راهنمای سفر به باث (Bath)، انگلستان

به گزارش مجله فضای وب، باث، یکی از شهرهای انگلستان، تاریخی پرفراز و نشیب را تجربه نموده است. در این شهر، جاذبه های فراوانی برای همه سلیقه ها وجود دارد. چه به بازدید از کلیساهای جامع علاقه داشته باشید و چه دلتان بخواهد خانه جین آستین را ببینید، در باث ناامید نمی شوید. از دیگر جاذبه های این شهر توریستی می توان حمام های رومی را نام برد که یکی از مهم ترین دلایل گردشگران برای سفر به این شهر است. در چشمه های آب گرم با امکانات لوکس و اسپاها می توانید لذت ببرید و در رستوران های عالی با چشم اندازهای نفس گیر، برترین غذاها را نوش جان کنید.

راهنمای سفر به باث (Bath)، انگلستان

این شهر، جاذبه ها و امکانات لوکس زیادی دارد ولی با وجود این، جاذبه های رایگان هم در آن پیدا می گردد بنابراین اگر بودجه محدودی برای سفر به باث دارید، نگران نباشید. البته باث درمجموع یک مقصد گردشگری گران است و برای سفر کوتاه یک روزه مناسب است مگر اینکه از علاقه مندان به اسپا باشید.

مهم ترین جاذبه این شهر، حمام های باستانی رومی است که بازدید از آن ها زیاد طول نمی کشد. یکی دیگر از تفریحات محبوب گردشگران در باث، استفاده از اسپاها و چشمه های آب گرم است. اگر قصد دارید مدت زمان بیشتری در این شهر بمانید، این راهنمای سفر به شما یاری می نماید که سفری بهتر و مجذوب نماینده تر برنامه ریزی کنید.

تور انگلستان

اطلاعات ضروری | آب و هوا | برترین زمان برای سفر | هزینه های سفر | صرفه جویی در هزینه ها | جاذبه ها | رژیم غذایی

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران

باث در منطقه زمانی UTC/GMT +1 نهاده شده است و سه ساعت و نیم از تهران عقب تر است.

زبان رسمی

انگلیسی

واحد پول

پوند استرلینگ

نوع برق شهری

برق شهری در انگلستان 230 ولت و 50 هرتز است. دوشاخه ها و پریزها در انگلستان از نوع G است که در ادامه تصویر آن را مشاهده می کنید:

کد کشور

+44

شماره های اضطراری

شماره اضطراری عمومی برای آمبولانس، آتش نشانی و پلیس: 112 یا 999

جهت رانندگی

چپ

شرایط آب و هوا

در باث، آب وهوا گرم و معتدل است. این شهر در طول سال، اندازه قابل توجهی بارندگی دارد حتی در خشک ترین ماه های سال نیز بارندگی اتفاق می افتد. میانگین دمای هوا در باث 9/7 درجه و میانگین بارش سالانه باران 761 میلی متر است. خشک ترین ماه سال در باث، ماه آوریل است. در گرم ترین ماه سال یعنی ژوئیه، میانگین دمای هوا به 16 درجه می رسد. ژانویه سردترین ماه سال است و میانگین دمای هوای آن 3/8 درجه است.

برترین زمان برای سفر

باث یک مقصد گردشگری مناسب برای سفر در تمام ایام سال است. تعداد زیاد جشنواره هایی که در طول سال برگزار می شوند، باعث می گردد که هر زمان از سال که به باث سفر کنید، تفریح داشته باشید. البته هوا در زمستان سرد می گردد و میانگین دمای هوا در این فصل 4 درجه سانتی گراد است. تابستان های باث ملایم و مطبوع است ولی سفر در هرکدام از این دو فصل، مزایا و معایب خاص خود را دارد.

در فصل بهار و پاییز، طبیعت باث با هزاران رنگ زیبا، رنگ آمیزی می گردد و بر مجذوب نمایندهیت آن افزوده می گردد. اگر دوست دارید سفری آرام و به دور از ازدحام گردشگران داشته باشید، فصل پاییز را برای سفر انتخاب کنید. در این فصل، قیمت هتل ها کاهش می یابد. کریسمس هم زمان مناسبی برای سفر است و شهر باث حال وهوای بانشاط و مجذوب نمایندهی دارد.

از ژانویه تا فوریه

این فصل، چندان برای سفر به باث مناسب نیست و بهتر است که از سفر اجتناب کنید. آب وهوا در این فصل بسیار سرد است و اگر تصمیم گرفتید در این فصل سفر کنید، باید از قبل سرمای هوا و مسائل مرتبط با آن را در نظر بگیرید.

از مارس تا اوت

این فصل، فصل خلوت گردشگری در باث است به همین علت، قیمت بلیط پروازها و نرخ هتل ها نسبت به فصل شلوغ گردشگری، مقرون به صرفه تر است.

از سپتامبر تا اکتبر

این فصل، فصل شلوغ گردشگری در باث و برترین زمان از سال برای سفر به این شهر است.

از نوامبر تا دسامبر

آب وهوای سرد باعث می گردد آن طور که باید نتوانید از سفرتان لذت ببرید. در این فصل میانگین دمای هوا 8 درجه است و احتمال بارندگی هم وجود دارد.

هزینه های سفر

هزینه اقامت در هاستل ها

در باث می توانید با پرداخت 12 تا 15 پوند، در خوابگاه یک هاستل خوب و راحت، اقامت کنید. اتاق های خصوصی هاستل ها 65 پوند قیمت دارند. نباید فراموش کنید که باث یک شهر کوچک است و تعداد هاستل های آن بسیار کم است. بنابراین اگر قصد دارید حتما در هاستل اقامت کنید، باید از قبل اتاق رزرو کنید. در همه هاستل ها وای فای رایگان و برخی از آن ها صبحانه رایگان، ارائه می گردد. با پرداخت شبی 20 پوند می توانید در کمپ چادر بزنید و از امکانات پایه کمپ، بهره ببرید.

هزینه اقامت در هتل های مقرون به صرفه

هتل های مقرون به صرفه به ازای اتاق دوتخته از 70 پوند شروع می شوند. باث یک مقصد گردشگری مقرون به صرفه نیست بنابراین توقع تخفیف های قابل توجه نداشته باشید. بسیاری از هتل های مقرون به صرفه شهر، صبحانه رایگان می دهند. اگر می خواهید هزینه سفرتان را کاهش دهید، می توانید آپارتمان کرایه کنید. هزینه کرایه یک آپارتمان اشتراکی شبی 20 پوند است. در سایت Airbnb می توانید اقامتگاه های اشتراکی زیادی پیدا کنید. برای کرایه یک آپارتمان کامل باید شبی 65 پوند بپردازید.

میانگین هزینه غذا

با پرداخت 6 پوند می توانید غذاهایی مثل چیپس و ماهی، پای گوشت و سایر غذاهای سبک و وعده های ناهار را نوش جان کنید. رستوران های باث گران قیمت اند. هزینه خوردن یک وعده غذای خوب در رستوران از 30 پوند شروع می گردد. با 40 تا 50 پوند می توانید مواد غذایی مورد احتیاج برای یک هفته را تهیه کنید و خودتان آشپزی کنید. این مواد شامل مواد اولیه اصلی برای تهیه غذا است از جمله پاستا، برنج، میوه و سبزی، مرغ، مواد تهیه ساندویچ و...

هزینه حمل و نقل عمومی

اگر در محدوده شهری اقامت کنید برترین راه برای جابه جایی در شهر، پای پیاده یا با اتوبوس است. بلیط های یک روزه اتوبوس 4 پوند قیمت دارند. با وجود این، باث شهری کوچک است و به راحتی به همه جای آن می توانید با پای پیاده سر بزنید و هزینه وسایل حمل ونقل عمومی را برای ورودی جاذبه ها کنار بگذارید. علاوه بر این، باث یکی از شهرهایی است که از شهرهای اطرافش، دسترسی راحتی دارد و از شهرهای اطراف با اتوبوس می توانید خود را به باث برسانید. با پرداخت روزی 15 پوند می توانید دوچرخه کرایه کنید که فرصتی عالی برای گشت وگذار در شهر است.

میانگین هزینه روزانه پیشنهادی: 50 پوند

البته این هزینه پیشنهادی در شرایطی است که صرفه جویی کنید یعنی در هاستل اقامت کنید، بیشتر وعده های غذایی را خودتان بپزید و کمتر بیرون غذا بخورید و از وسایل حمل و نقل عمومی بهره ببرید یا پیاده به گوشه و کنار شهر سر بزنید. اگر بخواهید در هتل بهتری بمانید یا بیشتر در رستوران غذا بخورید، باید هزینه های به مراتب بیشتری بپردازید.

صرفه جویی در هزینه ها

در کافه ها غذا بخورید

رستوران ها در باث بسیار گران قیمت هستند. البته در این رستوران های عالی، برترین و لذیذترین غذاها سرو می شوند ولی با غذا خوردن در کافه ها و رستوران های کوچک محلی، می توانید حال و هوای زندگی اهالی شهر را از نزدیک لمس کنید و هزینه کمتری بپردازید. یک وعده غذا در کافه 8 پوند تمام می گردد ولی هزینه غذا خوردن در رستوران ها از 19 پوند شروع می گردد.

پیاده روی کنید

باث شهر بزرگی نیست و به راحتی با پیاده روی می توانید به همه جا سر بزنید و چند پوند بیشتر صرفه جویی کنید. می توانید این هزینه صرفه جویی شده را صرف جاذبه هایی مثل اسپا کنید.

کوچ سرفینگ را امتحان کنید

در حالی که باث شهر کوچکی است، میزبان های زیادی در سایت کوچ سرفینگ دارد که آمادگی دارند از مهمانان در منزل خود استقبال نمایند. از آنجایی که شهر در تابستان شلوغ نیست و بسیاری از اهالی خودشان به تعطیلات و سفر می فرایند، باید درخواست خود را برای پیدا کردن میزبان، زودتر ارسال کنید.

از سرویس های اشتراک خودرو بهره ببرید

با استفاده از اپلیکیشن هایی مثل اوبر می توانید با کسی هم سفر شوید و کرایه ماشین را تقسیم کنید.

جاذبه های گردشگری

باث، یکی از زیباترین و مجذوب نماینده ترین شهرهای کوچک انگلستان است. شهر باث را بیش از هر چیز به خاطر آثار تاریخی مشهورش می شناسند که معروف ترین آن ها حمام های رومی دو هزار ساله است. علاوه بر این، این شهر به خاطر ساختمان های عسلی رنگ و معماری خاصش مشهور است که این ساختمان های قدیمی، به خوبی حفظ و نگهداری می شوند. امروزه، تقریبا 500 بنا از بناهای قدیمی شهر به عنوان میراث تاریخی و آثار ارزشمند معماری در نظر گرفته می شوند. معماری بومی در باث بسیار اهمیت دارد. در ادامه، تعدادی از مهم ترین تفریح ها و جاذبه ها در باث را معرفی می کنیم که برای بازدید از آن ها می توانید برنامه ریزی کنید و اگر زمان کافی در اختیار دارید، باث را بدون دیدن این جاذبه ها ترک نکنید.

حمام های رومی (Roman Baths)

در حالی که رومیان اولین حمام های چشمه های آب گرم طبیعی را در باث برای ریلکسیشن ساختند، ولی طبق افسانه های محلی، خواص درمانی این چشمه ها 500 سال قبل تر به وسیله یک فرمانروای بریتانیایی کشف شده بود. رومیان در این شهر حمام مشهور رومی را ساختند. در این حمام آب چشمه های معدنی مورد استفاده قرار می گیرد که دارای 43 ماده معدنی است. دمای این آب 46/5 درجه است.

این بنا، به عنوان رمانتیک ترین بنای بریتانیا انتخاب شده است و یکی از برترین نمونه های معماری رومی است که در برتانیا هنوز پابرجا است. بسیاری از آثار کشف شده در جریان حفاری های منطقه ها اطراف این حمام رومی، در موزه ای نگهداری می شوند. پکیج های مختلفی برای استفاده از این حمام رومی و چشمه های آب گرم در سایر حمام های رومی وجود دارد که می توانید آن ها را انتخاب و رزرو کنید.

تئاتر رویال (Theatre Royal)

برای اینکه در سفر به باث، یک شب رویایی و فراموش نشدنی را تجربه کنید، سری به تئاتر رویال بزنید. این تئاتر میزبان سه تالار اجرا است و تاریخچه ای طولانی دارد. استیج اصلی میزبان هنرمندان مشهور پانتومیم و موسیقی دان های معروفی است که گهگاهی در این تئاتر برنامه اجرا می نمایند. در سایر تالارها، برنامه های متنوعی از قبلی نمایش های کمدی، نمایشنامه های تجربی و تئاترهای عروسکی برگزار می گردد. یک تئاتر مخصوص بچه ها هم در این مجموعه وجود دارد.

آثار معماری جرجی و رویال کرسنت (Royal Crescent)

یکی از مجذوب نمایندهیت های باث برای گردشگران، معماری جرجی این شهر است که بناهای قدیمی آن خوبی حفظ و نگهداری می شوند. برترین جا برای شروع گشت وگذار در بین آثار معماری جرجی، ساختمان باث کالکشن (Bath Collection) است. این موزه دیدنی نشان می دهد که چطور طراحی های کلاسیک بر نحوه ساخت وساز در این شهر و معماری تاثیر گذاشته اند. علاوه بر این، یک مدل کوچک و فوق العاده دیدنی و همراه با جزییات دقیق از معماری باشکوه و دیدنی منطقه تاریخی شهر در این موزه نهاده شده است.

بعد از بازدید از موزه می توانید جهت خود را به سمت خیابان ها و کوچه های دیدنی شهر ادامه دهید و به شمت شمال غربی شهر بروید جایی که برترین نمونه های معماری شهر در آن قرار دارند. مثلا میدان کویین بناهایی بسیار زیبا دارد و نمای بیرونی آن ها با المان های قرن هجدهمی، مجذوب نمایندهیت خاصی به این گوشه از شهر داده است.

رویال کرسنت، مجموعه ای از خانه های قدیمی است که ظاهری یکسان و نمایی شبیه به قصر دارند. بسیاری از خانه های این مجموعه خصوصی هستند ولی یکی دو نمونه از آن ها به روی عموم باز است و می توانید از آن ها دیدن کنید. با دیدنی این خانه ها می توانید سبک زندگی اهالی ثروتمند این شهر در دوران جرجی، تصور کنید.

صومعه باث (Bath Abbey)

کلیسای جامع گوتیک بیشاپ باث و ولز که با نام صومعه باث هم شناخته می گردد در سال 1499 ساخته شد درست بعد از اینکه بیشاپ الیور کینگ، یک رویای صادقانه دید. در رویای او فرشتگان با نردبان به بهشت می رفتند. بعلاوه در خواب صدایی شنید که می گفت ملکه باید یک درخت زیتون بکارد و پادشاه، کلیسا را بازسازی کند. این خواب به عنوان نشانه ای برای بازسازی کلیسا مورد توجه نهاده شد. این مکان از سال 757 میلادی یک مکان زیارتی و برای مسیحیان بود. این رویا که به بازسازی این مکان مذهبی منجر شد، روی سنگی ثبت شده و در بخش غربی بنا، نگهداری می گردد.

خیابان میلسام (Milsom)

در سفر به باث حتما زمانی را برای گشت وگذار در خیابان میلسام و بازدید از فروشگاه های آن در نظر بگیرید. در این خیابان، بوتیک های شیک و مدرن و فروشگاه های هنری فراوانی وجود دارد که سوغات و صنایع دستی، هدیه، لباس و محصولاتی از این دست می فروشند. اگر می خواهید برای عزیزان تان از سفر به باث یک سوغاتی خوب تهیه کنید، حتما باید به این خیابان سر بزنید.

پل پولتنی (Pulteney Bridge)

پل پولتنی یکی از معدود پل های شهر است که بنای روی آن ها هنوز سالم به جای مانده است. این پل در سال 1770 ساخته شده است تا منطقه مرکزی باث را به بخش توسعه نیافته شهر که در طرف دیگر رود آوون قرار داشت، متصل کند. این پل به عنوان یکی از رمانتیک ترین پل های این چنینی، در جهان شناخته می گردد. در سه گذرگاه طاق دار این پل، مغازه های کوچکی وجود دارد و پل به خیابان زیبای گریت پولتنی منتهی می گردد که پر از خانه های قدیمی دوران جرجی است.

موزه هولبرن (Holburne Museum)

مجموعه بی نظیری از آثار هنر و نقاشی از هنرمندان بزرگی مثل رینولدز و استابز در موزه هولبرن به نمایش گذاشته شده است. علاوه بر نقاشی آثاری مثل اشیای سفالی و نقره ای از قرن هجدهم و تندیس های برنزی رنسانس در این موزه نگهداری می گردد. این موزه در خانه سابق سر تومان هولبرن واقع شده است و یک کافه و باغ دارد که مشرف به پارک های مجاور نهاده شده اند.

مرکز جین آستین (Jane Austen Centre)

جین آستین یکی از محبوب ترین نویسندگان مشهور جهان است. در مرکز جین آستین، نمایشگاه ها و اطلاعات جالبی در خصوص این نویسنده وجود دارد. تندیسی مومی از این نویسنده با لباس های مخصوص آن دوران، در موزه قرار داده شده است که گردشگران معمولا برای عکس انداختن با آن، سرو دست می شنمایند. این مجموعه یک چایخانه سنتی هم دارد که برای استراحت مناسب است.

موزه مد (Fashion Museum)

بعد از دیدنی معماری دیدنی باث، یکی از کارهای مجذوب نمایندهی که می توانید انجام دهید این است که در خصوص سبک لباس پوشیدن افرادی که در این خانه های قدیمی زیبا زندگی می کردند، اطلاعات جالبی به دست آورید. در موزه مد با مد و سبک پوشش اهالی منطقه آشنا می شوید. این موزه، در یک خانه تاریخی زیبا نهاده شده است و مجموعه ای لباس های معاصر و تاریخی در آن نگهداری می گردد. 150 تندیس ملبس و 30 هزار لباس اصیل، از قرن شانزدهم تا زمان حضر در این موزه به نمایش درآمده است.

این موزه فقط به لباس های عصر خاص اختصاص ندارد و تم ها و موضوعات مختلفی را در بر می گیرد؛ مثلا پوشاک زنان، پوشاک مردان، پوشاک روز و شب و همین طور مد جایگزین مدرن از بخش های مختلف این موزه است. برای کسانی که دوست دارند لباس های قدیمی و محلی را امتحان نمایند، تعدادی از لباس های سنتی دوباره بازسازی شده اند و امکان پوشیدن آن ها برای بازدیدنمایندگان وجود دارد.

خانه Sally Lunn

قدمت خانه قدیمی Sally Lunn به سال 1483 برمی گردد و یکی از قدیمی ترین خانه ها در باث است. این خانه قرون وسطایی امروزه به یک موزه مجذوب نماینده و چایخانه تبدیل شده است. در این چایخانه شیرینی مخصوصی به نام کلوچه Sally Lunn سرو می گردد که آن را با دستورهای سنتی اصیل تهیه می نمایند. این چایخانه در چند قدیمی از صومعه باث نهاده شده است و از دوران روم تابه حال، میزبان بسیاری از مسافران این شهر بوده است.

نان یا کلوچه Sally Lunn با خمیر ورآمده که دارای خامه و تخم مرغ است تهیه می گردد و بافت و طعمی شبیه به بریوش فرانسوی دارد. این نان را گرم و قطعه قطعه شده همراه با کره سرو می نمایند. اولین بار در سال 1780 نامی از این کلوچه ثبت شده است.

موزه هنر آسیای شرقی (Museum of East Asian Art)

موزه هنر آسیای شرقی در یک خانه قدیمی به سبک معماری جرجی نهاده شده است که این خانه به زیبایی تمام بازسازی و بازسازی شده است. در این موزه، آثار هنری متعددی صرفا متعلق به منطقه شرق و جنوب شرق آسیا به نمایش درآمده است. بازدید از این موزه، تضاد جالبی با معماری انگلیسی باث و حمام های رومی دارد. این موزه به غیر از نمایشگاه های هنری، دارای فضای سبز زیبا و یک چای خانه دنج است.

داخل موزه، جهانیی رنگارنگ و متنوع از هنر آسیایی منتظر شما است. اشیای سرامیکی، سنگ های قیمتی، ظروف چوبی و فلزی از جمله آثاری هستند که در این موزه به نمایش درآمده اند. این مجموعه در بریتانیا منحصربه فرد است. این موزه در خیابان بنت نهاده شده است.

موزه نجوم هرشل (Herschel Museum of Astronomy)

موزه نجوم هرشل در خانه ای به سبک معماری جرجی نهاده شده است که کاملا بازسازی و بازسازی شده است. در این موزه، وسایل و اشیای مربوط به ویلیام هرشل، منجم و موسیقی دان مشهور نگهداری می گردد. در این موزه از آشیا و آثار مختلفی می توانید دیدن کنید از جمله آلات موسیقی و نت های موسیقی. در این موزه منابع متعددی در خصوص بزرگترین دستاورد این منجم یعنی کشف سیاره اورانوس در سال 1781 وجود دارد. این موزه در خیابان کینگ نهاده شده است.

او ساخت تلسکوپ انعکاسی را با یاری خواهرش، کارولینه هرشل، شروع کرد. با تلسکوپ بازتابی کوچک 18سانتیمتری ساخت خودش سیاره اورانوس را در سال 1781 کشف کرد. وی با گذراندن نور خورشید از منشور به وجود تابش فروسرخ پی برد. بعلاوه از هرشل 24 سمفونی بر جای مانده است. او در سال 1816 لقب سر دریافت کرد.

موزه آمریکایی در بریتانیا (American Museum in Britain)

موزه آمریکایی در بریتانیا در محوطه ای بسیار وسیع از ییلاقات منطقه دیدنی سامرست نهاده شده است. در این موزه دیدنی، مجموعه های ارزشمندی از آثار و اشیای گوناگون از جمله نقشه، آثار هنر بومی و مردمی و... پیدا می گردد متعلق به دورانی بین دوران استعمار تا جنگ سرد است. اگر برای سر زدن به این موزه برنامه ریزی دقیق داشته باشید می توانید زمانی خودتان را به موزه برسانید که رویدادهای زنده مرتبط با فرهنگ و تاریخ منطقه برای بازدیدنمایندگان برپا می گردد. مثلا بازسازی صحنه های مبارزه.

پارک رویال ویکتوریا (Royal Victoria)

پارک رویال ویکتوریا، یک فضای سبز انبوه و زیبا است که برترین جا برای برگزاری پیک نیک های ساده در باث است. هر گوشه ای از پارک که نگاه بیندازید، چشم انداز ای زیبا خواهید دید که وادارتان می نماید، دوربین تان را روشن کنید. این پارک را ملکه ویکتوریا در سن یازده سالگی افتتاح کرد. این فضای سبز وسیع، در اصل یک باغ کشاورزی بوده و اکنون موقعیتی فوق العاده برای لذت بردن از طبیعت و فضای سبز در شهر باث است.

گالری هنر ویکتوریا (Victoria Art Gallery)

گالری هنر ویکتوریا دومین موزه پربازدید شهر باث است. در این گالری دیدنی، مجموعه های بی نظیری از آثار هنری نقاشان مشهور از جمله سیکرت و ترنر نگهداری می گردد. نمایشگاه های بیشتری غیر از آثار نقاشی در این گالری وجود دارد از جمله چینی و سفال، شیشه و ساعت. این موزه در خیابان بریج نهاده شده است.

گالری هنر ویکتوریا در سال 1900 برای گرامیداشت ملکه ویکتوریا افتتاح شد. در این موزه بیش از 1500 اثر شامل نقاشی های رنگ روغن از هنرمندان بریتانیایی نگهداری می گردد که این آثار متعلق به سال 1700 میلادی به بعد هستند. طبقه اول این مجموعه، زمانی یک کتابخانه عمومی بود.

برج بکفورد (Beckford)

موزه و برج بکفورد بین سال های 1826 تا 1827 ساخته شده است. پلکان های مارپیچ و چشم اندازهای زیبایی از منطقه ها اطراف در این ساختمان خودنمایی می نماید. برج تزیینی بکفورد به سبک نئوکلاسیک ساخته شده است. این برج برای ویلیام توماس بکفورد، رمان نویس ثروتمند، منتقد و کالکتور آثار هنری ساخته شد. بعد از مرگ بکفورد در سال 1844، برج و زمین های اطراف آن وقف شدند. در سال 1931 این سازه دچار آتش سوزی شد و بعد از این حادثه، با یاری های مردمی بازسازی شد. اکنون در این موزه نقاشی، کتاب و آثاری از زندگی بکفورد به عنوان نویسنده و دوستدار هنر، به نمایش درآمده است.

فستیوال بین المللی موسیقی باث

فستیوال بین المللی موسیقی باث به عنوان یکی از متنوع ترین جشنواره های موسیقی اروپا شناخته می گردد. این جشنواره بین المللی هر سال از اواخر مه تا اوایل ژوئن، برگزار می گردد. رویدادهای مختلفی در طی این جشنواره برگزار می گردد که شامل اپرا، موسیقی ارکسترال، کنسرت های کر، اجراهای جاز، نمایشگاه های هنری، سخنرانی و بحث های هنری است. این رویدادهای طیف وسیعی از سبک های موسیقی را در بر می گیرد از کلاسیک گرفته تا آثار مدرن.

بازارچه کریسمس باث

یکی از جاذبه های دیدنی شهرهای اروپایی که در زمان جشن کریسمس و قبل از آن برپا می گردد، بازارچه های کریسمس با حال و هوای مجذوب نماینده و پرشور و هیجان است. بازار کریسمس باث نیز مثل سایر بازارهای مجذوب نماینده اروپایی، با ریسه ها و تزیینات رنگارنگ تزیین می گردد. غرفه های این بازارچه، وسایل تزیینی و کادویی مرتبط با کریسمس را عرضه می نمایند و برخی از آن ها اسنک و نوشیدنی و غذا هم دارد. هیچ چیزی بهتر از این نیست که یک فنجان شکلات داغ بنوشید و تزیینات رنگارنگ و حال وهوای بازارهای کریسمس را دیدن کنید.

پرایر پارک (Prior Park Landscape Garden)

پرایر پارک در جنوب شرقی باث نهاده شده است. یک رواق ستون دار دارد که بین سال های 1735 تا 1750 ساخته شده است. این سازه را جان وود، معمار مشهور طراحی نموده است و یکی از برترین نمونه های عمارت هایی به سبک Palladian است که در آن دوران رواج داشت. این محوطه در جاده رالف آلن نهاده شده است.

بالن سواری

باث، شهری کوچک است، به همین علت می توانید به راحتی با پای پیاده به گوشه و کنار آن سر بزنید و معماری دیدنی بخش های قدیمی شهر را ببینید. گرچه قدم زدن در خیابان های باث، تجربه ای مجذوب نماینده است، دیدنی چشم انداز ها و بناهای قدیمی از بالا و سوار بر بالن، حال وهوای دیگری دارد و تجربه ای است که نباید آن را از دست بدهید.

رژیم غذایی

باث یک مقصد گردشگری و تفریحی پرطرفدار است بنابراین همان طور که انتظار دارید، در این شهر رستوران های بسیار زیادی وجود دارد. در این رستوران ها، غذاهایی از سراسر جهان سرو می گردد و در بسیاری از آن ها فقط غذاهای بین المللی را می توانید امتحان کنید. ولی به هر حال وقتی به انگلستان سفر می کنید، حیف است که این کشور را بدون امتحان کردن غذاهای اختصاصی آن ترک کنید.

گرچه آشپزی انگلیسی مثل آشپزی کشورهای همسایه این کشور زیاد در جهان معروفیت ندارد ولی غذاهایی مشهور و لذیذ دارد که در باث فرصت امتحان کردن آن برایتان فراهم می گردد. در ادامه، تعدادی از غذاهای خاص انگلیسی را معرفی می کنیم.

ساندی روست

در زمان های قدیم در انگلستان همه اعضای خانواده هر یکشنبه دور هم جمع می شدند تا ناهار لذیذ روز یکشنبه را در کنار هم نوش جان نمایند. این اتفاق این روزها کم رنگ شده است ولی غذای مخصوص یکشنبه ها به نام ساندی روست هنوز جزو غذاهای پرطرفدار است و البته در همه روزهای هفته تهیه می گردد. برای تهیه این غذای بریان شده از گوشت های مختلفی استفاده می نمایند مثلا مرغ، گوساله، بره و در کریسمس از بوقلمون. گوشت را بعد از طعم دار کردن در فر بریان می نمایند. این غذا را با انواع سبزیجات سرو می نمایند مثلا سیب زمینی تنوری، هویج، پیاز تنوری، کلم بروکسل و...

این غذا را به شکل سنتی با سسی مخصوص، خردل انگلیسی و پودینگ یورکشایر سرو می نمایند.

چیپس و ماهی

بریتانیایی ها از قرن نوزدهم میلادی چیپس و ماهی می خورند. این غذای خیابانی را معمولا با دست می خورند و آن را در کاغذهای سفید می پیچند. البته غذاخوری های امروزی که چیپس و ماهی می فروشند این غذا را در بشقاب های مخصوص و چنگال های کوچک چوبی سرو می نمایند. برای تهیه این غذا، ماهی را طعم دار و در روغن فراوان سرخ می نمایند. برای تهیه چیپس ها، سیب زمینی را بزرگ تر از سیب زمینی سرخ نموده معمولی خلالی می نمایند و آن را دو بار در روغن سرخ می نمایند. یک بار برای پختن سیب زمینی و بار دیگر برای اینکه سیب زمینی کاملا ترد و طلایی گردد. این غذا ممکن است همراه با ترشی یا خیارشور و سس های مختلف سرو گردد.

پودینگ

بیشتر دسرهای سنتی یا پودینگ های انگلیسی برای کسانی که رژیم غذایی دارند، مناسب نیست. مثلا دسر کرامبل سیب را با سیب، آرد، شکر و کره تهیه می نمایند که با نوعی کاستر تهیه شده از تخم مرغ، شیر و وانیل سرو می گردد.

پودینگ نان و کره، یکی دیگر از دسرهای انگلیسی است که با قطعات نان، میوه های خشک و کاسترد تهیه می گردد. دسر تریفل، نوعی پودینگ سرد است که آن را با لایه هایی از کیک اسفنجی، میوه، کاسترد و خامه تهیه می نمایند. پودینگ تابستانی با لایه های نان برش خورده، میوه، آب میوه تهیه می گردد و آن را با خامه می خورند.

انواع پای

در انگلستان انواع مختلف پای تهیه می گردد که هرکدام به منطقه ای خاص تعلق دارد. پای کلبه با گوشت چرخ نموده گوساله تهیه می گردد و روی آن را با پوره سیب زمینی می پوشانند. پای چوپان هم به همین ترتیب تهیه می گردد ولی در آن به جای استفاده از گوشت گوساله از گوشت بره استفاده می نمایند.

صبحانه کامل انگلیسی

هیچ کس در انگلستان این صبحانه را هر روز نمی خورد ولی تقریبا همه آن ها سعی می نمایند گهکاهی این صبحانه را ترتیب دهند. این صبحانه از بخش های متعددی تشکیل می گردد از جمله بیکن یا سوسیس سرخ شده، نیمرو، خوراک لوبیای پخته در سس گوجه، سیب زمینی تنوری یا سرخ شده، تکه ای نان، گاهی پودینگ سیاه و قارچ سرخ شده. به این صبحانه گاهی چیزهای دیگری طبق ذائقه و سلیقه اضافه می گردد مثلا سیر یا یک کاسه کورنفلکس.

هگیس

هگیس یک غذای سنتی اسکاتلندی است و در کشورهای مختلفی تهیه می گردد از جمله ایران که با نان جغورپغور مشهور است. برای تهیه این غذا، دل و جگر و قلوه گوسفند را با مواد دیگری مثل اوتمیل، پیاز، طعم دهنده و ادویه جات ترکیب نموده و یک خوراک لذیذ تهیه می نمایند.

سوسیس بریتانیایی

برخلاق بیشتر سوسیس های اروپایی، برای تهیه سوسیس بریتانیایی به جای گوشت های کبابی، سرخ شده یا پخته از گوشت تازه استفاده می نمایند. این سوسیس ها را با انواع ادویه ها و سبزیجات معطر، طعم دار می نمایند. یکی از محبوب ترین غذاهایی که در انگلستان با سوسیس تهیه می گردد، سوسیس و پوره سیب زمینی است. همراه با این غذا معمولا خردل انگلیسی یا گریوی پیاز سرو می نمایند.

پنیر

دو نوع پنیر مشهور در انگلستان بسیار رایج است یکی پنیر چدار و دیگری پنیر استیلتون. نام پنیر چدار از نام یک مکان گرفته شده است. این پنیر، سخت و زردرنگ است. از این پنیر در تهیه ساندویچ ها به شکل کبابی یا تست شده استفاده می گردد. گاهی همراه با نان یا سالاد نیز سرو می گردد. پنیر استیلتون را معمولا بعد از یک غذای رسمی می خورند. این پنیر در شمال انگلستان تهیه می گردد؛ رنگ کرم روشن و رگه های آبی دارد و در قالب های دایره ای شکل عرضه می گردد.

منبع: کجارو / triphobo.com / en.climate-data.org / theculturetrip.com / planetware.com / nomadicmatt.com / expatica.com
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1965

به "راهنمای سفر به باث (Bath)، انگلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به باث (Bath)، انگلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید