تدریس زبان فرانسوی و آلمانی در مدارس 4 شهر ، اثرگذاری رتبه بندی مدارس غیر دولتی در مشخص شهریه

به گزارش مجله فضای وب، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: تدریس زبان فرانسوی و آلمانی در استان های البرز، تهران، فارس و اصفهان در تعدادی از مدارس دولتی و غیر دولتی به صورت آزمایشی انجام می گردد.

تدریس زبان فرانسوی و آلمانی در مدارس 4 شهر ، اثرگذاری رتبه بندی مدارس غیر دولتی در مشخص شهریه

احمد محمودزاده گفت: درباره تدریس زبان فرانسه و آلمانی در مدارس در ماه های گذشته صحبت هایی مطرح شده بود. قرار بر این شد که سال جاری در استان های البرز، تهران، فارس و اصفهان در مدارس دولتی و غیر دولتی این کار به صورت آزمایشی انجام گردد که این موضوع در حال برنامه ریزی از طرف سازمان پژوهش و برنامه ریزی است.

او گفت: قرار بر این بود که مدارس بیشتری را وارد این طرح آزمایشی کنیم؛ اما تصمیم کارشناسی بر این شد در این 4 استان یک مدرسه دخترانه و یک مدرسه پسرانه در مدارس دولتی و به همین شکل در مدارس غیر دولتی این طرح اجرا گردد. البته ما برای غیر دولتی ها برنامه ریزی نموده ایم و خوشبختانه باعث شد که در مدارس دولتی نیز بستر سازی برای اجرای این طرح انجام پذیرد.

محمود زاده درباره رتبه بندی مدارس غیر دولتی گفت: شاخص گذاری های این کار اجرا شده است و منتظر بودیم که سال تحصیلی شروع گردد و بخشنامه آن را به مدارس ابلاغ کنیم. در همین روز ها این بخشنامه به استان ها ابلاغ می گردد و به وسیله سامانه رتبه بندی، ارزیابی مدارس انجام خواهد شد.

او گفت: رتبه بندی مدارس غیر دولتی در بخشی از شهریه ای که دریافت می گردد، تاثیرگذار است. هر چند که در پی آن هستیم که دریافت شهریه را منوط به رتبه مدارس کنیم؛ اما به علت آن که هنوز در ملاک های ارزیابی به توافق نرسیده ایم و این کار را به صورت آزمایشی انجام می دهیم، احتمال خطا نیز وجود دارد. نمی خواهیم همه چیز را به شهریه این مدارس گره بزنیم تا احیانا با مشکل و خطا روبرو نشویم. هر چند که طبیعتا در شهریه مدارس غیر دولتی این رتبه بندی تاثیر گذار خواهد بود و به تدریج این تاثیر بیشتر نیز خواهد شد.

خبرنگاران علمی پزشکی آموزش و پرورش

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 مهر 1401 بروزرسانی: 25 مهر 1401 گردآورنده: spaceweb.ir شناسه مطلب: 2139

به "تدریس زبان فرانسوی و آلمانی در مدارس 4 شهر ، اثرگذاری رتبه بندی مدارس غیر دولتی در مشخص شهریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدریس زبان فرانسوی و آلمانی در مدارس 4 شهر ، اثرگذاری رتبه بندی مدارس غیر دولتی در مشخص شهریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید