انسولین خوراکی به تجاری سازی نزدیک می گردد

به گزارش مجله فضای وب، به گزارش خبرنگاران، یک شرکت اسپین آف از دانشگاه سیدنی به نام اندوآگزیوم (Endo Axiom)، مبلغ 2.2 میلیون دلار حمایت مالی از انکوباتور بیوتکنولوژی استرالیا Proto Axiom دریافت نموده است تا بتواند فناوری تحویل دارو را تجاری سازی کند. هدف از این فناوری، امکان تحویل انسولین بدون سوزن برای بچه ها مبتلا به دیابت نوع 1 است.

انسولین خوراکی به تجاری سازی نزدیک می گردد

این فناوری از تحویل ایمن نانوذرات برای درمان بیماری های خود ایمنی و آلرژی استفاده می نماید. اولین کاربرد انسولین خوراکی برای بهبود زندگی افراد مبتلا به دیابت نوع 1 است که یک بیماری خود ایمنی مادام العمر بوده و در بچه ها خردسال آغاز می گردد و احتیاج به تزریق روزانه انسولین دارد. در سال 2021 تخمین زده شده که 8.4 میلیون نفر در سراسر دنیا با این بیماری زندگی می نمایند.

ویکتوریا کوگر، دیوید لو کوتور و نیکلاس هانت پس از 20 سال تحقیق، شرکت اسپین آف اندوآگزیوم را تأسیس کردند. با این حال، این یک یاری هزینه پروژه NHMRC 2018 بود که امکان توسعه کلیدی را برای آن ها فراهم کرد. در این شرکت آن ها پلیمری ساختند که به محیط جوابگو بود و امکان انتشار انسولین در زمان مناسب و در جای مناسب کبد را فراهم می کرد.

پروفسور ویکتوریا کوگر می گوید: انسولین خوراکی ما با اتصال انسولین به نانوذرات و سپس پوشش دهی آن با یک لایه محافظ ایجاد می گردد. این پوشش به انسولین یاری می نماید با خیال راحت به جریان خون تحویل داده گردد. ما امیدواریم که این انسولین اولین دارویی باشد که ما می توانیم به این روش ارائه دهیم. کار ما تا به امروز نشان می دهد این نانوذرات بسیار ایمن بوده و به سرعت از بدن دفع می شوند. ما در حال حاضر داروهای دیگری را نیز آزمایش می کنیم و هدف اصلی استفاده از این سیستم تحویل نه تنها برای درمان، بلکه برای جلوگیری از پیشرفت بیماری است.

اما جانستون می گوید: این کار نمونه ای از تعالی دیرینه دانشگاه سیدنی در بخش تحقیقات بهداشتی و پزشکی و تعهد به استفاده از تحقیقات برای بهبود زندگی است. من از تماشا نتایج این تحقیق در حال پیشرفت به سمت تجاری سازی هیجان زده هستم. پتانسیل بهبود بسیار زیاد زندگی افراد مبتلا به دیابت نوع 1، به ویژه بچه ها، یک پیشرفت هیجان انگیز است و بر اهمیت آنچه که ما به عنوان دانشگاه و دانشمند هستیم، تأکید می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1402 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 2222

به "انسولین خوراکی به تجاری سازی نزدیک می گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "انسولین خوراکی به تجاری سازی نزدیک می گردد" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انسولین خوراکی به تجاری سازی نزدیک می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید