آمادگی برای اشتراک گذاری یافته های کرونا با دانشگاههای روسیه

به گزارش مجله فضای وب، به گزارش خبرنگاران، جلیل کوهپایه زاده امروز در پنجمین نشست روسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه، گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایران 11 دانشکده مستقل و بیش از 9 هزار دانشجو و بیش از هزار اعضای هیئت علمی دارد.

آمادگی برای اشتراک گذاری یافته های کرونا با دانشگاههای روسیه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اضافه نمود: دانشگاه علوم پزشکی ایران می تواند در شرایط کنونی با دانشگاه های روسیه در ارتباط باشد و توسط ارتباط های مجازی تجربیات خود را به اشتراک بگذارد. ما کلینیک های آموزشی داریم که می توان آموزش ها را با دانشگاه های روسی که رشته هایی مثل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پیراپزشکی، علوم رفتاری، مامایی و پرستاری دارند به اشتراک بگذاریم.

وی ادامه داد: ما می توانیم در این شرایط تجربیات حاصل از فراوری واکسن و داروها را با دانشگاه های روسیه به اشتراک بگذاریم. امیدوارم بتوانیم ارتباط بین المللی به ویژه ارتباط مجازی را در سطح دانشگاه های ایران و روسیه تقویت کنیم.

وی در ادامه اظهار داشت: تعاملات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با دانشگاه های علوم پزشکی کشور روسیه می تواند به شیوه های مختلف اعم از برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی، انجام پروژه های مشترک، تبادل استاد، اعزام دانشجو و غیره اتفاق بیفتد.

کوهپایه زاده یکی دیگر از زمینه های لازم برای همکاری های مشترک دانشگاه علوم پزشکی ایران با دانشگاه های علوم پزشکی روسیه را در حوزه تحقیق، توسعه و تجهیزات علوم پزشکی عنوان نمود و گفت: با توجه به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع کرونا می توانیم در حوزه فراوری و توسعه وسایل حفاظت بهداشتی و علوم پزشکی و همچنین تجهیزات آزمایشگاهی با دانشگاه های کشور روسیه همکاری داشته باشیم که این امر در حوزه وسایل تنفسی و یاری تنفسی نیز می تواند صورت بگیرد. همچنین تبادل تجربیات مدیریتی در بحران ناشی از کرونا نیز می تواند به عنوان تعاملات دانشگاه های کشور روسیه و ایران در نظر گرفته گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه تدوین پروتکل های علمی در حوزه های تشخیصی، درمان و پیشگیری از کرونا و همچنین بیماری های تنفسی می تواند از دیگر موضوعات قابل بحث و مشترک بین دانشگاه های علوم پزشکی روسیه و دانشگاه ایران باشد، توضیح داد: این موضوع نیز قابلیت پیگیری در سطح دانشگاه های بین المللی و خارجی را دارد.

وی در ادامه از راه اندازی کمیته علوم پزشکی مشترک با دانشگاه های روسیه در دانشگاه علوم پزشکی ایران اطلاع داد و گفت: این کمیته می تواند در موضوعات مورد آنالیز و پیگیری مشترک بین دانشگاه های دو کشور نقش تاثیرگذاری داشته باشد و حتی میتواند اصالت فعالیت های دانشگاهی را چندین برابر افزایش بدهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1095

به "آمادگی برای اشتراک گذاری یافته های کرونا با دانشگاههای روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی برای اشتراک گذاری یافته های کرونا با دانشگاههای روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید