ابزاری برای رسیدن به شادی و زندگی بامعنا

به گزارش مجله فضای وب، به گزارش خبرنگاران کتاب مینیمالیسم: زیست معنادار با حداقل ها نوشته جاشوآ فیلدز میلبورن و رایان نیکودموس به ترجمه جاوید ثمودی از سوی نشر لوگوس منتشر شده است.

ابزاری برای رسیدن به شادی و زندگی بامعنا

در بخشی از مقدمه کتاب می خوانیم: هدف غایی این کتاب درباره شماست و اینکه چگونه می توانید یک زندگی بامعنا داشته باشید. اما قبل از آن بیایید چند لحظه ای درباره خودمان صحبت کنیم. ما دو نفر یعنی جاشوآفیلدز و رایان نیکودموس مینیمالیست هستیم. ما هر دو نفر سی ساله هستیم و درباره برخورداری از یک زندگی بامعنا مقاله هایی را درباره داشتن وسایل و خرت و پرت های کمتر در یک وب سایت می نویسیم. این وب سایت هر ماه بیش از صد هزار خواننده دارد. ما بارها در نشریه ها و شبکه هایی مانند وال استریت ژورنال، ان پی آر، سی بی سی، ان بی سی، فاکس و دیگر رسانه ها حضور پیدا نموده ایم. مقاله های ما در چندین وب سایت معروف در اینترنت و مجله تایم منتشر شده است. هر دوی ما تجربه زیادی در رهبری تعداد زیادی از افراد در شرکت آمریکا داشته ایم و به صدها کارمند آموزش داده ایم و به آنها یاد داده ایم که چگونه رشد نمایند و زندگی بامعنایی داشته باشند.

روزی روزگاری، ما دو جوان حرفه ای شاد بودیم که در دیتون اوهایو زندگی می کردیم. این حال، شادی ما، شادی حقیقی نبود. در اواخر دهه سوم زندگی مان برترین دوستان هم بودیم و شغل پردرآمد شش رقمی، ماشین های خوب، خانه های بزرگ، وسایل بازی فراوان و کلی خرت و پرت و وسایل داشتیم. با این حال، با وجود داشتن این همه وسیله، خودمان نیز به خوبی می دانستیم که از زندگی مان رضایت نداریم. می دانستیم که شاد نیستیم و از زندگی مان راضی نیستیم. متوجه شدیم که هفتاد تا هشتاد ساعت کار در هفته و خریدن وسایل بیشتر این خلاء را پر نمی کند، اما با استفاده از مینیمالیسم برای تمرکز بر چیزهای مهمتر بار دیگر توانستیم کنترل زندگی خودمان را به دست بگیریم. فصل نخست این کتاب با عنوان چگونه به اینجا رسیدیم به طور مفصل و با جزئیات به سفر ما به درون مینیمالیسم می پردازد.

هدف از نگارش این کتاب استفاده کاربردی از آن است و به هیچ عنوان قصد هدردادن وقت شما را نداریم. هدف از ارائه این ابزارها در این کتاب استفاده کاربردی از آنهاست و در واقع هدف ما از معرفی این ابزارها، کشف و رسیدن به یک زندگی بامعناتر است. افزون بر این، در حالی که خواندن کل کتاب در یک یا دو روز امکان پذیر است، ما این کتاب را در هفت بخش کوتاه و فشرده سازمان دهی نموده ایم، بخش هایی که در یک هفته قابل خواندن و فهم است. در واقع، در هر بار مطالعه یک فصل را می توان خواند و درک کرد.

محتوای این کتاب از مطالب موجود در سایتمان فرق دارد. کتاب پیش رو به شیوه ای متفاوت به بحث پیرامون مینیمالیسم می پردازد و به طور عمیق و با جزئیات به آنالیز پنج بعد زندگی بامعنا می پردازد. این کتاب بعلاوه اطلاعات فراوانی از زندگی شخصی ما در اختیار شما قرار می دهد و شما را نسبت به رویدادهای غم انگیزی که موجب سفر ما به سوی مینیمالیسم و به سوی دنیا بیرون از فضای وب شد، آگاهی و بینش لازم را به دست می دهد.

خود کتاب به شیوه ای خاص نوشته شده است و سازماندهی خاصی دارد. این کتاب با هدف وادارساختن شما به اندیشیدن درباره زندگی و سبک زندگی تان است. این کتاب می خواهد شما را وادار به انجام کاری کند و شما با نگاهی به درون خود می توانید از زندگی قبلی تان فاصله بگیرید و به زندگی جدیدتان سفر کنید، زندگی جدیدی که پر از معنا باشد. این کتاب با هدف یاری به شما نوشته شده است؛ اینکه شما متوجه شوید می توانید تغییر کنید و در اینکه قصد دارید چه کسی شوید، بازنگری کنید. شما می توانید به برترین فرد ممکن بتدیل شوید. در واقع به خود واقعی تان تبدیل شوید، فردی پرشور و پرحرارت، بامحبت و دلسوز. خوش به حالتان!

این کتاب از هر لحاظ، سرشار از توصیه و مشاوره است. اندیشه ها، تجربه ها، راهبردها و توصیه های موجود در این کتاب در واقع مشاوره های مولفان به مخاطبان است. در هر مقطع از زندگی تان که اکنون در آن قرار دارید، این کتاب می تواند مهمترین چیزهای زندگی شما را ببخشد؛ سلامت شما، روابط شما، توجه و پیگیری و شور و علاقه تان، رشد و پیشرفت شما به عنوان یک فرد و یاری به شما به دیگران. این پنج بعد، بنیادها و راساس یک زندگی را شکل می دهد؛ مولفان با جزئیات به تبیین این پنج موضوع می پردازند که چرا این پنج بعد با اهمیت هستند و اینکه شما چگونه می توانید هر یک از این حوزه ها را ارتقا ببخشید.

کتاب مینیمالیسم: زیست معنادار با حداقل ها نوشته جاشوآ فیلدز میلبورن و رایان نیکودموس به ترجمه جاوید ثمودی در 400 نسخه به بهای 50 هزار تومان از سوی نشر لوگوس منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 3 آذر 1400 بروزرسانی: 3 آذر 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1860

به "ابزاری برای رسیدن به شادی و زندگی بامعنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابزاری برای رسیدن به شادی و زندگی بامعنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید