تور ارزان کانادا: بهبود نرخ اشتغال مهاجران در ماه سپتامبر، خبر کانادا

به گزارش مجله فضای وب، تعداد مهاجرانی که در ماه سپتامبر به بازار کار کانادا پیوستند افزایش داشته است. طبق جدیدترین نظرسنجی از بازار کار کانادا که توسطStatistics Canada منتشر شده است نرخ اشتغال کانادا در ماه سپتامبر 2.1 درصد افزایش داشته است. این در حالیست که نرخ اشتغال کانادا در ماه آگوست 1.4 بوده است. داده های این گزارش بین 13 تا 19 سپتامبر از بازار کار کانادا جمع آوری شده است. نرخ اشتغال در کانادا هم اکنون در محدوده 3.7 درصد نرخ پیشاکرونا قرار گرفته است. نرخ اشتغال در بخش های خدمات تغذیه، هتل و خرده فروشی ها همچنان کمتر از نرخ اشتغال سایر بخش های اقتصاد کاناداست.

تور ارزان کانادا: بهبود نرخ اشتغال مهاجران در ماه سپتامبر، خبر کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

نرخ اشتغال تازه واردترین مهاجران کانادا یعنی مهاجرانی که کمتر از 5 سال پیش به کانادا آمده اند با 63.6 درصد به سطح پیشاکرونا رسیده است. دلیل رشد کند نرخ اشتغال این دسته از مهاجران این است که از زمان اعمال محدودیت های سفر، تعداد اندکی از مهاجران تازه به کانادا رفته اند. نرخ اشتغال مهاجرانی که کمتر از پنج سال قبل به کانادا آمده اند افزایش 1.7 درصدی داشته است و در ماه سپتامبر به 57.8 درصد رسیده است. از سوی دیگر، نرخ اشتغال کارگران متولد کانادا با رشد 0.5 درصدی به 60 درصد رسیده است.

در گزارش Statistics Canada نوشته شده است که مهاجرانی که ببش از پنج سال قبل به کانادا مهاجرت نموده اند، نسبت به مهاجرانی که اخیرا به کانادا آمده اند بیشتر در مشاغلی شاغل هستند که کمترین تاثیر را از کرونا گرفته اند؛ در این گزارش بعلاوه آمده است که مهاجران بیشتر در بخش های سلامت و درمان، مددکاری، امور اقتصادی، بیمه، املاک و اجاره خانه اشتغال دارند. لازم به ذکر است Statistics Canada در گزارشی دیگر دریافته که مهاجران تازهالورود به احتمال بیشتری در ماه مارس و آوریل شغل خود را از دست داده اند چرا که بازار از شغل کم مزدشان اشباع شده است. علاوه بر این، مهاجرانی که تازهالورود هستند به تازگی شغل پیدا نموده اند و کارمندان تازه وارد هم بیشتر در معرض تعدیل نیرو قرار می گیرند.

نرخ بیکاری کانادا و آمریکا یکسان است

وقتی نرخ بیکاری کانادا را با نرخ بیکاری آمریکا مقایسه می کنیم می بینیم که در ماه سپتامبر نرخ بیکاری هر دو کشور همسایه با 7.9 درصد برابر بوده است. نرخ بیکاری کانادا در ماه سپتامبر همچنان 3.3 درصد بالاتر از نرخ بیکاری قبل از کرونا بوده است. نرخ بیکاری آمریکا 4.4 درصد بالاتر از زمانی است که خبری از کرونا نبود. سپتامبری که پشت سر گذاشتیم نرخ اشتغال کانادا بیشتر از نرخ اشتغال آمریکا بود. نرخ اشتغال عبارت است از تعداد افراد شاغل به عنوان درصدی از جمعیت فعال در سن کار یک کشور. نرخ اشتغال کانادا در ماه سپتامبر با 59.7 درصد، 2.7 درصد کمتر از نرخ اشتغال ماه فوریه بوده است؛ از طرف دیگر نرخ اشتغال آمریکا با 56.6 درصد تنها 2 درصد کمتر از نرخ اشتغال ماه فوریه بوده است.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 12 آذر 1400 بروزرسانی: 12 آذر 1400 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 1868

به "تور ارزان کانادا: بهبود نرخ اشتغال مهاجران در ماه سپتامبر، خبر کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان کانادا: بهبود نرخ اشتغال مهاجران در ماه سپتامبر، خبر کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید