بازی نو ایرلاین ها با اعصاب مردم؛ لغو پروازها برای فرار از قیمت های مصوب

به گزارش مجله فضای وب، پس از اظهارات عجیب رئیس انجمن شرکت های هواپیمایی، بعضی شرکت های هواپیمایی وارد فاز کنسل کردن پروازها به علت نقص فنی، تحریم ها و ... شده اند.

بازی نو ایرلاین ها با اعصاب مردم؛ لغو پروازها برای فرار از قیمت های مصوب

به گزارش تسنیم، به نظر می رسد تبعات ابلاغ قیمت های تازه بلیت هواپیما با افزایش 29 درصدی از سوی سازمان هواپیمایی و در پی آن ابطال مجوز پرواز بعضی شرکت های هواپیمایی به علت گرانفروشی همچنان ادامه دارد.

چهارشنبه شب گذشته بود که رئیس انجمن شرکت های هواپیمایی با طرح این ادعا که با جریمه ایرلاین ها گرانفروش، 30 هزار مسافر سرگردان می شوند، گفته بود: با معین قیمت، مردمی را که تا الآن با ماشین، قطار و اتوبوس مسافرت می کردند، به سمت هواپیما می آوریم!

موسوی در واکنش به ابطال مجوز پرواز بعضی ایرلاین های متخلف در مسیرهای داخلی، اظهار کرد: با این تصمیم سازمان هواپیمایی، حدود 30 هزار نفر از هموطنان در مسیر های داخلی ابطال و مسافران سرگردان می شوند. این اقدام سازمان هواپیمایی کشوری غیرقانونی بوده و نجام دستور سازمان هواپیمایی برای شرکت های هواپیمایی امکان پذیر نیست.

وی با بیان این که سازمان اجازه ورود به این حوزه -قیمت گذاری- را ندارد، گفت: جذابیتی که صنعت هواپیمایی دارد برای مردم این است که خیلی سریع تر می رسند. الآن با فشار غیرقانونی به قیمت خیلی از مردمی را که تا الآن با ماشین، قطار و اتوبوس مسافرت می کردند به سمت هواپیما می آوریم، یعنی تقاضای کاذب برای این صنعت ایجاد کردیم.

پس از این اظهارات، اتفاقات دیگری در حمل ونقل هوایی مسافری کشور روی داد و آن لغو بعضی پروازهای پرتقاضا از سوی شرکت های هواپیمایی به بهانه نقص فنی هواپیماست.

در تازهترین نمونه هواپیمایی ماهان با ارسال پیامک به مسافران پرواز تهران-مشهد از کنسل شدن این پرواز اطلاع داده است.

یکی از مسافران پرواز مذکور در این باره می گوید: حدود یکماه قبل بلیت پرواز مشهد هواپیمایی ماهان را با قیمت حدود یک میلیون تومان خریداری کردیم. این در حالی است که دیروز این شرکت با ارسال پیامکی از کنسل شدن پرواز اطلاع داد.

وی با اشاره به تماس با پشتیبانی هواپیمایی ماهان برای پیگیری این موضوع، اضافه کرد: یکی از کارکنان ماهان نقص فنی، تحریم ها و نداشتن هواپیما را علت لغو پرواز خاطرنشان کرد.

وی در عین حال توضیح داد: چگونه است که هواپیمای سایر کشورها در ایران تعمیر می گردد، اما هواپیمای شرکت های داخلی را نمی توانیم تعمیر کنیم و چند روز مانده به پرواز آنرا به راحتی کنسل می نمایند.

به گزارش تسنیم، معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری هفته گذشته پس از نامه نگاری با 10 ایرلاین و اعلام ابطال مجوز پرواز آنها به علت گرانفروشی گفته بود: آن چیزی که در این حوزه چالش ایجاد نموده حاشیه ها در بازار فروش بلیت هواپیماست که عمدتاً در فضای مجازی اتفاق می افتد.

حسن خوشخو با اشاره به این که محدودیت پروازی برای شرکت های هواپیمایی -متخلف- قطعاً عرضه را محدود می نماید، بیان نمود: لاجرم بایستی یک اقدامی را انجام می دادیم که بتوانیم تنظیم گری را در فعالیت شرکت های هواپیمایی ایجاد کنیم و طبیعتاً هر محدودیتی ممکن است چالش های خودش را داشته باشد.

وی تاکید نمود: عرضه و تقاضا در حمل ونقل هوایی تناسب ندارد؛ باید قبول کنیم مقدار عرضه در حمل و نقل هوایی با توجه به احتیاج های روز افزون جامعه متناسب نیست و این چالشی را برای ماست.

منبع: فرارو
انتشار: 23 خرداد 1402 بروزرسانی: 23 خرداد 1402 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 2241

به "بازی نو ایرلاین ها با اعصاب مردم؛ لغو پروازها برای فرار از قیمت های مصوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی نو ایرلاین ها با اعصاب مردم؛ لغو پروازها برای فرار از قیمت های مصوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید