بلیط اتوبوس و مترو در مشهد گران شد ، قیمت بلیط تک سفره تغییر نکرد

به گزارش مجله فضای وب، بهای خدمات سازمان های اتوبوسرانی و قطارشهری مشهد از امروز 14 فرودین ماه طبق مصوبه شورای شهر مشهد افزایش یافته است.

بلیط اتوبوس و مترو در مشهد گران شد ، قیمت بلیط تک سفره تغییر نکرد

به گزارش خبرنگاران، طبق بودجه 400 هزار میلیارد ریالی سال 1402 شهرداری مشهد، افزایش نرخ بهای خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی در بخش های مترو و اتوبوسرانی از امروز اجرایی شده است.

مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی مشهد در این خصوص گفت: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد، بهای خدمات در خطوط روزانه اتوبوسرانی شهری از هزار تومان به هزار و 500 تومان افزایش یافت.

علی اصغر نیشابوری اضافه نمود: از شهروندانی نیز که بهای خدمات خود را به صورت نقدی پرداخت می کردند در سال گذشته طبق مصوبه شورای شهر مبلغ سه هزار تومان بهای خدمات دریافت می شد که این مبلغ سال جاری تغییر نکرده است.

وی اضافه نمود: اطلاع رسانی لازم به شهروندان برای افزایش بهای خدمات از هشتم فرودین ماه جاری در داخل پایانه های اتوبوسرانی و داخل ناوگان انجام شده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری شهرداری مشهد نیز گفت: بهای خدمات این ناوگان در سال گذشته هزار و 200 تومان بود که از امروز طبق مصوبه شورای شهر مشهد این مبلغ به هزار و 500 تومان افزایش یافته است.

مجتبی زمانیان اضافه نمود: بهای بلیت های تک سفره نیز در سال گذشته 2 هزارتومان بود که با تصویب شورای اسلامی شهر مشهد تغییر نکرده است.

طول مسیر اتوبوسرانی در مشهد 2 هزار و 700 کیلومتر است که 23 کیلومتر آن، مسیر خطوط تندرو و بی. آر. تی است و روزانه 900 هزار جا به جایی و سفر درون شهری شهروندان مشهدی با هزار و 730 دستگاه اتوبوس و مینی بوس ناوگان اتوبوسرانی این شهر انجام می گردد.

خط یکم قطار شهری مشهد به طول 19 کیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وکیل آباد این شهر، اسفند 1389 به بهره برداری رسید و هم اکنون روزانه به طور میانگین 130 هزار نفر در این مسیر جا به جا می شوند. مسیر توسعه 4.5 کیلومتری این خط نیز از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد در دهه فجر سال 1394 به بهره برداری رسید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 فروردین 1402 بروزرسانی: 14 فروردین 1402 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 2212

به "بلیط اتوبوس و مترو در مشهد گران شد ، قیمت بلیط تک سفره تغییر نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیط اتوبوس و مترو در مشهد گران شد ، قیمت بلیط تک سفره تغییر نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید