انتخاب مبهم کمیته فنی فدراسیون والیبال، یک مربی برای دو تیم!

به گزارش مجله فضای وب، به گزارش خبرنگاران، جلسه مشورتی کمیته فنی فدراسیون والیبال پیرامون معرفی نماینده ایران در قهرمانی آسیا و تشریح برنامه های تیم ملی جوانان، اول اردیبهشت ماه جاری برگزار گشت.

انتخاب مبهم کمیته فنی فدراسیون والیبال، یک مربی برای دو تیم!

در سرانجام جلسه و شنیدن نظرات اعضا، محمدرضا داورزنی پس از بررسی درخصوص پیشنهادات مطرح شده به جمع بندی رسید و گفت: تیمی متشکل از جوانان و بزرگسالان در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت خواهد کرد. وظیفه هدایت این تیم نیز برعهده بهروز عطایی و همکارانش در کادرفنی جوانان خواهد بود.

رقابت های قهرمانی آسیا از 21 تا 28 شهریور ماه به میزبانی ژاپن برگزار خواهد شد. رقابت های قهرمانی جوانان جهان نیز به فاصله سه روز و در تاریخ 31 شهریور ماه تا 11 مهر ماه به میزبانی ایتالیا و بلغارستان انجام می شود و هدایت دو تیم قهرمانی آسیا و جوانان جهان بر عهده بهروز عطایی خواهد بود.

رقابت های قهرمانی آسیا برای کسب سهمیه مسابقات قهرمانی جهان بسیار برای والیبال ایران حائز اهمیت است و مسابقات جوانان جهان نیز برای دفاع از عنوان قهرمانی مهم می باشد. فدراسیون والیبال برای هر دو رویداد مهم بهروز عطایی را مامور کرده است تا عطایی و همکارانش در چالشی بزرگ قرار گیرند.

انتخاب بهروز عطایی در جلسه کمیته فنی سوالاتی را پیش آورد. اینکه یک مربی چطور دو تیم را باید هدایت و کنترل کنند و به نتیجه دلخواه نیز دست یابد. سوال دیگر این است که آیا گزینه دیگری برای یکی از رده ها نبود که دو ماموریت مهم را به یک مربی نسپاریم؟

محمود افشاردوست عضو هیات رئیسه و کمیته فنی در مصاحبه با خبرنگاران پاسخ برخی از سوالات را به شرح زیر داد.

تمام نظرات چکش کاری شد

عضو کمیته فنی در مصاحبه با خبرنگاران درباره تصمیمات گرفته شده در جلسات کمیته فنی گفت: این موضوع چالشی بود که فدراسیون با آن روبرو شد و کمیته فنی را دعوت کرد تا به نتیجه برسد. جلسه خوبی بود. چالش ها مطرح شد و جز معدود جلساتی بود که تمام نظرات ارئه و چکش کاری شد.

هدف کسب سهمیه جهانی

وی ادامه داد: در نهایت با وجود نظرات موافق و مخالف به جمع بندی رسیدیم. رقابت های قهرمانی آسیا پس از المپیک توکیو برگزار می شود و این یکی از چالش ها بود. تیم در رقابت های قهرمانی آسیا باید برای رقابت های جهانی کسب سهمیه کند و اگر تیم به فینال نرود سهمیه جهانی را از دست خواهیم داد. پس تیمی باید راهی قهرمانی آسیا شود که از اعتبار والیبال ایران دفاع کند و سهمیه جهانی را کسب کند.

افشار دوست تاکید کرد: زمانیکه شرحات داورزنی برای اعضای گروه تعیین شد تصمیم بر این گرفته شد تا تیمی راهی قهرمانی آسیا شود تا توانایی کسب سهمیه داشته باشد.

بررسی پیشنهادات مختلف

عضو کمیته فنی ادامه داد: با توجه به اتمام المپیک حتی این موضوع مطرح شد که هدایت تیم شرکت کننده در قهرمانی آسیا را نیز به الکنو بسپاریم اما ممکن بود که او نپذیرد. پیشنهاد دیگر این بود تا تیم جوانان راهی قهرمانی آسیا شود که هم دیدار تدارکاتی لحاظ شود و سپس راهی جوانان جهان شود اما ممکن بود این تیم به فینال نرسد و سهمیه جهانی را از دست بدهیم. در نهایت تصمیم جمع این شد تا ترکیبی از جوانان و بزرگسالان با هدایت عطایی راهی شود.

وی در پاسخ به این سوال که فقط سه روز میان مسابقات قهرمانی آسیا و جوانان جهان فاصله است آیا تیم آسیب نمی بیند؟ گفت: کار بسیار سخت است. نزدیکی مسابقات بسیار مورد چالش قرار گرفت. اینکه تمرینات جوانان آسیب نبیند چرا که عطایی باید هر دو تیم را کنترل و هدایت کند. اردو آسیب نبیند و نوع آمادگی تحت تاثیر قرار نگیرد. تمام موارد بررسی شد.

گزینه دیگری تایید نشد

افشار دوست در پاسخ به این سوال که آیا گزینه دیگر وجود نداشت تا هدایت تیم قهرمانی آسیا را برعهده گیرد؟ گفت: گزینه های دیگری نیز مطرح شد اما در نهایت تایید نشد. برخی از مربیان پس از المپیک باید در جام باشگاه ها حاضر شوند. در نهایت جمع بندی این بود هدایت دو تیم برعهده بهروز عطایی باشد چرا که بازیکنان مشترک دارد.

به گزارش خبرنگاران، پیمان اکبری و رحمان محمدی راد از جمله مربیان مطرح والیبال ایران هستند که در جلسه کمیته فنی مورد تایید قرار نگرفته اند . محمدرضا تندروان نیز به دلیل همراهی تیمش در جام باشگاه ها مورد تایید قرار نگرفت. در نهایت کمیته فنی تصمیم گرفت دو ماموریت مهم را بر عهده بهروز عطایی بگذارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1601

به "انتخاب مبهم کمیته فنی فدراسیون والیبال، یک مربی برای دو تیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب مبهم کمیته فنی فدراسیون والیبال، یک مربی برای دو تیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید