره مند شوید.

بعلاوه قابل ذکر است که رفتن به این پارک و بازدید از آن در حدود یک روز کامل به طول می انجامد! پس توصیه خبرنگاران به شما این است که در ساعات اولیه بازگشایی پارک در آن حضور داشته باشید تا از مکان های رایگان موجود در پارک و یا نقاطی که دارای منظره های زیبا برای عکس گرفتن هستند، بهره مند شوید و از زمان برترین استفاده را نمایید. ضمناً باید این را نیز به یاد داشته باشید که ساعت کاری این پارک از 9 صبح شروع و تا 5 بعدازظهر نیز ادامه پیدا می نماید و نمایش The Bali Agung نیز از پنج شنبه تا یک شنبه هر هفته از ساعت 14:30 تا 15:30 در این پارک اجرا می گردد.

موقعیت مکانی: خیابان Jalan Bypass Prof. Dr. Ida Bagus Mantra - شماره ارتباطی این مکان: 361950000(0)62+

سافاری رفتن با فیل ها در پارک

سافاری رفتن با فیل ها در پارک از مجذوب نماینده ترین تفریحات جزیره بالی است. در جزیره بالی و در منطقه Desa Taro و قسمت شمال اوبود، پارک تماشای فیل ها قرار گرفته که فرصت بسیار مغتنمی است برای ایجاد ارتباط نزدیک با فیل ها و آشنا شدن با دنیای متفاوت آن ها؛ که برای این منظور، گردشگران و اهالی جزیره می توانند از این پارک استفاده نمایند. بعلاوه امکان سافاری رفتن با فیل ها برای گردشگران و بازدیدنمایندگان نیز فراهم شده و شما عزیزان می توانید با فیل ها از نقاط گوناگون پارک بازدید کنید! پارک فیل ها شامل امکاناتی نظیر پذیرش و راهنما، اسپا، یک موزه کامل و قدمتی و بعلاوه گنجینه ای بزرگ از فسیل های ماموت شده بزرگ که در جنوب شرق آسیا واقع است، می باشد که البته ناگفته نماند تمامی فیل هایی که در این پارکدر حال زندگی هستند از گونه های در حال نابودی و انقراض سوماترایی می باشند که پارک فیل های جزیره بالی مانع از نابودی آنان شده است و توانسته به برترین شکل ممکنه روند فراوری مثل آنان را کنترل کند؛ گفتنی است این پارک در تمامی روزهای هفته از 8 صبح تا 18 عصر آماده استقبال و پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی می باشد و در موقعیت مکانی دهکده Taro و فاصله زمانی 30 دقیقه ای به طرف نواحی شمالی اوبود قرار گرفته است. شماره تماس با این مکان تفریحی و گردشگری عبارتند از 361721480(0)62+

معبد (غار) فیل های Goa Gajah در اوبود

Goa Gajah یکی از جاذبه های گردشگری بالی است. نام این معبد که به احتمال زیاد در گذشته متعلق به فیل ها بوده است، Goa Gajah می باشد. در سفر به بالی با یک غار تاریخی روبرو خواهید شد که در قسمت غربی دهکده Bedulu واقع شده است و در حدفاصل 6 کیلومتری از مرکز اوبود قرار گرفته است. روی دیوارها و صخره های این غار انواع حکاکی های تاریخی و قدمتی وجود دارد که گردشگران می توانند از آن تماشا نمایند. بازدید از این مکان می تواند در حدود 1 ساعت از زمان شما را به خود اختصاص ده؛ این غار که به عنوان محلی برای مدیتیشن در گذشته بنا شده بوده، قدمتش به قرن 11 میلادی مربوط می گردد و هنوز هم که هنوز است می توان اتاق هایی را به منظور مدیتیشن در آن مشاهده نمود. در حکاکی و معماری این غار تاریخی ، از دین هندوها تصاویری قابل مشاهده است که فیل را مقدس شمرده اند. این غار یا بهتر است بگوییم معبدی که فیل در آن از ارزش های زیادی برخوردار بوده است، از ساعت 8 صبح لغایت 16 پس از ظهر باز می باشد و در موقعیت مکانی دهکده Bedulu - خیابان Raya Goa Gajah - خیابان Blaahbatuh و Gianyar واقع شده است و برای دستیابی به آن تنها کافیست که فاصله ناچیز 3 کیلومتری اوبود را به وسیله خیابان Raya Goa Gajah به طرف شرق بپیمایید.

گردشگران عزیز توجه نمایید که در بازدید از معبد یا غار فیل ها که یک مکان گردشگری مجذوب نماینده و تاریخی ارزشمند و از حیرت انگیزترین جاذبه های گردشگری بالی است، باید از پوشش مناسبی برخوردار باشند؛ مردان باید از لباس های پوشیده و مرتب و زنان نیز باید از لباس های کاملا پوشیده استفاده نمایند (بلند و بعلاوه آستین بلند) که البته در صورت نداشتن لباس های کافی، می توانید این پوشش ها را از مردم محالی ساکن شده در حوالی معبد نیز به قیمت مناسبی کرایه نمایید.

تفریح موج سواری در جزیره بالی

سه تا از نقاط بسیار مناسب و زیبا برای موج سواری در جزیره بالی ، ساحل کوتا و شبه جزیره های Bukit و Sanur می باشند. آب های زلال و شفاف این منطقه فرصت مناسبی را برای استفاده کسانی که به تفریحات آبی علاقه مند هستند، به وجود آورده است. وجود مربیان با تجربه و حرفه ای برای موج سواری در این محل حس امنیت خوبی را برای شما به وجود می آورد. شبه جزیره Bukit محل مناسبی برای موج سواری برای افراد کاملا حرفه ای است و منطقه ها کم خطرتر و نزدیک به سواحل کم عمق همانند لاگون ها نیز برای موج سواران تازه کار بسیار مناسب می باشد.

رفتینگ در رودخانه مرکزی بالی

رفتینگ از هیجان انگیزترین ها تفریحات جزیره بالی است. در سفر به بالی رفتینگ رو از قلم نیاندازید! رفتینگ در رودخانه مرکزی جزیره نیز از جمله تفریحات مجذوب نمایندهی است که می توان در سفر به بالی آن را تجربه کرد و لذت برد. رفتینگ مخصوص کسانی است که به تفریح و هیجان زیاد علاقه مند هستند و باید اقرار کرد که گردشگران با رفتینگ در این رودخانه بزرگ بالی، علاوه بر تجربه کردن هیجان و رفتینگ، می توانند از قسمت های مرکزی بالی این رودخانه، آبشارهای خروشان بالی، استخرهای طبیعی و منظره های بی نظیر تماشا نمایند. ضمناً از قلم نیاندازید که بزرگترین و طولانی ترین رودخانه بالی نیز Ayung نامیده می گردد.

سفر به زیر آب - Bali Seawalker

یکی دیگر از تفریحات جزیره بالی که در سفر به بالی با آن رو به رو می شوید و به افراد علاقه مند به آب و دریا توصیه می کنیم به انجام آن بپردازند، گشت زیر آب بالی است! گشت زیر دریا تفریحی است که افراد علاقه مند به دنیای زیر آب می توانند با امکانات بسیار محدود و کمی آن را تجربه نمایند و با استفاده از کلاه های مخصوصی که به لوله های اکسیژنی که در قایق قرار گرفته اند و متصل نیز می باشند؛ به خوبی از دنیای زیر آب تماشا نمایند و تمام زیبایی های جانوری و گیاهی آن را ارزیابی نمایند. جالب است بدانید این کلاهک های مخصوص برای افراد عینکی نیز مناسب می باشند و انان نیز به راحتی می توانند از داخل این محفظه های شیشه ای، دنیای زیر آب را مشاهده نمایند. این تفریح معمولا تا عمق 7 متر برای گردشگران انجام می گردد و اغلب نیز در نقاط Sanur و Tanjung Benoa به انجام می رسد.

نشانی یکی از مکان های گشتی در زیر آب: خیابان Padanggalak ، تقاطع Bypass Ngurah Rai

شماره ارتباطی این مکان: 361281408(0)62+

کایت سرفینگ - Kite Sufring

کایت سرفینگ از تفریحات جزیره بالی مکانی مناسب و ایده آل برای علاقه مندان کایت نیز به شمار می رود. سرخوردن روی آب و انواع روش های سرفینگ که بوسیله کایت راهنمایی می گردد را می توانید با کایت سرفینگ تجربه کنید. ماه می تا ماه اکتبر برترین زمان برای انجام این ورزش و تفریح است چرا که در این ماه ها سرعت باد از 15 نات بیشتر نمی گردد و می توانید تجربه دل انگیزی را به دست آورید! شایان به ذکر است، قسمت شرقی سواحل بالی از جمله مکان هایی است که این نوع تفریح در آن صورت می گیرد.

تفریح با وسیله نقیله مخصوصی به نام ATV Rides

یکی دیگر از تفریحات و تفریح هایی که به یاری آن می توان جزیره بالی را بهتر شناخت، ATV Rides می باشد. این تفریح به این صورت است که گردشگران به وسیله دو مجموعه Bali Quad و Bali Buggy، رانندگی و هیجان با وسایل مخصوص این کار را در جنگل های سرسبز و زیبای اطراف جزیره بالی تجربه می نمایند. سرگرم شدن و تفریح با لوازم نقلیه مخصوص این کار و یا آفرود، از جمله تفریحات مورد علاقه بیشتر گردشگران و بازدید نمایندگان جزیره بالی است و از این رو، مربیانی برای این ماشین ها نیز در نظر گرفته شده تا پیش از سوار شدن، اطلاعات کافی و مناسبی را به شما انتقال دهند و نوع کار با این جور وسایل گشتی را به شما آموزش دهند.

باغ وحش جزیره بالی و Treewalks

باغ وحش Treewalks از بی نظیرترین تفریحات جزیره بالی دارای انواع مختلفی از تفریحات مجذوب نماینده و دوست داشتنی است. هر فردی می تواند در منطقه Singapadu با هیجان هایی از قبیل بالا رفتن از درخت با تکنیک های ویژه، ورزش و تفریحات سخت و نفس گیر، خود را به چالش بکشد. این تفریح ذکر شده ترکیبی از 30 فعالیت گوناگون از جمله زیپ لاین و... برای افراد بزرگسال و بچه ها نیز می باشد. در خصوص ساعات بازگشایی این باغ وحش نیز باید بگوییم که درب های این مکان تفریحی و مجذوب نماینده از ساعت 9 صبح تا 6 بعداز ظهر باز می باشد و نشانی آن نیز: Gianyar ،Sukawati، خیابان Raya Singapadu

تفریح هیجانی Canyon Tubing

بدون تعارف، اگر دیوانه رسیدن به هیجان غیر منتظره هستید؛ حتما Canyon Tubing را تجربه کنید! Canyon Tubing یعنی حضور تنهایی در آب های خروشان که از برترین تفریحات هیجانی برای گردشگران در سفر به بالی به شمار میرود؛ محل انجام این فعالیت نفس گیر در رودخانه ها و تپه های اطراف دهکده Kerta در شمال اوبود می باشد و اجرای آن نیز به این صورت است که شما سوار تیوبی می شوید و به تنهایی به داخل آب های خروشان رودخانه وارد می شوید و ادامه ماجرا چیزی نخواهد بود جز هیجان و بند آمدن نفس تان..!!! البته مربیان و راهنما نمایندگانی در این میان هستند که اصول کار را به شما می آموزند و شما را با تجهیزات کامل و ضریب امنیتی بالا، بدرقه این تفریح مجذوب نماینده می نمایند.

موزه هنری Agung Rai

تاریخ تاسیس این موزه در سال 1996 می باشد و قسمت های گوناگونی برای تماشا و یا استراحت کردن دارد که از جمله فعالیت های انجام شده در آن می توان به هنرهای متنوع بالی، انجام حرکات موزون و پایکوبی بالی، نقاشی های زیبا و دیگر موارد اشاره داشت. محل قرارگیری این موزه نیز در خیابان Pengosekan واقع شده است.

پارک پرندگان و خزندگان جزیره بالی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری بالی و محبوب ترین تفریحات جزیره بالی که در کنار تمام همراهان و خانواده خود می توانید از آن بازدید کنید، پارک پرندگان و خزندگان بالی می باشد که به دلیل وجود انواع پرندگان رنگارنگ و خزندگانی گوناگون، آن هم در مساحت دو هکتاری از جنگل های استوایی، منظره بسیار زیبایی را به وجود آورده که برای عکس گرفتن، بسیار جای مناسبی است. بیش از صدها گونه پرنده در این پارک وجود دارد که هر کدام در گونه خود بی مانند می باشند. ساعت کار پارک پرندگان و خزندگان بالی از ساعت 9 صبح الی 6 عصر و آدرس آن نیز Gianyar ،Batubulan ،Singapadu، خیابان Serma Cok Ngurah Gambir

معبد Ulun Danu Beratan

وجود منظره ها و چشم مقدارای بی مقدار مناسب برای عکاسی در این معبد باعث جذب هواداران زیادی به این منطقه شده است و عکس هایی که از این مکان گرفته می گردد بیشتر شبیه به پوسترهای تخیلی هستند تا یک عکس واقعی! موقعیت این معبد در غرب دریاچه Beratan در Bedugal است و از شرایط آب و هوایی بسیار مطبوع و دلنشینی که باعث جذب بسیاری از افراد بومی خود این منطقه در ایام آخر هفته شده است نیز برخوردار است. در این معبد می توانید به تفریح و استراحت کردن در آن بپردازید که البته قیمت ورودی این معبد 10000 روپیه برای گردشگران خارجی است. ضمناً گردشگران علاقه مند به قایقرانی، می توانند با اجاره کردن قایق های مختلف به گشت و گذار بر روی دریاچه مجاور این معبد نیز مشغول شوند.

بوتانیک گاردن بالی - Bali Botanic Garden:

در سفر به بالی تا به امروز گردشگران علاقه زیادی به طبیعت استوایی و منظره چشم نواز برای عکاسی در بوتانیک گاردن بالی از خود نشان داده اند که البته افراد بومی بالی نیز به این پارک علاقه خاصی تا به امروز از خود، نشان داده اند! گونه های گیاهی نادر و گل های بسیار زیبا و مجذوب نماینده در این پارک و بعلاوه موقعیت مکانی نزدیک به معبد Ulum Danu، از دیگر تفریحات جزیره بالی و برجستگی های این جاذبه گردشگری بالی می باشد که می توانند برای هر گردشگر و گردشگری بسیار حائز اهمیت نیز باشند.

چشمه های آبگرم Banjar

موقعیت چشمه های آبگرم نام برده شده در 5 کیلومتری جنوب ساحل Lovina در شمال جزیره بالی است. به دلیل نزدیک بودن این چشمه های آبگرم به معابد بودایی Brahmavihara Arama معماری آنان از این معابد الهام گرفته شده است که البته در حال حاضر با توجه به استفاده از روش ها و متدهای روز دنیای، این منطقه کاملا شکل و شمایل امروزی به خود گرفته است و همواره آماده استقبال از گردشگران و گردشگر های داخلی و خارجی می باشد. البته از خواص درمانی این چشمه های آبگرم نیز نباید غافل شویم که برای مردم محلی تا به امروز بسیار پر فایده بوده اندو از پرطرفدارترین تفریحات جزیره بالی به شمار می آید.

منبع: همگردی
انتشار: 20 دی 1401 بروزرسانی: 20 دی 1401 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 2176

به "سفر به بالی همراه با معرفی مکان های تفریحی فراوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به بالی همراه با معرفی مکان های تفریحی فراوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید