اینفانتینو: فوتبال پس از بازگشت به شرایط عادی متفاوت خواهد بود

به گزارش مجله فضای وب، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال می گوید فوتبال پس از پشت سر گذاشتن ویروس کرونا همراه با تغییراتی خواهد بود.

اینفانتینو: فوتبال پس از بازگشت به شرایط عادی متفاوت خواهد بود

به گزارش گروه ورزشی مجله فضای وب، شیوع گسترده ویروس کرونا (کووید 19) در سراسر دنیا سبب شده تا بیشتر مسابقات فوتبال و لیگ های مختلف به حالت تعلیق درآید و باشگاه ها ضربه های اقتصادی جدی را از این بحران ببینند. در حالی دولت ها در تلاش برای مهار این ویروس همه گیر هستند که تا به امروز بالغ بر یک میلیون نفر در دنیا به کووید 19 مبتلا شده اند و از این بین بیش از 52 هزار نفر هم جان خود را از دست داده اند.

جانی اینفانتینو در مصاحبه با روزنامه گاتزتا دلو اسپورت ایتالیا درباره شرایط حاکم بر فوتبال دنیا در نتیجه شیوع ویروس کرونا و اتفاقاتی که پس از این بحران برای فوتبال خواهد افتاد، گفت: فوتبال مهمترین چیز نیست، سلامت در رتبه اول واقع شده است و باید تا زمانی که این بیماری را شکست نداده ایم در اولویت مان هم باقی بماند. دنیا با چالشی جدید روبه رو شده است و باید در کنار هم باشیم و به صورت تیمی کار کنیم. این درسی است که فوتبال می تواند به ما بدهد؛ اینکه به صورت تیمی کار کنیم.

رئیس فدراسیون دنیای فوتبال (فیفا) صحبت های خود را این طور ادامه داد: همه ما دوست داریم از فردا فوتبال را دوباره ببینیم، اما نمی دانیم چه زمانی دوباره می توانیم بازی ها را از سربگیریم و هیچ کس در دنیا نمی داند چه زمانی می توانیم مانند گذشته بازی کنیم. این خیلی مهم است که فوتبال از دستورالعمل های مقامات بهداشت و دولت ها پیروی کند و خیلی مهم است که فوتبال الگوی خوبی برای دیگران باشد، چون چیزی که واضح است این است که هیچ مسابقه ای مهمتر از جان انسان ها نیست.

وی شرح داد: همه ما باید به وضوح این را در ذهن خود داشته باشیم که با اعتمادبه نفس کار و به آینده مثبت فکر کنیم. باید به آینده نگاه کنیم و نباید ناامید باشیم و این طور فکر کنیم که ویروس کرونا روی ما تأثیر خواهد گذاشت. دنیای ما و فوتبال، هر دو پس از بازگشت به شرایط عادی، متفاوت خواهد بود. مسئولیت ما به عنوان مدیران فوتبال این است که اول از همه اطمینان دهیم که فوتبال می تواند زنده بماند و دوم اینکه یک بار دیگر به جلو حرکت کنیم. این نه تنها مسئولیت ما، بلکه وظیفه ماست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 892

به "اینفانتینو: فوتبال پس از بازگشت به شرایط عادی متفاوت خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینفانتینو: فوتبال پس از بازگشت به شرایط عادی متفاوت خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید