برترین های نخستین جشنواره بازی های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده معرفی می شوند

به گزارش مجله فضای وب، تهران (پانا) - نخستین جشنواره بازی های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده (AR/VR) که با همکاری شرکت همراه اول و بنیاد ملی بازی های رایانه ای برگزار می شود، روز 25 آبان ماه و در آیین اختتامیه جشنواره منتخبان خود را معرفی می کند.

برترین های نخستین جشنواره بازی های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده معرفی می شوند

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی های رایانه ای، سید صادق پژمان مدیرعامل بنیاد با اشاره به اینکه نخستین جشنواره بازی های ویدئویی واقعیت مجازی و اضافه نموده در پی امضای تفاهم نامه همکاری میان این دو مجموعه از 15 شهریورماه با انتشار فراخوان کار خود را آغاز کرد، گفت: حمایت کامل از ظرفیت های موجود در صنعت بازی های ویدئویی کشور با رویکرد تقویت تولیدات داخلی و برگزاری جشنواره های ملی، منطقه ای و جهانی به منظور ایجاد زمینه رقابت، میان دست اندرکاران فعال در صنعت سرگرمی و بازی از جمله اهداف بنیاد ملی بازی های رایانه ای برای رشد کمی و کیفی این صنعت است.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای شرح داد: در نخستین جشنواره بازی های ویدئویی واقعیت مجازی و اضافه نموده تمام بازی سازانی که بازی هایی در این حوزه تولید کرده و توسعه داده اند، بدون در نظر گرفتن سال انتشار بازی امکان شرکت در این جشنواره را داشتند.

پژمان اضافه نمود: با پایان مهلت ارسال اثر به این جشنواره در مجموع تعداد 60 اثر برای 2 بخش واقعیت مجازی و واقعیت اضافه نموده به دبیرخانه این رویداد فرستاده شد که در نهایت 20 اثر به فرایند نهایی این جشنواره راه یافتند. از مجموع 20 اثر راه یافته به مرحله داوری جشنواره تعداد 10 اثر در حوزه بازی های واقعیت اضافه نموده و 10 اثر نیز در زمینه بازی های واقعیت مجازی است؛ همچنین در میان این آثار 11 اثر برای پلتفرم موبایل و 9 اثر برای پلتفرم pc است.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: در آیین اختتامیه این رویداد از 3 بازی ویدئویی برتر واقعیت مجازی یا اضافه نموده که بیشترین امتیاز را از بخش داوری دریافت کرده اند با اهدای جوایز نقدی تقدیر می شود. همچنین در این مراسم از 5 بازی برتر در زمینه های خاص نیز تقدیر خواهد شد.

بنا به گفته پژمان، این جشنواره به بازی رتبه اول، مبلغ 70 میلیون تومان، بازی رتبه دوم، 50 میلیون تومان و بازی رتبه سوم، 30 میلیون تومان جایزه اهدا می کند.

گفتنی است آیین اختتامیه این رویداد از ساعت 14 روز 25 آبان ماه در مرکز همایش های برج میلاد با حضور مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، مدیرعامل شرکت همراه اول و منتخبان جشنواره برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1896

به "برترین های نخستین جشنواره بازی های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده معرفی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین های نخستین جشنواره بازی های ویدئویی واقعیت مجازی و افزوده معرفی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید