اسامی برندگان لاتاری گرین کارت در ایران

به گزارش مجله فضای وب، اسامی برندگان لاتاری در ایران کجا اعلام می گردد؟ از کجا می توانیم لیست برندگان لاتاری را ببینیم؟ چگونه از نتایج لاتاری با خبر شویم؟ اینها سوالاتی هستن که اگر در لاتاری گرین کارت ایالات متحده آمریکا ثبت نام نموده باشید یا در خصوص آن شنیده باشید، ممکن است به ذهنتان خطور کند. اما می بایست بدانید اسامی برندگان لاتاری در ایران و دنیا در جایی منتشر نمی گردد. یعنی بدین صورت نیست که سایتی وجود داشته باشد که شما بتوانید در آن لیست برندگان لاتاری را ببینید. اما تعداد برندگان لاتاری ایران و دنیا همچنین آمار برندگان لاتاری هر ساله اعلام میگردد و معین می گردد چه تعداد ایرانی در لاتاری ثبت نام نموده اند و چه تعداد ایرانی در لاتاری برنده شدند.

اسامی برندگان لاتاری گرین کارت در ایران

حتما می پرسید پس نتایج لاتاری چگونه اعلام می گردد و برندگان لاتاری چطور از نتایج خود مطلع می شوند. در ادامه به تفصیل، به نحوه چک کردن نتایج لاتاری و کلیه مواردی که در صورت برنده شدن در لاتاری باید بدانید، می پردازیم.

حتما به خاطر می آورید که پس از انتها فرایند ثبت نام، یک کد 16 رقمی تحت عنوان کانفرمیشن نامبر (کد رهگیری) دریافت کردید، هم اکنون می بایست با استفاده از آن کد، نام خانوادگی به لاتین و سال میلادی تولدتان، جواب لاتاری خود را از سایت لاتاری چک کنید.

در واقع هر فرد تنها با استفاده از تعیینات وارد شده در فرم ثبت نام و کد رهگیری مخصوص به خودش می تواند از نتیجه لاتاری خود مطلع گردد.

حال که متوجه شدید اسامی برندگان لاتاری در جایی تعیین نمی گردد و شما در هیچ جایی نمی توانید لیستی تحت عنوان لیست برندگان لاتاری بیابید، می توانید با اطمینان خاطر روی عبارت زیر کلیک بفرمایید:

مشاهده نتیجه لاتاری

تعیینات خواسته شده را وارد نموده و منتظر ارسال نتیجه لاتاری به تلفن همراهتان باشید.

اگر شما از آن دسته از افراد خوش اقبال هستید که در لاتاری برنده شده اید و فرصت این را دارید برای دریافت گرین کارت آمریکا شانستان را امتحان کنید، چکارهایی باید انجام دهید. معمولا افراد بعد از چک کردن نتیجه لاتاری و برنده شدن در آن دچار سردرگمی های بسیاری می شوند زیرا از مراحل انجام امور مطلع نیستند. همان طور که می دانید لاتاری یکی از راه های مهاجرت به امریکا و روشی برای اخذ گرین کارت این کشور است.

بسیاری از برندگان لاتاری به علت عدم مطلعی و با تصور اینکه با برنده شدن در لاتاری کارشان برای دریافت ویزای آمریکا تمام شده است، شانس خود را برای استفاده از این فرصت طلایی از دست می دهند. زیرا اگر شانس با شما یار باشد و در قرعه کشی برنده شوید 50 درصد راه را طی نمودیده و برای آنکه ویزا و اقامت دائم امریکا را از آن خود کنید باید یک سری از مراحل را طی کنید.

مشاوره برندگان لاتاری

همچنین خیلی از برندگان لاتاری تصور می نمایند چون از دانش زبانی برخوردارند می توانند به راحتی از این فرایند عبور نمایند و راهی آمریکا شوند. در اینجا، باید بدانید اگرچه برنده شدن در لاتاری قدم مهمی برای دستیابی به ویزای مهاجرتی امریکا و دریافت گرین کارت این کشور است، اما آخرین مرحله نیست. در واقع برنده شدن در لاتاری، دریافت ویزا را برای شما تضمین نمی نماید و شما می بایست شرایط لازم برای احراز صلاحیت را داشته باشید. یعنی شما بعد از برنده شدن در لاتاری، می بایست امور اداری آن را آغاز کنید. در این راستا، هر چقدر اطلاعات بیشتری داشته باشید و مطلعانه، بدون اشتباه و با استفاده از تجربه افراد متخصص در این زمینه، امورتان را انجام دهید، از شانس بسیار زیادی برای دستیابی به هدفتان و مهاجرت به امریکا برخوردار خواهید بود.

یکی از مشاوران مهاجرتی زبده در این زمینه می گوید: در طول فرایند کاری چند ساله ام با برندگان زیادی روبرو شدم که پس از قبولی یک سوال مشترک داشتن و میگفتن، برنده لاتاری شدم چیکار کنم؟ خیلی از آنان نمی دانستند برنده شدن در لاتاری چه مزایایی دارد. و بسیاری از آنان پس از مراجعه میگفتن برنده لاتاری شدم پول ندارم چیکار کنم؟ بنابراین، اولین کاری که پس از برنده شدن باید انجام دهید کسب اطلاعات و مطلعی های لازم در خصوص فرایند و مراحل امور برندگان لاتاری ست.

این را بدانید فرصتی استثنایی به شما رجوع نموده و شما با برنده شدن در لاتاری و دریافت ویزا و گرین کارت امریکایی می توانید آزادانه در این کشور پهناور و ثروتمند زندگی کنید. در آنجا شغل خصوصی یا دولتی داشته باشید. در بهترین دانشگاه های جهان با شهریه خیلی کمتری نسبت به دانشجویان خارجی تحصیل کنید. پاسپورت امریکایی بگیرید و بتوانید به بسیاری از کشورهای جهان بدون ویزا سفر کنید و …

وقتی کلیه هدایت های لازم را از کارشناسان مجرب و متخصص در زمینه امور برندگان لاتاری دریافت کردید باید کارتان را آغاز کنید.

مراحل کاری برندگان لاتاری

عبارت است از:

  • فرم DS- 260 برندگان لاتاری

این فرمی ست که برندگان لاتاری باید برای آغاز فرایند دریافت ویزا پر نمایند.تکمیل فرم ds 260 بسیار حساس بوده و کوچکترین اشتباه هر چند سهوی باعث به تعویق افتادن فرایند کاری و در خیلی از موارد ریجکت شدن درخواست شما می گردد. بنابراین در تکمیل آن دقت کنید و از افراد مطلع در این زمینه یاری بگیرید.

  • تزریق به موقع واکسن

قانون مهاجرت ایالات متحده متقاضیان ویزای مهاجرت چه به وسیله لاتاری و چه غیره را ملزم می نماید قبل از صدور ویزای مهاجرت، واکسیناسیون خاصی انجام دهند.

  • ترجمه مدارک

برندگان لاتاری در طول فرآیند اخذ ویزا باید مدارک شناسایی، تحصیلی، شغلی و اقتصادی را ترجمه نمایند. شماری از این مدارک باید به KCC ارسال شوند و شماری از آنان را باید در روز مصاحبه به همراه داشته باشید.

  • مدیکال و چکاپ پزشکی

قبل از مصاحبه، باید توسط پزشک معتمد سفارت ویزیت شوید و دقت داشته باشید وقت پزشک را باید مدت ها قبل رزرو کنید.

  • مصاحبه

در نهایت، مصاحبه شما برای دریافت ویزای امریکا، در روز و ساعت مقرر در سفارت مورد نظر شما برگزار می گردد و آفیسر مربوطه با برررسی فرم های ثبت نام و ds 260 ، مدارک و مستندات ارایه شده توسط شما و مشاهده شرایط و نحوه پاسخگویی شما به سوالات او تصمیم می گیرد که آیا شما صلاحیت لازم برای مهاجرت به امریکا را دارید یا خیر. در روز مصاحبه آفیسر معمولا شما را با پرسش سوالاتی به چالش می کشد و عکس العمل شما را زیر ذره بین قرار می دهد. بنابراین باید بسیار محتاط باشید و از قبل برای روز مصاحبه خودتان را آماده نمایید. از افراد با تجربه و مطلع بپرسید که با چه سوالاتی محتمل است روبرو شوید و پاسخ مناسبی برای سوالات احتاقتصادی در ذهن داشته باشید.

دقت داشته باشید هر کدام از این مراحل می بایست در موعد مقرر و بدون اشکال انجام گردد. زیرا نقص و تاخیر در انجام هر مرحله در سرنوشت شما تاثیرگذار خواهد بود. اگر اطلاعات کافی ندارید و یا از دانش زبانی کمی برخوردار هستید ریسک نکنید و از افراد متخصص یاری بگیرید و انجام امور برندگان لاتاری خود را به آنان بسپارید. بارها مشاهده شده حتی افرادی که از لحاظ زبان قوی بودند اشتباهات جبران ناپذیری در طول این فرایند مرتکب شدند و از مهاجرت به آمریکا و دریافت گرین کارت این کشور بازماندند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1614

به "اسامی برندگان لاتاری گرین کارت در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسامی برندگان لاتاری گرین کارت در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید