بعد از سرانجام یافتن سفر 14 روز مراوده نکنید

به گزارش مجله فضای وب، ایسنا/ براساس توصیه جدید وزارت گردشگری به مسافران، بعد از خاتمه یافتن سفر 14 روز مراوده نکنید.

بعد از سرانجام یافتن سفر 14 روز مراوده نکنید

بهترین تجربه سفر را به سفر به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

داستان چیست؟

این توصیه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مسافرانی است که با وجود همه گیری ویروس کرونا، همچنان نمی توانند از سفر رفتن صرف نظر نمایند.

وزارت بهداشت همچنان از مردم می خواهد سفر غیرضروری نداشته باشند، ولی برنامه ای برای محدود یا کنترل کردن سفرها وجود ندارد. طبق گفته مدیرکل راهداری مازندران، در تعطیلات عید فطر 12 میلیون تردد در راه های این استان ثبت شده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته و در شرایط شیوع ویروس کرونا تنها حدود 6.5 درصد کمتر بوده است. در خراسان رضوی نیز با آنکه حرم در تعطیلات عید فطر تعطیل بود، به گفته فرمانده پلیس راه این استان، ترددهای جاده ای 15 درصد افزایش داشته؛ هرچند اعلام نشده این رشد در قیاس با چه دوره ای بوده است.

سفرهای تعطیلات فطر نگرانی ها را نسبت به بازگشت کرونا در مناطق زرد و سفید افزایش داده است، چنانکه فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران دو روز پس از سرانجام تعطیلات عید فطر گفت: تهران با افزایش نسبی 3.5 درصدی مبتلایان کرونا روبرو شد. آمارهای وزارت بهداشت نیز در چند روز گذشته فرایند نزولی را نشان نمی دهد و روزانه حدود دوهزار مبتلا به کووید-19 شناسایی می شوند.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مسافران توصیه می نماید: پس از بازگشت از سفر، تا 14 روز مراوده های اجتماعی خود را محدود کنید تا در صورتیکه ناقل بدون علامت هستید، افراد آسیب پذیر درگیر بیماری نشوند. پروتکل های ورود به منزل نیز رعایت گردد و تمام لوازم و وسایلی که وارد منزل می گردد باید مطابق پروتکل های بهداشتی ضدعفونی گردد.

این توصیه ها با عنوان آموزش های عمومی سفر در شرایط کرونا از سوی دفتر مطالعات آموزش گردشگری با همکاری اتاق فکر گردشگری آماده شده که اقداماتی را برای قبل، در حین و بعد از سفر در شرایط کرونا یادآوری می نماید؛ اقداماتی مثل همراه داشتن ماسک، مواد ضدعفونی نماینده، دستکش بهداشتی، به حداقل رساندن تماس ها و حضور در اماکن عمومی از جمله رستوران ها و صندلی های سوخت و استفاده از هتل ها و مجتمع های رفاهی که کدهای بهداشتی دریافت نموده اند.

منبع: همگردی
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1030

به "بعد از سرانجام یافتن سفر 14 روز مراوده نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعد از سرانجام یافتن سفر 14 روز مراوده نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید